Czarnogóra przyciąga podróżnych nie tylko z plaży rekreacja , ale także turystyka narciarska. Jednym z najbardziej popularnych i rozwiniętych kurortów w kraju jest miasto Kolasin (Kolašin).

Informacje ogólne

Osada znajduje się w północnej części państwa i jest centrum administracyjnym gminy. Jego powierzchnia to 897 metrów kwadratowych. km, znajduje się na wysokości 954 m npm, a liczba mieszkańców wynosi 2989 osób.

Miasto zostało założone przez Turków w 1651 roku, był to szlak karawanowy od Adriatyku do Stambułu. W 1878 r. Na kongresie berlińskim Kolasin uzyskał aprobatę Czarnogóry.

Miasto ma drugą nieoficjalną nazwę - "air spa". To imię otrzymał za uzdrawiające powietrze i specjalny klimat. Kolasin otoczony jest łańcuchami górskimi: Belasitsa, Sinyavina i Komovi. Główną działalnością populacji jest turystyka, ponieważ podróżni podróżują tu o każdej porze roku. Co roku odbywają się międzynarodowe zawody narciarskie, które nazywają się "Golden Ermine".

We wsi w 1884 r. Urodził się słynny miejscowy polityk Sekula Drlevich.

Вид сверху

Pogoda w mieście

Klimat w Kolasin jest umiarkowanie ciepły, z dużymi opadami atmosferycznymi. Większość z nich przypada na okres od listopada do połowy stycznia (ponad 120 mm), a mniej - w lipcu i sierpniu (50 mm).

Latem maksymalna temperatura wynosi około + 30 ° C, a zimą może spaść do -10 ° C.

Sezon rozpoczyna się pod koniec listopada i trwa do połowy kwietnia. Napływ turystów we wsi trwa od stycznia do końca marca, szczególnie dla podróżnych w Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia. Rozważ to podczas planowania podróży.

Горы летотм

Co jest ciekawego do zobaczenia w mieście?

Ośrodek narciarski w Kolasin w Czarnogórze jest znany z takich zabytki , jako:

 • Park Narodowy - tutaj jest jezioro Biogradskoe, które jest "wizytówką" rezerwatu biosfery i najstarszym lasem w Europie, zwanym Belasitsa, i znajduje się na wysokości od 850 m do 1800 m nad poziomem morza. Została założona w 1952 roku.
 • Klasztor Doug Moracca - zabytek architektury wzniesiony w XIII wieku. Jest to światowej sławy świątynia, w której można znaleźć stare ikony wykonane w XVII wieku oraz umiejętne freski, które opowiadają pielgrzymom o Proroku Eliaszu. W skład kompleksu wchodzą 2 starożytne kościoły chrześcijańskie: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, św. Mikołaja i cele klasztorne.
 • Jezioro Plavskoe - interesuje się jej malowniczym pięknem tylko latem, zimą zamarza, a droga do niego zamiata śnieg.
 • Most księcia Danili - wzniesiony na rozkaz monarchy na cześć jego matki. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W mieście turystom oferuje się takie zajęcia sportowe jak lodowisko, basen i siłownie. Istnieje rozwinięta nowoczesna infrastruktura, jasny charakter i unikalna architektura. Zdjęcia wykonane w Czarnogórze w Kolasinie zawsze będą przypominać o wspaniałych wakacjach.

Город ночью

Gdzie mogę się zatrzymać?

