Wiele nowo matek i ojców z przyjemnością zajmie się noworodkiem. Ale oprócz przyjemnych trosk, zdarzają się chwile, kiedy dziecko czuje się źle, płacze, a nawet krzyczy. Więc pokażcie się kolce jelitowe. Nasze matki i babki zostały uratowane przez koper. Ale współczesna medycyna oferuje tak duży wybór leków, aby złagodzić stan dziecka. Należą do nich bobotik. Wielu rodziców, zanim kupi ten lek, chce przeczytać instrukcje i dowiedzieć się, jak są efektywni.

Babotik z kolki u noworodków

Kolka u dziecka występuje zwykle 2-3 tygodnie po urodzeniu. To nie jest choroba, ale specyficzna adaptacja układu pokarmowego noworodka do nowych warunków żywieniowych. Przewód okrężny przewodu pokarmowego w macicy jest sterylny. Po urodzeniu jest wypełniona mikroflorą ze skóry i mleka matki. Ponadto bogate w węglowodany i "przednie" mleko laktozy przyczynia się do pojawiania się wzdęć, zwiększając wytwarzanie gazu. W rezultacie noworodek ma kolkę - tak zwane napadowe bóle w brzuszku dziecięcym, które powstają w wyniku nacisku na ściankę jelita pęcherzyków gazu. Dziecko zachowuje się niespokojnie, nogi mają nogi, czerwienie i płacze.

To właśnie w takich przypadkach matki sięgają po leki przeciw ślimakom. Ich zasięg jest dość szeroki: planktex, kochanie, espumizan. W przypadku noworodka babota skład tego preparatu obejmuje symetykon. Substancja ta pomaga zredukować proces tworzenia się gazu. Dzieje się to w ten sposób: składniki simetikonu nie tylko eliminują pęcherzyki gazu, ale także nie pozwalają na tworzenie nowego. Piana, naciskając na ściany jelita i powodując ból, jest odkładana i usuwana z przewodu pokarmowego.

Jak podać fasolę noworodkowi?

Podany preparat ma postać płynnej białawo-kremowej barwy i posiada zapach owoców. Lek jest pakowany w butelkę z ciemnego szkła. Przed użyciem wstrząsnąć preparatem w postaci osadu.

Ważne jest, aby zwracać uwagę podczas używania bobotika, w jakim wieku jest to dozwolone. Aby rozpocząć odbiór środków, następuje 28 dzień życia dziecka. Otrzymuje on 8 kropli worka bean w łyżce lub wstrzykuje strzykawkę bez igieł. Łatwo policz wymaganą liczbę kropli dzięki wbudowanej kolbie, zakraplaczowi. Dzieci zwykle piją spokojnie torebkę, ponieważ mają przyjemny smak. W razie potrzeby produkt można mieszać z przegotowaną wodą, mieszanką lub mlekiem matki.

Rodzice dbają o to, jak bardzo bobot działa. Zazwyczaj dzieje się to 15-20 minut po przyjęciu noworodka.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na to, jak często można dać bobotika. Lek na kółkach można przyjmować nie więcej niż 4 razy dziennie.

Wiele matek interesuje się tym, co jest lepsze niż fasola lub espumizan, ponieważ ten ostatni jest również simetikonem. Ale ponieważ stężenie substancji w espromizanie jest mniejsze, jedna kropla będzie wymagać 25 kropli, a bobu - tylko 8. Zatem ta ostatnia jest bardziej ekonomiczna.

jak podać fasolkę noworodkowi

Sposób, w jaki można podać bobota, zależy od stanu dziecka. Zwykle mijają trzy do czterech miesięcy kolki, a zapotrzebowanie na ten lek znika.

Bobotik: przeciwwskazania

Jak każdy lek, bób ma przeciwwskazania:

  • niedrożność jelit;
  • wrażliwość na składniki środka;
  • Choroby żołądkowo-jelitowe.

Ponadto boboty mają skutki uboczne w postaci reakcji alergicznych na symetykon. Jednakże, jak wiele matek reaguje, alergia na bobota jest niezwykle rzadka.