Do narodzin dziecka, nowi rodzice są przygotowywani bardzo ostrożnie. Tyle potrzeba, aby zadbać o małą słodką bryłę! Kiedy duże zakupy już zostały zatwierdzone, to zależy od drobiazgów. Dotyczy to na przykład butelki dla niemowląt. Będzie to potrzebne w każdym przypadku: z karmieniem piersią lub sztucznym karmieniem. Przed matkami jest trudny wybór - w rzeczywistości asortyment tej cechy posagu dzieci jest dość szeroki. Wielu tylko w sklepie z artykułami dla dzieci po raz pierwszy dowiaduje się od sprzedawcy-konsultanta o butelkach przeciw kulom. Czy naprawdę mają taki efekt?


Jak działają butelki do karmienia antybakteryjnego?

W ciągu pierwszych trzech do czterech miesięcy życia system trawienny dziecka nie został popełniony. Dostosowuje się do nowych warunków, układ enzymatyczny nie jest jeszcze dojrzały, powstaje zwiększone wytwarzanie gazu. Wszystko to prowadzi do kolki jelitowej. Nazywa się to bólem napadowym w jamie brzusznej. Dziecko zachowuje się niespokojnie, płacze, a nawet krzyczy i nie śpi dobrze. Ponadto częstą przyczyną ich pojawienia się jest spożywanie powietrza podczas karmienia lub płaczu, co przyczynia się do wzrostu tworzenia się gazów i wzdęć.

Jest z połykiem powietrza podczas karmienia i butelka kolki walczy. Charakteryzuje się zakrzywionym i lekko wydłużonym kształtem w górnej części: smoczek jest lepiej wypełniony. Te butelki mają system wentylacji ze specjalnym dnem. Odkręcając go, wpuszczasz powietrze do pojemnika i przenosisz moc do górnej części butelki. Z tego powodu pęcherzyki powietrza w mieszance nie dostaną się do żołądka dziecka.

Istnieją systemy z zaworem w złączce lub górnej części butelki, co pozwala uniknąć tworzenia się podciśnienia i narastania ciśnienia.

Jaką butelkę kolki wybrać?

Butelki z takimi systemami wentylacyjnymi produkowane są obecnie tylko przez zagranicznych producentów. Rynek jest reprezentowany przez popularne firmy: AVENT (Anglia), NUK (Niemcy), Nuby (USA), Dr.Brown (USA), Chicco (Włochy), Canpol (Polska), Bertoni (Bułgaria)

Na przykład butelka AVENT ma szeroką szyjkę i system anty próżniowy u podstawy smoczka.

Skośny i kanciasty kształt to produkty Nuby, Chicco, Canpol, BebeComfort.

butelka kolki

Butelka z Adrini - Breastbottle jest miękka, w całości wykonana z silikonu, symuluje kobiecą pierś. Jego system wentylacji jest reprezentowany przez zawór powietrza w dnie, 3 otwory w otworze smoczka w miarę wzrostu dojrzałości.

W butelce Dr.Brown powietrze wnika w specjalną rurkę przez otwory w górnej części i nie miesza się z mieszaniną.

Jak widać, wybór anty-zwojowych butelek jest dość szeroki, przy ich zakupie należy kierować się własnym gustem i możliwościami finansowymi.