Ośrodek ma kilka dużych hoteli i wiele prywatnych apartamentów, schronisk, hosteli i zajazdów. Najbardziej popularne hotele w Kolasin w Czarnogórze są:

 1. Chalet Kolašin to czterogwiazdkowy obiekt z 3 dźwiękoszczelnymi pokojami. Nowoczesna kuchnia wyposażona jest we wszystkie niezbędne urządzenia. Personel mówi w 2 językach.
 2. Apartmani Vila Bjelasica - apartamenty posiadają saunę, siłownię, parking i taras. Komfortowe pokoje są wykonane z elementów z drewna i kamienia.
 3. Chalet Czarnogóra - hotel oceniany jest na 4 gwiazdki. Goście mogą korzystać ze sprzętu do grillowania, prywatnej plaży, tematycznych śniadań i transferu.
 4. Apartamenty Šćepanović - rodzinne apartamenty z ogrodem, parkingiem i Internetem, jest specjalne miejsce do przechowywania nart.
 5. Dom wakacyjny Bijeli Potok - w pokoju domku jest dozwolone zwierzęta. Dostępne są wieczorne programy, punkt informacji turystycznej i pokój dziecięcy.
 6. Jednym z najbardziej luksusowych i najbardziej poszukiwanych w Kolasin jest Bianca Resort & Spa. Jest w całości wykonany z drewna i znajduje się w lesie. Istnieje szeroki zakres różnych usług.
ГостиницаВ гостиницеОтель

Gdzie zjeść przekąskę w mieście?

Jeśli chcesz spróbować Kuchnia czarnogórska , następnie odwiedź jedną z restauracji sieci Savardak. W Kolasin jest wiele barów, kawiarni i klubów nocnych. Najpopularniejsze z nich to:

 • Konoba - tradycyjna kuchnia ze starymi lokalnymi przysmakami, wieczorem sala oświetlona jest świecami;
 • Savardak - w zakładzie zachował receptury przodków, które nie są ugotowane nigdzie indziej w kraju, naczynia są niezwykłe i bardzo smaczne, a sam budynek wykonany jest w formie wigwamu;
 • Tradycyjna restauracja Vodenica - europejska kuchnia z lokalnymi cechami;
 • Restoran Slavija - restauracja przygotowuje dania kuchni międzynarodowej, personel jest uprzejmy, ale obsługa jest raczej powolna;
 • Viline vode - tradycyjna kuchnia z przytulną domową atmosferą.

Zakłady publiczne w Kolasin starają się przekazywać jak najwięcej i zachować tradycyjną lokalną sytuację.

В ресторане

Narty

Wybór zimowego urlopu w Czarnogórze pomiędzy miastami Kolasin lub Zabljak , musisz skupić się na osobistych preferencjach. Baza narciarska w pierwszej osadzie jest całkowicie zmodernizowana i spełnia wszystkie europejskie wymagania. Tutaj zarówno zawodowcy, jak i początkujący mogą jeździć.

W Kolasin jest 7 splecionych szlaków i kilka przejść do nich, oddzielnie jest dziewiczy ląd. Najniższy punkt znajduje się na wysokości 1450 m, a najwyższy jest równy 1973 m. Jest 5 wyciągów dla dorosłych i 1 wyciąg dla dzieci, z czego 3 to wyciągi linowe (nr 3, 4, 5) i 2 - wyciągi krzesełkowe (nr 1 i 2) W Kolasin jest kilka ośrodków narciarskich, w których działa SKI PASS - całodniowy bilet kosztuje około 20 euro, a przez 2 dni 35. Można również wypożyczyć deski snowboardowe, buty, kije, narty i inny sprzęt. Jeśli potrzebujesz osobistego instruktora, jego usługi będą kosztować 60 euro za 4 godziny.

Działają tu szkoły treningowe, ratownicy i lekarze pełnią służbę przez całą dobę, a szlaki są oświetlone iw nocy.

ПодъемникиТрассы

Jak mogę dostać się do Kolasin?

Z miejscowości do ośrodka narciarskiego można dojechać taksówką (koszt 10-14 euro), autobusem SKI-BUS'e (organizować hotele) lub samochodem (nie zapomnij przynieść zestaw łańcuchów do kół). lotnisko Podgorica lub Tivat do Kolasina można zamówić transfer, odległość wynosi odpowiednio 80 i 160 km.

Współrzędne: 42,822475, 19,521975