8 kwietnia 1994 r. Świat opuścił kultowy wykonawca Kurt Cobain, którego dokładna przyczyna śmierci nie została do tej pory nazwana. Jego szokująca śmierć spowodowała lawinę rozmów, które trwają do dziś. Czy to było samobójstwo, czy też nienawidzący artystę osiągnęli swój cel i pozbawili życia słynnego muzyka? Jego śmierć była niespodzianką nie tylko dla milionów fanów, ale także dla bliskich współpracowników solisty Nirvany.

Prawdziwa przyczyna śmierci Kurta Cobaina

Tragiczna śmierć nie była zapowiedzią: ani intymne rozmowy Kurta z bliskimi przyjaciółmi, ani jego zachowanie, w którym nie było kropli dziwności.

Przed przedstawieniem aktualnych wersji śmierci Kurta Cobaina nie byłoby zbyteczne wymienianie tego, który jest uznawany za oficjalny. 8 kwietnia 1994 r. Elektryk Gary Smith, który przybył do domu celebrytów, aby zainstalować system bezpieczeństwa, kilkakrotnie dzwonił w drzwiach. Smith, widząc, że garaż jest otwarty, a obok niego jest samochód, postanowił, że właściciela domu można znaleźć gdzieś na tarasie. Wspiął się po schodach do szklarni. Patrząc na szklane drzwi, elektryk był przerażony, gdy zobaczył mężczyznę leżącego w kałuży krwi na podłodze.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zbrodni, w pobliżu ciała gwiazdy, znaleźli nie tylko broń, ale także samobójczy list Kurta Cobaina, przez który śmierć artysty nazwano samobójstwem.

Warto zauważyć, że list został nazwany komunikatem z wieloma niekonsekwencjami, ale głównym punktem jest to, że Cobain próbował wylać swoją duszę, dzieląc się najbardziej intymnymi doświadczeniami.

Предсмертная записка Курта Кобейна

Wszyscy wiedzą, że za życia cierpiał piosenkarz depresja narkotyków , ale w notatce o samobójstwie pisze, że w rzeczywistości nie jest taki sam, jak ostatnio widzieli jego widzowie. Jest wrażliwym, delikatnym człowiekiem, który boleśnie doświadcza każdej porażki, każdego przestępstwa. Kurt pisze, że jako siedmioletnie dziecko narastał w nienawiści i samozniszczeniu, a wszystko to jest wynikiem kłopotów w jego rodzinie. Odchodzi w imieniu swojej ukochanej córki, Franciszka, ponieważ nie chce, aby wyrosła jak on.

Czytaj także
  • Córka Kurta Cobaina podzieliła się swoimi pomysłami i zaprezentowała swoją debiutancką piosenkę
  • Singer Courtney Love pogratulował Kurtowi Cobainowi jego urodzin
  • Frances Bean Cobain świętuje dwuletnie życie bez alkoholu

Wracając do przyczyny śmierci Kurta Cobaina, należy wspomnieć o tym, że prywatny detektyw Tom Grant stwierdził z przekonaniem, że było to z premedytacją morderstwo. Z tego powodu, że 8 kwietnia piosenkarz był pod wpływem narkotyków, co oznaczało, że jego umysł był zmącony, ktoś skorzystał z sytuacji i idealnie zaplanował samobójstwo.

Крт Кобейн солист группы Nirvana Курт Кобейн записывает альбом Легендарный певец Курт Кобейн
Курт Кобейн и Кортни ЛавКурт Кобейн с семьейКурт Кобейн с дочерью Френсис
Курт Кобейн с дочерьюКурт Кобейн на сценеКурт Кобейн с пистолетом