Wiele osób nawet nie podejrzewa, że ​​można jeść mięso z bobra i co prawdziwi smakosze mogą przyciągnąć swoim smakiem.

Czy bobry jedzą mięso?

Kochać mięso bobra wystarczy, aby spróbować go tylko raz, ponieważ jest niewiarygodnie delikatny i soczysty. Tłuszcz nie tylko gromadzi się pod skórą, ale także penetruje całą tkankę mięśniową małymi smugami. W czasie gotowania łatwo się rozpuszcza, a mięso jest soczyste i lekkie. W krajach katolickich bobry są utożsamiane z rybami z powodu ogona i mogą być spożywane nawet w poszczeniu. Bobryatin ma ciemnoczerwony kolor, który jest powiązany z wieloma komórkami krwi, które znajdują się w tkance mięśniowej, nasycając je tlenem. Dzięki temu bobry mogą pozostawać pod wodą przez tak długi czas. Najsmaczniejsze, delikatne i miękkie to mięso w bobrach w wieku trzech lat.

Co to jest przydatne mięso z bobra?

Oprócz delikatnego, niezwykłego smaku, bobryatin jest bardzo przydatny dla ludzkiego organizmu. Lecznicze właściwości mięsa bobra wynikają z dużej zawartości minerałów takich jak alanina, arginina, asparaginian, walina, histydyna, glicyna, kwas glutaminowy, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, prolina, seryna, treonina, tyrozyna i fenyloalanina. Te aminokwasy są niezbędne dla ciała dziecka i dorosłego. Mięso bobra jest bogate w treść witaminy z grupy B i C. Zawiera makroelementy: wapń, potas, sód, magnez, fosfor; i pierwiastków śladowych selenu i żelaza. Mięso to jest źródłem dużych ilości hemoglobiny, a ponadto niewątpliwą zaletą jest to, że nie można go zarazić niebezpiecznymi dla ludzi pasożytami. Mięso składa się z 24% białka i 4,8% tłuszczu. B100 gram bobra zawiera 146 kcal.

Smak mięsa z bobra

Mięso bobra ma niezwykły i specyficzny smak gry, uważane jest za wyśmienity przysmak mięsny. To mięso jest najsmaczniejsze u osób, których waga nie przekracza 15 kilogramów, cięższe bobry w kuchni nie są szczególnie doceniane. Skład mięsa młodego bobra najbardziej przypomina zająca, choć do smaku jest bliższy gęś. Po paleniu bobry traci swój specyficzny zapach.

Jak gotować mięso z bobra?

Aby ugotować ten przysmak, mięso musi być świeże. Mięso bobra może przynieść nie tylko dobro, ale i szkodę, która polega na bobrze - gruczole wydzielania wewnętrznego. Niezwykle ważne jest, aby natychmiast odcedzić krew i delikatnie pokroić podroby, a zwłaszcza strumień bobrów. Jest często stosowany w medycynie, ponieważ jest nieodzownym narzędziem do leczenia wielu chorób, ale przy przygotowywaniu mięsa, bobra nie uczestniczy, nigdy nie może się na niego dostać, dlatego jest bardzo ostrożnie usuwany nawet przed procesem cięcia. Po wyjęciu bobra należy dokładnie umyć ręce mydłem, jeść mięso bobra najlepiej ekonomiczny. Nie mniej dokładnie musisz usunąć bóbr z bobra bez dotykania tuszy, ponieważ kryjówka zawiera odór sekretu odrzutowca.

W surowej postaci nie spożywaj bobra. Mięso świeżego mięsa należy namoczyć w wodzie przez co najmniej 12 godzin, a najlepiej przez 24 godziny, a wodę należy wymienić co najmniej pięć razy. Możliwe jest gotowanie mięsa z bobrów w dowolnej postaci, ale w celu zachowania wszystkich użytecznych właściwości podczas gotowania ważne jest przylgnięcie do średniej temperatury i dodanie oleju tylko w minimalnej ilości.

Tak więc korzyści i szkody związane z bobrem zależą od tego, jak dobrze zostało ono pocięte i przygotowane. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń, to mięso przyniesie nie tylko ogromną korzyść, ale także niezapomniany smak.