W tym artykule przyjrzymy się tak popularnemu obecnie produktowi jako fotelowi wypoczynkowemu dla dzieci i spróbujemy przeanalizować, czy dziecko potrzebuje fotela wypoczynkowego, czy jest to strata pieniędzy, bez których nie można łatwo zrobić.

Jakie są krzesła?

Różnorodność leżaków na nowoczesnym rynku jest imponująca. Mogą być zarówno bez ruchu, jak i z możliwością kołysania. Niektóre fotele bujane, leżaki dla dzieci są nawet wyposażone w specjalne urządzenia elektroniczne, które pozwalają na zdalne sterowanie krzesłem, ustawienie rytmu i intensywności jego kołysania.

Przenośny leżak może być używany dla dzieci do 9 miesięcy, a niemowlę jest bardzo wygodne w karmieniu. Jeśli odłożysz telefon komórkowy, grzechotkę lub parę zabawek przed siedzeniem dla dziecka, możesz oczekiwać, że dziecko będzie szczęśliwe, patrząc na nie leżąc w fotelu. Dla starszych dzieci szezlong można wykorzystać jako krzesełko do karmienia.

Bujany fotel dla dzieci pomaga dziecku zasnąć spokojnie, podczas gdy matka pozbywa się potrzeby noszenia i huśtania ciężkiego dorosłego malucha na wiele godzin. W przypadku starszych dzieci krzesła są często wyposażone w panele do gry, jasne i atrakcyjne. Wybierając leżak wyposażony w taki panel, należy zwrócić uwagę, że nie ma on drobnych szczegółów, które dziecko mogłoby oderwać i połknąć.

Na co zwracać uwagę wybierając szezlong?
  1. Bez względu na to, jaki rodzaj leżaka wybierzesz, zwróć szczególną uwagę na system bezpieczeństwa. Pasy, które uniemożliwiają wypadnięcie dziecka, powinny być wykonane z materiałów o wysokiej jakości, wystarczająco trwałych, nie miażdżyć i wygodnie podtrzymywać dziecko. Większość krzeseł dla dzieci wyposażona jest w pasy z trzema lub czterema punktami mocowania. Krzesło musi być wystarczająco stabilne, o wysokiej jakości i wytrzymałej nodze, aby nawet ruchome dziecko nie mogło go przewrócić.
  2. Zaletą leżaka jest obecność zdejmowanej osłony, która jest dobrze umyta i nie blaknie. Jest to bardzo ważne, ponieważ możesz być pewien, że mycie szezlongu będzie dość powszechne.
  3. Jakościowe leżaki mają możliwość regulacji pozycji pleców, a w fotelach z możliwością poziomego położenia pleców wygoda dla dziecka do spania. Jeśli zamierzasz korzystać z fotela do spania, upewnij się, że oparcie krzesła jest wystarczająco sztywne i nie ugina się pod ciężarem dziecka. Nieprawidłowa pozycja oparcia fotela może niekorzystnie wpłynąć na rozwój kręgosłupa dziecka.
  4. Lekkie i kompaktowe modele szezlongów są często wyposażone w uchwyty do przenoszenia, dzięki czemu ich obsługa jest jeszcze wygodniejsza.
  5. Dzięki szerokiej gamie kolorów i różnorodności wzorów rodzice mają możliwość wyboru fotela dziecięcego, który idealnie pasuje do wnętrza mieszkania.
  6. Wybierając leżak, należy pamiętać, że różne modele są przeznaczone dla różnych grup wiekowych dziecka, ich wielkości, liczby i kąta oparcia, mocowania pasów i ich materiału, szacowanej masy itp. Zależą od tego.
  7. Wybierając szezlong, nie ścigaj najdroższych modeli, ponieważ okres aktywnej pracy szezlongu dla dzieci nie jest długi - gdy tylko dziecko nauczy się czołgać, krzesło będzie używane w najlepszym przypadku do karmienia i krótkiej drzemki. Pragnienie dziecka, aby poznać świat, czołgać się i chodzić, nie będzie w stanie uspokoić żadnych pasów.
  8. leżak dla dzieci

Co najważniejsze, bez względu na to, jak wysokiej jakości i bezpieczna jest szezlong, nigdy nie pozostawiaj dziecka bez opieki.

Tak więc szezlong dla dzieci jest doskonałym zakupem dla matek, które zawsze chcą być blisko dziecka, ale z jakiegoś powodu nie mogą często brać dziecka w swoje ramiona. Leżak może ułatwić życie młodym rodzicom, ale jego zakup nie jest istotny. Wykupienie szezlongu krzesełkowego jest kwestią twoich umiejętności i preferencji. Pamiętaj, że nie, nawet najdroższe zabawki i meble nie zastąpią rąk i troski prawdziwego rodzica.