Nawet jeśli jesteś najbardziej rozsądną kobietą na świecie, nie będziesz w stanie przewidzieć i zapobiec wszystkim sztuczkom losu. Szczególnie dotyczy to okolicy narządów płciowych - prezerwatywa rozdarła (lub twój partner nie chce jej użyć, aby nie zepsuć doznań), lub twoje środki antykoncepcyjne (czapki, środki plemnikobójcze itp.) Zdradziecko zawiodły. Co możemy powiedzieć o przypadkach przemocy?

Awaryjne środki antykoncepcyjne oznaczają leki, które mogą pomóc w ochronie ciąży po niezabezpieczonym stosunku seksualnym przez okres do pięciu dni.

Metody antykoncepcji awaryjnej mogą być hormonalne (doustne środki antykoncepcyjne) i mechaniczne (spiralne). Wszystko to, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt użyteczne.

Środki hormonalne

Środki doustnej antykoncepcji "rozwijają się" w okresie miesięcznym, blokują owulację, powodują aktywne skurcze macicy, odrzucenie endometrium, jednym słowem, istnieje ostra niewydolność hormonalna.

Wśród rodzajów antykoncepcji doustnej najbardziej popularny jest mifepriston. Tłumi działanie żeńskich hormonów płciowych i pomaga zmniejszyć macicę. Stosuj również złożone preparaty doustne - z progesteronem i estrogenem lub progesteronem w czystej postaci.

Nie środki hormonalne

Awaryjna niehormonalna antykoncepcja to instalacja spirali z miedzią, która powoduje podrażnienie macicy z powodu obecności obcego ciała, w wyniku czego macica ulega skurczowi i jajo nie może zostać wszczepione w ścianę macicy, jednak w celu ustalenia spirali, ginekologa, zgodność narządów miednicy z takimi metodami antykoncepcyjnymi. Spirala nie jest najczęstszą metodą w sytuacjach awaryjnych.

Szkodliwość metod awaryjnych ochrony

Jeśli po owulacji minęło więcej niż siedem dni - nie ma sensu stosować środków nadzwyczajnych, ponieważ szansa zajścia w ciążę jest prawie równa zeru. Dlaczego to nie ma sensu? W przypadku nagłych środków antykoncepcyjnych metody antykoncepcji awaryjnej były tak nieszkodliwe, że nikt wcześniej nie pomyślałby o bezpieczeństwie.

Regularne lub zaniedbania i jednorazowe podjęcie jednej ze środków awaryjnego przerwania ciąży we wczesnym stadium może prowadzić do ustania owulacji (niepłodności), bezpłodności, cukrzycy, otyłość nadciśnienie tętnicze.

A co do "miękkich" konsekwencji, nie tak śmiertelnych, to: wymioty, krwawienie z dróg rodnych, bóle cięcia w podbrzuszu, zawroty głowy.

Przed podjęciem jakichkolwiek, nawet najbardziej nieszkodliwych środków antykoncepcji w nagłych wypadkach, należy skonsultować się z lekarzem dokładnie w trybie awaryjnym.