Środki antykoncepcji stworzone z jednym celem - w celu ochrony przed konsekwencjami stosunku płciowego, niezależnie od tego, czy jest to niechciana ciąża, czy choroba weneryczna. Na początku XX wieku świat używał tylko barierowych środków antykoncepcyjnych, które bezpośrednio zapobiegały wnikaniu plemników w błonę śluzową macicy. Najbardziej znanym, starożytnym, a zarazem popularnym nowoczesnym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa. Wynaleziony we Włoszech w XVI wieku w celu ochrony kiły, prezerwatywa, nieco zmodyfikowana, zachowała jednak prawo do bycia jedyną męską metodą antykoncepcji.

Rozważmy więc główne nowoczesne metody antykoncepcji.

Nasadka na szyję

Jedna z nowoczesnych metod antykoncepcji jest analogiczna do męskiej prezerwatywy. Szyja zamyka szyjkę, górną część pochwy i sklepienia, łącząc się z szyją. Wadą tej metody jest potrzeba podawania przed każdym aktem seksualnym, ale czapkę można wykorzystać podczas laktacja , ponieważ nie ma wpływu na tło hormonalne.

Przepona pochwowa

Wygodny nowoczesny środek antykoncepcyjny. Membrana składa się z pierścienia z metalową sprężyną pośrodku, który zapewnia zamocowanie macicy. To narzędzie jest wybierane indywidualnie przez ginekologa. Membrana powinna być noszona przed każdym stosunkiem płciowym, uprzednio nasmarowana żelem plemnikobójczym, który niszczy plemniki. Ta metoda może być stosowana podczas laktacji, ale nie jest to możliwe podczas miesiączki.

Mistrzowska broszka

Jest to kula spłaszczona z jednej strony w celu przymocowania do szyjki macicy. Gąbka zawiera również środki plemnikobójcze, powinna być noszona na jeden dzień przed stosunkiem płciowym i pozostawiona w środku przez 30 godzin.

Pierścień pochwowy

Nowoczesny środek antykoncepcyjny, który łączy barierę i ochronę hormonalną. Jest wprowadzany do wnętrza pochwy i zawiera kompozycję żeńskich hormonów płciowych, a także doustne środki antykoncepcyjne, tylko w niższej dawce. Z tego powodu negatywne konsekwencje są rzadsze, a sam pierścień wykonany jest z hipoalergicznego materiału. Pierścień wprowadza się przez trzy tygodnie, następnie usuwa się i po 7 dniach wprowadza się nowy. Jedynym minusem jest to, że pierścień może wypaść, jeśli zainstalujesz go niepoprawnie.

Jak pokazuje obfitość kobiecych środków antykoncepcyjnych, ochrona przed konsekwencjami jest udziałem kobiet. Dlatego konieczne jest uprzednie zadbanie o wybór najbardziej akceptowalnej metody ochrony.

Lista środków antykoncepcyjnych:

 1. Benatex.
 2. Gynecotheca.
 3. Spermatex.
 4. Pharmatex.
 5. Tampony Pharmatex są pochwowe.
 6. Erotex.
 7. nowoczesne środki antykoncepcyjne
 8. Contraceptin T.
 9. Pantex Oval N.
 10. Środek antykoncepcyjny Evra TDTS.
 11. Spirala w / macica Multiload.
 12. Spirala w / myrrh macicy.
 13. Tynki łechtaczki.
 14. Krem Pharmatex jest pochwy.
 15. Pierścień NovaRing jest pochwy.
 16. Spirala w / matowa Nova-T z miedzią.
 17. Gąbka jest hemostatyczna.