Mała wysepka w odległości 2 km od centrum Tivat , noszący tak niecodzienną nazwę, corocznie gości tysiące turystów, oferując im wszystko dla komfortowego pobytu w pokoju i harmonii z naturą.

Lokalizacja:

Wyspa kwiatów znajduje się w gminie Tivat i wchodzi do archipelagu trzech wysp w Zatoce Kotorskiej.

Klimat

Wyspa kwiatów, to Prevlaka przyciąga turystów, w tym łagodny klimat. W miesiącach letnich (czerwiec-sierpień) temperatura powietrza wzrasta do + 26 ... + 29 ° С, aw styczniu i lutym zazwyczaj nie spada poniżej + 10 ... 12 ° С.

Z historii wyspy

Wyspa kwiatów w Czarnogóra ma swoją nazwę ze względu na obfitość kwitnących roślin śródziemnomorskich na jej temat. Wcześniej tutaj rosły palmy i gaje oliwne, wszystkie utonęły w bujnych, jaskrawych kolorach, ale z czasem, podczas okresów wojen i wstrząsów, wiele gatunków roślin zniknęło bez śladu. Trwają dyskusje, jak poprawnie nazwać to miejsce - wyspą lub półwyspem, ponieważ oddziela ją od lądu wąski pas lądu o szerokości zaledwie 5 m, a podczas pływów woda ukrywa to miejsce. Drugie imię wyspy - Miolska Prevlaka - powstało dzięki klasztorowi Archanioła Michała, którego początki sięgają VI.

Wraz z socjalistyczną przeszłością Jugosławii, Wyspa Kwiatów łączy pamięć zamkniętej bazy wojskowej znajdującej się w tym czasie. Od jej do naszych dni był punkt kontrolny przy głównym wejściu. Pomimo faktu, że podczas wojny bośniaccy uchodźcy wycinali większość drzew w tych stronach, wyjątkowość natury i krajobrazu Prevlaka jest niewątpliwa. Dziś wyspa kwiatów jest jednym z najbardziej ekologicznie czystych miejsc w pobliżu Tivatu.

Цветущие кустарники на острове

Co jest ciekawego w Wyspie Kwiatów?

Porozmawiajmy bardziej szczegółowo o tym, co wyspa przyciąga turystów i co można zobaczyć tutaj:

  1. Plaża. Zajmuje prawie w całości terytorium wyspy. Plaża jest otoczony bujnymi kwitnącymi krzewami, które pomagają chronić się przed jasnym słońcem w szczycie sezonu turystycznego i stworzyć wyjątkowy aromat w powietrzu. Plaża jest podzielona na kilka obszarów piaszczystych i żwirowych. Morze tutaj jest zawsze spokojne. Od zajęć po turystów oferuje narty wodne.
  2. Klasztor Archanioła Michała. Nadał wyspie drugie imię, a jednocześnie przyniósł szeroką sławę. Do tej pory tylko ruiny starożytnego klasztoru, który został zbudowany na wyspie w VI. i ma bogatą historię. Dziś znajduje się odbudowana świątynia Trójcy, w której znajdują się relikwie 70 zabitych męczenników z Prevlaka. W sklepie klasztornym znajdziesz wiele pamiątek, w tym książki, przybory kościelne, ikony, różańce itp.
Руины древнего храма Архангела МихаилаТроицкий храм монастыря Архангела Михаила

Zakwaterowanie i wyżywienie na wyspie

Pomimo skromnej wielkości Prevlaka, istnieje dość znany pensjonat "Island of Flowers". To jest 5 minut spacerem do plaży i 30 minut jazdy do głównych miast turystycznych Czarnogóry ( Kotor , Budva , Perasta , Herceg-Novi ) i Dubrownik z sąsiedniej Chorwacji. Koszt życia w apartamentach pensjonatu "Wyspa kwiatów" w Czarnogórze waha się od 30-50 euro za noc, w zależności od kategorii pokoi i warunków życia.

Пансионат Остров Цветов

Dla gości z Island of Flowers są kawiarnie i restauracje, gdzie można skosztować śródziemnomorskich i Kuchnia czarnogórska i wspaniałe lokalne wina.

Jak się tam dostać?

Wyspa kwiatów w Czarnogórze znajduje się w odległości zaledwie 2 km od obiektu Tivat . Od strony lądu dzieli go wąski przesmyk (Prevlaka w Czarnogórze). Jest to rodzaj mostu, wzdłuż którego można poruszać się pieszo lub pieszo. transport Możesz przejść do Wyspy kwiatów na trzy sposoby:

  • na łodzi z nabrzeża miejskiego;
  • autobusem;
  • taksówką z Lotnisko .
Главный вход