Proces kąpieli noworodka jest zawsze ekscytujący dla rodziców, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko w rodzinie. Obecnie istnieje wiele akcesoriów do kąpieli, które są w stanie ułatwić proces dla matek i tatusiów oraz zapewnić dziecku komfort. W tym artykule porozmawiamy o specjalnym hamaku dla dzieci do kąpieli i cechach jego wyboru i działania.

Czy potrzebuję stanowiska do kąpieli w formie hamaka?

Konieczność zakupu hamaka do kąpieli, pytanie jest całkowicie indywidualne. Jeśli matka nie ma strachu, weź noworodka w swoje ramiona, a ona pewnie sama kąpie dziecko w łazience lub ma asystenta, hamak prawdopodobnie stanie się bezwartościowym zakupem. W innych przypadkach, zwłaszcza jeśli wykąpiesz swojego pierworodnego dla jednej matki, hamak może być prawdziwym zbawieniem dla obu.

Hamak może być potrzebny w pierwszych dwóch miesiącach życia dziecka. W przyszłości, wraz z rozwojem dziecka, jego potrzeba zniknie.

Co to jest hamak do kąpieli?

Hamak przeznaczony do kąpieli dziecka w łazience to pasek materiału z wycięciami, który przylega do krawędzi łazienki za pomocą haczyków. Dziecko leży w hamaku, a on, uginając się pod jego ciężarem, pogrąża się trochę w wodzie. W tej pozycji mama nie musi wspierać dziecka, a ona z łatwością go wykąpie.

Wybór hamaka dla dziecka w kąpieli

Wybierając hamak kąpielowy, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość dostępnego wanienki . Jest to kluczowe kryterium, które określi łatwość obsługi hamaka. Jeśli hamak nie będzie pasował do rozmiaru wanny, dziecko może się z niego wyślizgnąć lub, przeciwnie, pozostać na wodzie przez cały czas.

Jeśli jednak hamak nie został wybrany na wymiar i nie ma możliwości jego wymiany, warto uzbroić się w igłę i nitkę i obszywać je do wymaganych parametrów.

Kolejną zaletą hamaka jest jego niski koszt, około 7 dolarów.