W domu wędzone i marynowane jedzenie, takie jak płynny dym jest bardzo wygodne. Skład suplementy całkowicie sztuczne i z tego dymu nie ma nic wspólnego. Zgodnie z oficjalną klasyfikacją, dotyczy substancji aromatycznych, a z wyglądu jest to skoncentrowana substancja brązowa, która może być ciekła lub sucha. Jedna kropla wystarczy, aby nadać mięsu lub rybom lekki smak i zapach naturalnego palenia. Aby uzyskać mocniejszy efekt, możesz dodać więcej koncentratu. On prawie nie dodaje do gotowego dania wartość energetyczna ponieważ zawartość kalorii w płynnym dymie wynosi tylko 0,1 kcal.

Jak zrobić ciekły dym?

Po raz pierwszy w laboratorium substancja ta została uzyskana w XIX wieku, ale następnie została otrzymana przez destylację produktów spalania węgla drzewnego. Oznacza to, że taki ciekły dym nie był syntetyczny, ale był substancją naturalną. Ale dziś robi się to inaczej, dlatego w skład ciekłego dymu wchodzą tylko związki chemiczne. Z czego składa się płynny dym, można nazwać "koncentratem kwaśnym", do którego również miesza się karbonyl i substancje fenolowe. Zawiera również wodę i barwniki. Ale tutaj nie ma szkodliwych żywic i smoły, które są obecne w kompozycji naturalnego dymu, i które z pewnością osiądą na mięsie podczas naturalnego palenia.

Co może zastąpić płynny dym?

Chociaż eksperci zapewniają, że płynny dym jest absolutnie bezpieczny, wiele osób nie odważy się go użyć ze względu na jego całkowicie syntetyczny skład. Ale tę substancję można zastąpić naturalnymi składnikami. Po pierwsze, możliwe jest do dymu z mięsa konwencjonalny sposób. Po drugie, skoncentrowany wywar ze skórki cebuli może być stosowany do dodawania smaku wędzonego do tłuszczu i mięsa. W nim produkt powinien być gotowany lub marynowany.