Ze względu na współczesny rytm życia matki muszą być mobilne. Dlatego też, aby pomóc kobietom przynieść specjalne urządzenia do poruszania się z dzieckiem - zawiesiami. Jest to nazwa zespołu tkanin do przenoszenia dziecka od urodzenia do dwóch lub trzech lat. Wśród ich różnorodności wyróżniają się zawiesia z pierścieniami. A jeśli kupiłeś, być może od razu masz pytanie, jak używać temblaka z pierścieniami, aby było to wygodne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka.

Jak zawiązać chusta z kółkami?

Chusta składa się z części ogonowej i pierścieniowej. Aby je połączyć, musisz złożyć temblak na pół na lewą stronę i przewlec ogon w obu pierścieniach. Następnie obróć ogon przez jeden pierścień. Wyprostuj tkaninę przed założeniem zawiesi pierścienia. Trzymaj rękę i głowę w szmatce. Na przeciwnym ramieniu powinien pasować materiał, a nie pierścień nośny! Popraw szarfę z przodu iz tyłu i utwórz gamacho dla dziecka. Teraz możesz włożyć tę wygodną okruchy kieszeni.

proca z pierścieniami 1zawiesie z pierścieniami 2zawiesie z pierścieniami 3
zawiesie z pierścieniami 4zawiesie z pierścieniami 5zawiesie z pierścieniami 6

Jak założyć chusta do noszenia dzieci?

Najbardziej odpowiedni do noszenia w chuście dla noworodków na pierścieniach jest pozycja "kołyska", w której kręgosłup dziecka nie jest zdeformowany. Aby to zrobić:

 1. Umieść dziecko na ramieniu naprzeciwko pierścieni. Trzymając dziecko jedną ręką, bierz ją za obie nogi drugiego, przeskoczył przez procę.
 2. zawiesie z pierścieniami 7
 3. Rzuć na nią płótno i rozłóż je po całym ciele, całkowicie chowając nogi. Nadmiar tkaniny pasuje do pierścionków.
 4. zawiesie z pierścieniami 8
 5. Pochylając się, połóż dziecko w hamaku. Krawędź tkaniny powinna całkowicie pokryć szyję i nogi dziecka, a dziecko powinno leżeć na beczce.
 6. zawiesie z pierścieniami 9
 7. Usuń nadmiar tkaniny, ciągnąc za ogon procy. Upewnij się, że pierścienie znajdują się tuż poniżej obojczyka. Zrobione!
zawiesie z pierścieniami 10zawiesie z pierścieniami 11

Jak umieścić temblak z pierścieniami w pozycji na brzuchu?

Sześciomiesięczne dziecko można umieścić na brzuchu matki:

 1. Połóż dziecko na ramieniu, gdzie nie ma pierścienia.
 2. zawiesie z pierścieniami 12
 3. Trzymaj dziecko, rozciągnij materiał na plecach tak, aby jego górna krawędź znajdowała się z tyłu dziecka, a dolna krawędź pod kolanami.
 4. zawiesie z pierścieniami 13
 5. Posadź dziecko w talii, rozstawione nogi. Upewnij się, że dolna strona temblaka znajduje się pod kolanami dziecka, a górna podtrzymuje go za ramiona. W takim przypadku niemowlę należy opuścić poniżej kolan.
 6. zawiesie z pierścieniami 14
 7. Podnieś nadmiar tkaniny, podciągnij ogon procy. Nie zapomnij, aby naprzemiennie ramię, które spoczywa na temblaku.
zawiesie z pierścieniami 15

I na koniec kilka słów o tym, który procę z pierścieniami należy kupić. Po pierwsze, to urządzenie musi być wybrane z szalika o ukośnym splocie. Po drugie, pierścienie zawiesia muszą być wystarczająco wytrzymałe: metal lub nylon, solidne i mocne. Po trzecie, do trwałego użytku, pierścienie zawiesia powinny mieć długość około 2 metrów i szerokość 60-70 cm. Przyjemne osiągnięcia z ukochanym dzieckiem!