Kąpiel dla każdego dziecka to ważna procedura higieniczna, która oprócz higieny zapewnia dobry sen dla Twojego dziecka. Ten rodzaj rytuału jest zazwyczaj lubiany przez dzieci, ale rodzice czasem muszą zmierzyć się z pewnymi trudnościami. Dotyczy to szczególnie dzieci, które są bardziej wygodne do wspólnego kąpania się. Nie zawsze mama ma pomocników, a rozmiar łazienki nie pozwala obojgu rodzicom na normalne dopasowanie. W takich przypadkach przydatna jest czepek kąpielowy. Jakie funkcje wykonuje? Jak wybrać to akcesorium? W jakich przypadkach bez kapelusza do pływania dzieci nie mogą tego zrobić? Zrozummy to.

Rodzaje czepków pływackich

Zanim dokonasz wyboru na korzyść tego lub tego limitu, musisz zdecydować, co jest potrzebne i komu. Jeśli zdecydujesz się dołączyć dziecko do pływania dla dzieci, potrzebujesz tak zwanej "czapki syreny" - czepka kąpielowego z pianką, którą dziecko nosi podczas nauki pływania. Matki, które po raz pierwszy kąpią się w takim kapeluszu w kapeluszu, są rozczarowane - głowa wciąż próbuje zanurzyć się pod wodą, paski z tkaniny są mokre, co utrudnia ich rozwiazanie, woda może dostać się do uszu, nosa i ust. Ale to nie znaczy, że czapka jest zła! Dziecko musi najpierw nauczyć się trzymać w niej głowę, a po kilku lekcjach można bezpiecznie wypuścić ją na "darmowy basen".

Inną rzeczą jest to, że dla noworodków konieczny jest czepek kąpielowy, ponieważ mama musi po prostu uwolnić ręce, aby umyć dziecko. W takim przypadku lepiej jest użyć specjalnego gumowego pierścienia, który jest umieszczony na szyi lub nadmuchiwanej czapce. W takich urządzeniach głowa dziecka zawsze będzie znajdowała się na powierzchni wody. Niektóre matki pasują do poduszek samochodowych tych dzieci do spania.

Czasami dla dzieci potrzebna jest czepek kąpielowy, ponieważ boją się dostać wody lub szamponu na twarz. Oznacza to, że jego funkcje nie są ograniczone do trzymania głowy nad wodą, ale do osłony. Ta czapka-przyłbica do pływania jest rodzajem kobiety panamskiej z szerokim rondem i brakiem górnej części. Dostęp do włosów jest bezpłatny, a woda przepływa przez pola i nie przeszkadza dziecku. Jeśli posiadasz takie akcesorium, wtedy pusta butelka "bez łez" nie będzie stanowić problemu - regularny szampon nie podrażnia oczu.

Jeśli Ty i Twoje dziecko pływacie w basenie, czepek kąpielowy jest niezbędnym dodatkiem. Doświadczeni trenerzy poinformują Cię, która opcja będzie najbardziej wygodna i bezpieczna dla Twojego młodego pływaka.

Robić czapkę do kąpieli dzieci własnymi rękami

A teraz wskazówka dla matek potrzebujących, jak uszyć czapkę kąpielową ze złomu.

Będziemy potrzebować:

 • tkanina bawełniana;
 • czapka dziecięca;
 • pianka polistyrenowa;
 • nożyczki;
 • ołówek;
 • nić, igła.
jak uszyć czepek kąpielowy 1

Przygotowanie do produkcji czapek pływackich.

 1. Wytnij sześć kostek pianki. Ich rozmiar powinien być taki, aby pasowały do ​​czapki wokół głowy dziecka.
 2. jak uszyć czepek pływacki 2
 3. Z wyciętej tkaniny bawełnianej wyciąć sześć prostokątów. Ich rozmiar jest równy wielkości kostek pianki plus 2 centymetry z każdej strony (dodatek).
 4. jak uszyć czepek pływacki 3
 5. Piankę umieszczamy w prostokątach tkaninowych jak w kieszeni i szyjemy wzdłuż przedniej krawędzi czapki dziecięcej. Szyjemy wstążki-sznurki, a czapka jest gotowa!
 6. jak uszyć czepek pływacki 4czepek kąpielowy dla niemowląt

  Nie zapominaj, że wszystkie szwy powinny być wykonane poza czapką, aby dziecko było w niej wygodne. Piankowe pływaki powinny być bezpiecznie zamocowane, aby podczas kąpieli nie wypadały z kieszeni tkanin.