Historia Malta ma siedem tysięcy lat, więc nic dziwnego, że wiele muzeów działa na terenie małej wyspy. Odwiedzając niektóre z nich, będziesz mógł dowiedzieć się wszystkiego o historycznej przeszłości Malta , a także zapoznać się z wyjątkowymi kolekcjami i ekspozycjami.

Muzeum klasycznych samochodów

Założyciel muzeum klasycznych samochodów Carol Galea od samego dzieciństwa lubił wszystko, co dotyczy tematu motoryzacyjnego. Otrzymawszy prawo jazdy, sam zaprojektował i zbudował samochód we własnym projekcie z silnikiem z jaguara. Stopniowo zaczął zbierać kolekcję. Pierwszym samochodem, z którego zaczął się kolekcjoner, był Fiat 1200.

Kiedy jego garaż nie był już wystarczająco dużo miejsca, postanowił stworzyć muzeum, które obecnie zajmuje powierzchnię 3000 metrów kwadratowych. km. W kolekcji - ponad sto samochodów i motocykli, a także starych automatów i plakatów - obszerny wybór zdjęć na tematy motoryzacyjne. W muzeum znajduje się także sala kinowa na 65 miejsc, gdzie filmy związane z głównym tematem muzeum pokazywane są samochodami.

Автомобильный музей

Dane kontaktowe:

 • Adres: Kolekcja Malta Classic Car, Klamari Street, Qawra, Malta
 • Godziny pracy: od 9.30 do 18.00 w dni powszednie, od 9.30 do 13.30 w weekendy.
 • Telefon: +356 2157 8885
 • El. poczta: [email protected]
 • Witryna: www.classiccarsmalta.com

Muzeum katedry św. Pawła

Budynek Muzeum katedra zajmuje dwa piętra, a tutaj są różne kolekcje, począwszy od zbiorów sztychów, a skończywszy na zbiorze monet. Dzieła mistrzów XVI wieku, zbiory atrybutów katedralnych i wiele innych docenią znawcy sztuki i antyku. Również w muzeum są naprawdę unikatowe materiały - całe archiwum Inkwizycji maltańskiej. Jednak nie jest dozwolony dostęp publiczny.

Музей кафедрального собора

Dane kontaktowe:

 • Adres: Pjazza St Pawl, Mdina, Malta
 • Telefon: +356 21454697
 • El. poczta: [email protected]
 • Witryna: www.mdinacathedral.com
 • Godziny pracy: od poniedziałku do soboty, od 9.00 do 13.00 oraz od 13-30 do 16.45

Stare więzienie

Stare więzienie znajduje się w Cytadeli, w pobliżu Placu Katedralnego. Pracowała od XVI do XX wieku. Ściany lochów i korytarzy więziennych przechowują odciski przeszłości, ponieważ pokryte są starymi graffiti. Oto statki, gwiazdy, daty i nazwy.

Więzienie to było używane przez rycerzy dla swoich "kolegów" - kiedy bracia broni nadużywają lub naruszają porządek wyspy, zostali tymczasowo umieszczeni tutaj, aby ochłodzić ich zapał i zastanowić się nad swoim zachowaniem.

Старая тюрьма

Dane kontaktowe:

 • Adres: Citadella, Malta
 • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 17.00. Zamknięte w dniach 24, 25 i 31 grudnia, 1 stycznia oraz w Wielki Piątek

Muzeum Morskie Kelin Grima

Muzeum Morskie Kelin Grima jest prywatne. Tutaj zobaczysz wiele najciekawszych i nieoczekiwanych eksponatów. Ekspozycja prezentuje części okrętów wojennych, złote epolety królewskiej królowej Anglii, które służyły w basenie Morza Śródziemnego, modele łodzi żaglowych i okrętów, mundury wojskowe i szeroki wybór fotografii. Kelin Grima, który pracował jako nauczyciel w lokalnej szkole, zebrał całą tę kolekcję przez długie 65 lat.

Морской музей

Dane kontaktowe:

 • Adres: Parafial Priest Street, Nadur, Malta
 • Telefon: +356 2156 5226

Muzeum Archeologiczne na Malcie

Bogata i interesująca historia Malty jest w pełni reprezentowana w Muzeum Archeologicznym. Ekspozycja ma wiele rzadkich artefaktów, od czasów prehistorycznych do współczesności. Armaty czasów neolitycznych współistnieją z amforami, ornamentami i posągami z czasów starożytnego Rzymu. Tutaj można zobaczyć wiele niesamowitych rzeczy, które są doskonale zachowane dzięki żmudnej pracy pracowników muzeum.

