Owce były uprawiane przez ludzi w Eurazji w czasach starożytnych (około 8 tysięcy lat temu). Odtąd jednym z celów hodowli owiec domowych (no i baranów) jest ich mięso - jagnię. Z tego produktu możesz ugotować różnorodne pyszne dania.

Czy mięso jagnięce jest przydatne?

Oczywiście można zadać to pytanie, ale należy zauważyć, że dla wielu ludzi z różnych krajów świata jagnię jest jednym z głównych produktów mięsnych, a nawet najczęściej spożywanym. Jest to integralna część tradycyjnej kultury i praktyki żywieniowej.

Przyjrzyj się różnym dietom, czy możliwe jest rozważenie baraniny jako mięsa dietetycznego, czy też nie, i jakie są jej przydatne właściwości.

  1. Baranina jest dość ogniotrwała, ale w mięsie baraniny jest 3 razy mniej tłuszczu niż wieprzowina i 2 razy mniej niż wołowina. Oznacza to, że chude jagnięce praktycznie zawiera minimalną ilość cholesterol .
  2. Baranek zawiera również lecytynę, niezbędną dla organizmu ludzkiego, substancja optymalizuje układ trawienny i stabilizuje wymianę cholesterolu we krwi, znacznie zmniejszając ryzyko wystąpienia problemów miażdżycowych. Regularne włączanie baraniny do menu to skuteczna prewencja układu sercowo-naczyniowego.
  3. Mutton zawiera bardzo przydatne substancje dla ludzkiego ciała: witaminy (głównie A i B), kwas foliowy, cholinę i różne cenne pierwiastki śladowe (związki żelaza, cynku, selenu i miedzi, a także fosforu, sodu, potasu, magnezu, manganu i wapnia). Żelazo poprawia krew, selen zwiększa ogólną aktywność, cynk jest szczególnie przydatny dla mężczyzn.

Naczynia z chudej jagnięciny są zalecane do włączenia w różne diety, w tym dla tych, którzy chcą chudnąć.