W czasach naszych matek i babć noworodki nie miały poduszek. W najlepszym razie zostały one zastąpione przez złożoną czterokrotnie pieluchę. Zasadniczo, dla zdrowego dziecka, które nie cierpi na patologię układu mięśniowo-szkieletowego, w pierwszym roku życia poduszka nie jest wymagana. Jest to konieczne tylko dla dzieci, które mają pewne problemy zdrowotne (wrodzony kręcz szyi, nadciśnienie mięśniowe, trauma porodowa), co nie jest rzadkością w naszych czasach. Jednak nowoczesne anatomiczne i poduszki ortopedyczne może być również używany dla wygody i zapobiegania. Dowiedzmy się, co jest wygodne dla anatomicznych poduszek dla noworodków.

Zalety anatomicznej poduszki dla niemowląt

 • bierze pod uwagę anatomiczne i fizjologiczne cechy struktury noworodków;
 • promuje pełną reszta dziecka podczas snu, czyli do 20 godzin dziennie;
 • wygodne podczas snu i karmienia;
 • pozwalają na ustalenie dziecka w określonej pozycji (środek ten stosuje się w leczeniu chorób kręgosłupa);
 • przyczynia się do powstania symetrycznej formy głowy;
 • zmniejsza ból w przypadku urazu porodowego;
 • pozytywnie wpływa na rozwój nawet zdrowych dzieci.

Jak wybrać poduszkę anatomiczną dla dziecka?

Przede wszystkim zdecyduj o materiale wypełniacza. Lekarze-alergolodzy zdecydowanie nie zalecają stosowania poduszek dziecięcych z puchowym wypełniaczem. Nawet jeśli Twoje dziecko nie cierpi z powodu alergii, nadal jest ono zbyt małe dla eksperymentów. Wybierz hipoalergiczne syntetyki: Latex, Synthetone. Poduszki wypełnione łuską gryki i włóknem kokosowym są również popularne, ale są o rząd wielkości droższe niż syntetyczne.

Poduszki anatomiczne dla noworodków mają różne kształty. Wybierając, kieruj się swoimi potrzebami - w jakim celu potrzebujesz takiej poduszki?

 1. Anatomiczna poduszka w kształcie motyla to raczej twardy wałek z wycięciem na głowę w środku. Naprawia głowę dziecka dokładnie w pozycji, która jest optymalna dla prawidłowego tworzenia kości czaszki.
 2. anatomiczne poduszki dla dzieci
 3. Poduszka do karmienia wygląda jak półksiężyc lub otwarty pierścień. Leżąc na takiej poduszce, dziecko leży wygodnie, prawidłowo chwyta pierś podczas karmienia, nie odwraca się. Takie akcesorium, tylko większy rozmiar, będzie wygodne dla matki. Ponadto anatomiczne poduszki dla dzieci mogą być używane w foteliku samochodowym.
 4. Aby leczyć określoną chorobę, lekarz może zalecić, abyś umocował dziecko w pozycji leżącej na plecach lub na boku. Do tego wykorzystywany jest specjalny pozycjoner poduszkowy z zagłębieniem na główkę dziecka.