Археологический музей

Dane kontaktowe:

 • Adres: Citadella, Malta
 • Godziny pracy: codziennie od 9.00 do 17.00, z wyjątkiem 24, 25, 31 grudnia i 1 stycznia.

Muzeum Dziedzictwa Bir Mula

Budynek Muzeum Bir Mula jest prawdziwie ekskluzywny, ponieważ tutaj można zaobserwować, jak architektura Malty rozwinęła się od czasów starożytnych do naszych czasów.

Muzeum znajduje się na szczycie wzgórza Św. Małgorzaty i, jak wykazały wykopaliska, miejsce to było zamieszkane już w czasach neolitu. Dzięki znalezionym w trakcie wykopalisk artefaktom udało się ustalić, że rodowici mieszkańcy Sycylii mieszkali tutaj. Później w tym miejscu Templariusze pozostawili swoje ślady w postaci rysunków na ścianach - róż wiatrowych, żołnierzy w tureckich mundurach, galeonów. Istnieje opinia, że ​​w tym domu rycerze przeprowadzili negocjacje z Turkami w odległym 1565 roku.

Muzeum Bir Mula ma pełne prawo do dumy ze swojej bogatej kolekcji. Tutaj znajdziesz starożytne narzędzia i narzędzia, stare fotografie, przedmioty sztuki średniowiecznej i rzemiosła, a także wartości drugiej wojny światowej.

Музей Bir Mula Heritage

Dane kontaktowe:

 • Adres: 79, St. Margaret Street, Cospicua (Bormla), BML 1370 Malta
 • Telefon: +356 2166 1000
 • Witryna: www.birmula.com

Muzeum Palazzo Falson

Słynne muzeum Palazzo Falson - prawdziwa gratka dla miłośników antyków. Wyobraź sobie - 45 różnych kolekcji antycznych zebranych pod dachem jednego budynku! Stosunkowo niedawno (w 2007 r.) Muzeum zostało odrestaurowane, a odnowiony Palazzo Falson ponownie otwarty.

Obszerny zbiór książek eksponowanych w muzeum składa się z 4500 tomów, w tym cennych manuskryptów. Imponująca kolekcja starożytnej broni nie pozostawi obojętnych koneserów starożytności, a wspaniała kolekcja obrazów składająca się z 200 obrazów zadziwi Twoją wyobraźnię. Również w muzeum znajduje się rodzina srebra należącego do rodziny założyciela muzeum, kapitana Golchera. W kolekcji - ponad 800 pozycji srebra maltańskiego, brytyjskiego i kontynentalnego.

Ponadto można tu zobaczyć około 80 rodzajów dywanów z Turkmenistanu, Azerbejdżanu i Afganistanu.

Palazzo Falson

Dane kontaktowe:

 • Adres: ulica Villegaignon, Mdina, Malta
 • Godziny pracy: wt.-niedz., 10.00-17.00

Narodowe Muzeum Historii Naturalnej (Muzeum Vileny)

Narodowe Muzeum Historii Naturalnej Malty prezentuje eksponaty, pozwalające prześledzić ewolucję natury i człowieka. Tutaj można zobaczyć próbki minerałów i skał, szkielety ssaków i ptaków, pozostałości dużych ryb i jeżowce, które zostały znalezione przez naukowców w górach Malty.

Znajdź muzeum jest łatwe - znajduje się na prawo od głównej bramy miasta.

Музей естественной истории

Dane kontaktowe:

 • Adres: Zurrieq, Malta

Muzeum Folkloru

Wśród licznych muzeów na Malcie szczególne miejsce zajmuje Muzeum Folkloru. Znajduje się w jednym z budynków zbudowanych w średniowieczu, a cały jego wygląd sprawia wrażenie: podwójne okna, drzwi w kształcie łuków wydają się brać w 16 wieku kontemplator.

Na pierwszym piętrze muzeum można zapoznać się z próbkami dzieł rzemieślników średniowiecza oraz narzędziami rolniczymi i narzędziami kowali i stolarzy. Drugie piętro jest zarezerwowane dla ekspozycji składającej się z atrybutów religijnych związanych z polowaniem na akcesoria do kostiumów i statuetek. Tutaj zobaczysz słynną koronkę maltańską.

Фольклорный музей

Dane kontaktowe:

 • Adres: ulica Melite Bernardo De Opuo, Victoria, Malta
 • Godziny pracy: codziennie od 9.00 do 17.00, z wyjątkiem 24, 25, 31 grudnia i 1 stycznia.

Oczywiście, jest to daleko od wszystkich muzeów na Malcie, ale również opisane przez nas wystarczająco dużo, aby zrozumieć, że ta wyspa jest naprawdę wyjątkowym miejscem z bogatym dziedzictwem historycznym i kulturowym.