W południowo-wschodniej Europie Czarnogóra . Kraj charakteryzuje się łagodnym ciepłym klimatem i niesamowicie piękną przyrodą. Relief państwa jest reprezentowany góry , równiny, wyżyny i liczne wyspy.

Idealne miejsca do wypoczynku

Wyspy Czarnogóry są doskonałe dla wakacje na plaży Ponadto wiele z nich nadal jest interesujących atrakcje . Porozmawiajmy o najważniejszych i odwiedzanych wyspach w kraju:

 1. Wyspa Ada Bojana w Czarnogórze znajduje się obok miasto Ulcinj . Powstał w 1858 r. Dzięki okrętowi, który zatonął w rzece Boyan. Powierzchnia wyspy wynosi 350 hektarów, dziś jest uważana za jedną z najpopularniejszych kurorty kraju . Główną atrakcją Ad Boyan jest wioska naturystów o tej samej nazwie. Również turystów przyciąga plaża, której piasek ma właściwości lecznicze i jest wykorzystywany w leczeniu chorób kości.
 2. Остров Ада Бояна
 3. Wyspa Dziewicy na Rafie w Czarnogórze jest blisko miasto Perast . Najbardziej znaczącą budowlą na wyspie jest katolicka katedra "Theotokos on Rife", wzniesiona w 1630 roku. Kościół ma wiele wartości religijnych, z których najważniejszą jest ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem, znaleziona w połowie XV wieku. Oprócz kościoła znajduje się muzeum na wyspie, zainstalowana jest latarnia morska, sklep z pamiątkami jest otwarty.
 4. Католический собор на острове Богородицы-на-Рифе
 5. Wyspa Mamula położony w pobliżu ośrodek Herceg Novi . Nosi nazwę generała austro-węgierskiego, który zbudował tu fortyfikacje wojskowe. Podczas wojen światowych fort służył jako więzienie dla jeńców wojennych. Dziś w twierdzy znajduje się muzeum, w którym przybywa wielu turystów. Innym ciekawym miejscem wyspy Mamula w Czarnogórze jest park, który zgromadził ogromną kolekcję tropikalnych roślin.
 6. Форт острова Мамула
 7. Wyspa kwiatów Czarnogóra jest chroniona w zatoce Tivat i ma niewielki rozmiar. Jego nazwa kojarzy się z niespotykaną dotąd roślinnością, która kiedyś tu rosła. Jednak na wyspie jest dziś bardzo mało palm, tropikalnych kwiatów i gajów oliwnych. Do głównych atrakcji wyspy należą luksusowa plaża i ruiny klasztoru zbudowanego w VI.
 8. На острове Цветов
 9. Wyspa Świętego Mikołaja w Czarnogórze znajduje się w pobliżu https:// {$lang_domain} / budva-chernogoriya-dostoprimechatelnosti "> Budva i jest największy w państwie. Jego nazwa kojarzy się z kościołem o tej samej nazwie, wzniesionym w XVI wieku. W pobliżu świątyni znajduje się cmentarz, na którym pochowani są mnisi i uczestnicy krucjat. Wyspa ma bogatą i zróżnicowaną roślinność, przytulną plażę i spektakularne widoki na miasto.
 10. Остров Святого Николая в Черногории
 11. Wyspa Świętego Marka Czarnogóra jest największa w Zatoce Kotorskiej. Jego nazwa wielokrotnie się zmieniała. Ten ostatni pojawił się w 1962 r. I jest związany z nazwą miejscowości turystycznej nazwanej od św. Marka, zbudowanej tutaj. Głównym atutem tej wyspy jest niesamowity charakter. Obecnie trwają prace nad kilkoma projektami mającymi na celu rozwój strefy turystycznej w tym miejscu.
 12. Вечнозеленый остров Святого Марка
 13. Wyspa Świętego Jerzego jest obok miasto Perast w Czarnogórze. Wyspa pochodzi od opactwa św. Jerzego, wzniesionego tu w IX wieku. Dziś kościół na tej wyspie w Czarnogórze jest prawie zniszczony. W pobliżu ruin znajduje się starożytny cmentarz, na którym pochowani są słynni kapitanowie Perast. Ta strona lądowa ma inną nazwę, "Wyspa Umarłych". Jest to związane ze smutną legendą. Pewnego dnia żołnierz strzegący wyspy zastrzelił swojego ukochanego przypadkowym strzałem. Zdesperowany młody człowiek chciał być pogrzebany żywcem ze zmarłym. Niedawno odwiedziny na wyspie są zabronione.
 14. Красоты острова Святого Георгия
 15. Wyspa Świętego Szczepana jest częścią Budva Riviera w Czarnogórze i najpopularniejszym miejscem wypoczynku dla mieszkańców i obcokrajowców. Ta wyspa jest pełna luksusu hotele , wille, restauracje. Wśród wczasowiczów można spotkać znanych aktorów i muzyków. Głównymi zabytkami architektury są katedra Aleksandra Newskiego, Klasztor Praskvica .
 16. Остров святого Стефана