uchwyt na sutek Większość dzieci od pierwszych dni życia potrzebuje czegoś, co można wyssać w momencie nadmiernego niepokoju lub niezadowolenia. Bardzo często taki obiekt staje się smoczek-pacyfikator, z którymi niektóre dzieci nie rozchodzą się nawet we śnie.

Ten sutek nadaje karcom niesamowity spokój i wygodę i prawie natychmiast uspokaja rozszalałe dziecko. Tymczasem okruchy mogą być jeszcze bardziej stresujące, jeśli z jakiegoś powodu jego ulubionego smoczka nie ma.

Aby temu zapobiec, a dzieciak absolutnie nie stracił narzędzia, które jest dla niego niezbędne, zaleca się, aby wszyscy rodzice kupili lub zrobili specjalny uchwyt na sutek. W tym artykule powiemy Ci, jakie one są i która opcja najlepiej nadaje preferencje.

Rodzaje nosidełek dla niemowląt

Uchwyt na smoczek może mieć kilka odmian, ale jego celem jest zawsze bezpieczne przymocowanie tego przedmiotu do ubrania okruchów i utrzymanie go w czystości. Istnieją 3 główne rodzaje podobnych akcesoriów:

 • uchwyty ze specjalnym uchwytem na pierścień, które są przymocowane wyłącznie do sutki z taką cechą;
 • uchwyty z pętlą, którą można rzucać na każdym smoczku, w tym i nie wyposażonym w pierścień;
 • łańcuchy uchwytów, noszone na głowie młodzieńca.

Ta ostatnia odmiana praktycznie nie jest stosowana dzisiaj u młodych rodziców, ponieważ może ona zaszkodzić dziecku. Właśnie dlatego mamy i tatusiowie wolą nowoczesny i niezawodny uchwyt na sutek z klipsem, który ściśle przylega do ubrania i nie pozwala mu spaść na ziemię.

Jak zrobić uchwyt na sutek?

Plastikowy lub silikonowy uchwyt na sutek można kupić w dowolnym sklepie z artykułami dla dzieci. Tymczasem niektórzy rodzice decydują się na stworzenie tego akcesorium własnymi rękami, aby żadne z pozostałych dzieci nie miało dokładnie tego samego. W takim przypadku należy z reguły wykonać nominalny uchwyt na sutek, który pomoże szybko określić właściciela w przypadku utraty urządzenia.

Możesz wykonać to akcesorium samodzielnie, korzystając z poniższego schematu:

 1. Weź odpowiednią tkaninę i wytnij 2 prostokąty o długości 25,4 cm i szerokości 3,81 cm.
 2. Przygotuj odpowiednią gumkę o długości 22 cm, a także 2 małe paski na rzep o rozmiarze 1 cm na 1 cm.
 3. Połącz dwa prostokąty tkanek ze sobą i uszyj.
 4. Za pomocą szpilki nawlecz gumę przez ten materiał.
 5. Przyszyć końce gumowej opaski do siebie.
 6. Przymocuj pierścień mocujący do jednej ze stron przyszłego uchwytu.
 7. Z drugiej strony, bezpiecznie przymocuj klips za pomocą rzepu.
 8. Do ozdoby na brodawki można dołączyć dowolne imię dziecka, które można kupić w sklepach dziecięcych lub wyprodukować samodzielnie.
uchwyt na sutek1uchwyt na sutek2uchwyt na sutek3
uchwyt na sutek4uchwyt na sutek5uchwyt na sutek6
uchwyt na sutek7uchwyt na sutek8uchwyt na sutek9