Nie tak dawno temu na rynku akcesoriów dziecięcych pojawił się hamak dla noworodków. Początkowo nie wszystkie mamy zdecydowały się na zakup takiej niezwykłej alternatywy dla łóżeczka. Ale z biegiem czasu fotel hamakowy dla dzieci zaczął zyskiwać popularność. I istnieją ku temu proste powody.

Hamak dla dzieci: jakie są jego zalety

Czy kiedykolwiek słyszałeś historie o tym, jak okruch został po raz pierwszy złożony w nowym łóżeczko spać, ale absolutnie nie chciał tam być? Ten obraz jest dość powszechny. Możesz to wyjaśnić w bardzo prosty sposób. Przez dziewięć miesięcy dziecko było w łonie matki i nieustannie kontaktowało się ze światem zewnętrznym, będąc zaciśniętymi ze wszystkich stron. Innymi słowy, w łóżeczku jest dużo miejsca, a dziecko nie czuje się bezpiecznie. Dlatego dziecięcy hamak staje się zbawieniem w przypadku, gdy okruchy są niespokojne i nie chcą leżeć w łóżeczku.

Pięć powodów, dla których warto kupić hamak dla dzieci

  1. Jeśli matka ma wiele rzeczy do zrobienia lub po prostu chce usiąść spokojnie przez jeden dzień, zawsze może wygodnie usiąść w fotelu i nie rozstawać się z dzieckiem. Hamak jest przymocowany do szerokiej gamy podpór od sufitu do gałęzi drzew, a za pomocą specjalnego przenośnego podparcia można go ustawić nawet na balkonie.
  2. Hamak niemowlęcy zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Możesz być całkowicie pewny, że okruchy nie wypadną z tego. Każdy model jest zaprojektowany dla pewnej wagi dziecka z bardzo dużym marginesem bezpieczeństwa. W kołysce dziecko jest chronione ze wszystkich stron, ponieważ nie ma ostrych rogów ani wypukłości, tak że nie może uderzyć ani zadrapać.
  3. Kiedy kołyszesz się z hamakiem dla dzieci, okruchy mają uczucia, które przypominają życie przed narodzinami: są chwytane ze wszystkich stron, są ciepłe i spokojne.
  4. W przeciwieństwie do współczesnej opinii, że nie jest możliwe obrócenie dziecka w ramiona, lekkie i dyskretne ruchy kołyski pomagają hamak dziecięcy dziecko uspokój się i zrelaksuj. Dla kapryśnych i łatwych do przeżycia dzieci to jest idealne.
  5. Hamak dla noworodków ma swoje zalety dla matek. Możesz zainstalować wsparcie na balkonie i ułóż dziecko do snu na świeżym powietrzu, a teraz odrób pracę domową. Dotyczy to również chwil, gdy dziecko nie śpi. Będziesz mógł przygotować się do jedzenia lub głaskać pranie, a dziecko będzie mogło zobaczyć matkę i nie będzie miał powodu do zmartwień. Kiedy dziecko jest spokojne i zadowolone ze wszystkiego, jest okazja, aby trochę odpocząć i po prostu lekko nim potrząsnąć, by odpocząć na krześle.