Galstena jest lekiem homeopatycznym stosowanym w patologii wątroby i pęcherzyka żółciowego. Ma działanie przeciwskurczowe, jak również przeciwzapalne. Zapobiega tworzeniu kamieni żółciowych, stabilizując koloidalny stan żółci. Jest szeroko stosowany w praktyce terapeutycznej i pediatrycznej, ponieważ ma aktywny efekt i ograniczoną liczbę skutków ubocznych. Krople galstene są stosowane nawet w przypadku noworodków, ponieważ bardzo delikatnie wpływają na ciało dziecka. Również ta forma uwalniania jest dogodna, ponieważ można łatwo zmierzyć pożądaną dawkę leku.

Galsthena - kompozycja

Galstena - lek złożony, który składa się z:

  • mniszek lekarski;
  • siarczan sodu;
  • ostropest;
  • fosfor;
  • glistnik duży.

Składniki leku są bezpieczne nawet dla noworodków, tak więc bardzo często galsten przepisywany jest noworodkom z żółtaczką.

Galstena w żółtaczce noworodków

Prawdopodobnie każdy rodzic, z którym miał do czynienia żółtaczka fizjologiczna noworodka , zadaje pytanie - dlaczego moje dziecko zostało wyznaczone do halsowania, jeśli wszyscy mówią, że "przejdzie ono samo"? Ważne jest, aby zaufać swojemu lekarzowi, ponieważ u większości dzieci wszystko idzie bez konsekwencji, ale często zdarza się, że żółtaczka fizjologiczna nie ma miejsca w odpowiednim czasie i wymaga leczenia w szpitalu. Dlatego przy wykrywaniu czynników ryzyka lekarz przepisuje lekką galstena dla noworodków, aby pomóc ciału dziecka uniknąć nieprzyjemnych powikłań.

Galstena dla dzieci - instrukcja

Wygodna forma uwalniania jest zalecana dla niemowląt w kroplach. Zawierają one minimalną dawkę, dlatego przestrzegając zasad przyjmowania leków, działania niepożądane nie wchodzą w rachubę.

Sposób użycia sierści:

jedna kropla leku jest rozcieńczana łyżeczką mleka matki i podawana dziecku pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po nim. Aby osiągnąć ten efekt, należy przyjmować lek 2-3 razy dziennie przez okres wyznaczony przez lekarza.

Pobłogosław cię!