Dzisiaj wakacje w Czarnogórze jest dobrze wydeptaną ścieżką dla większości Rosjan. Umiarkowane ceny i doskonałe położenie geograficzne powodują znaczny popyt wśród turystów. Istnieje jednak pewna nisza Czarnogóra zajmuje pozycję lidera to rodzinne wakacje. Jeśli chcesz się zrelaksować z dziećmi lub rodzicami w podeszłym wieku, lub nie krążysz do hałaśliwych barów i wolisz ciszę i spokój - doskonałą opcją będzie wycieczka do jednego z mniejszych ośrodki osadnicze Czarnogóry , takich jak Cumbor.

Ogólne informacje o wiosce

Kumbor jest dość skromną wioską, która spoczywa wygodnie na brzegu Zatoki Boka-Kotor. Tylko 6 km od niego jest duży Herceg Novi . Miejsce zatoki, na którym znajduje się osada, nazywa się przesmykiem Kumbor, ponieważ tutaj Hertseganowska zatoka przechodzi do Tivatu.

Populacja Cumbory oscyluje wokół 1000 osób. Tutaj tempo życia jest płynne i niespieszne, a nawet wysokość sezonu turystycznego nie jest w stanie przynieść trochę zamieszania. Najczęściej nad miastem świeci słońce, szybko rozgrzewając wody zatoki. Wzgórza i zarośla z cytrusów i gajów oliwnych wypełniają krajobrazy Kumbor jasnymi kolorami, tworząc niepowtarzalne tło dla zdjęcia.

Raz Kumbor był wioską rybacką. Jego nazwa pochodzi od włoskiego "conborgo", określanego jako "slumsy". To dlatego, że wieś powstała na miejscu biednych domów na przedmieściach starożytnego miasta Stoli. Po raz pierwszy wioska jest wymieniona w 1758 roku.

Городской пейзаж

Atrakcje

Jego goście są przede wszystkim zainteresowani Kumbor plaża . Na wybrzeżu wsi pokryte betonowymi płytami, wzdłuż wyciągniętych letnich kawiarni i tac pamiątkowych. Występują jednak również obszary z pokryciem piaskiem i żwirkiem. Tutaj możesz wypożyczyć szezlong, jest działający prysznic, szatnia. W ramach rozrywki urlopowicze mogą wybrać się na narty wodne lub wybrać się na wycieczkę łodzią. Dla dzieci wyznaczono oddzielne miejsce do kąpieli, które miejscowe nazywa się "plażą dla dzieci". Zejście do wody jest łagodne, a samo morze charakteryzuje się krystaliczną czystością.

Пляж

Ponadto wycieczka na Kumbor z pewnością obejmuje kilka kościołów różnych epok i stylów budowy. Jest to katedra Ochrony Dziewicy z XV wieku i kościół św. Mikołaja z XIX wieku oraz kościół pw Świętego Zmartwychwstania z XVI wieku. W ramach historycznego dziedzictwa miasta zachowała się starożytna twierdza turecka. Mówiąc dokładniej, obecnie pozostały tylko pozostałości fortyfikacji, ale spacer w tym obszarze nadal będzie zabawną rozrywką.

Руины

Hotele i restauracje

Znajdź mieszkanie w Kumbore nie jest trudne. Ale, jak w większości małych miejscowości wypoczynkowych w Czarnogórze, wolą mieszkania i małe wille. Na przykład możesz zatrzymać się w Apartmani Bogdanovic lub Summer Holiday Kumbor. Jeśli wolisz usługę hotelową, to 6 km od Cumbor, a mianowicie w mieście Herceg Novi, jest wiele znakomitych hotele . Doskonały wybór dla osób poszukujących noclegu w Bokeška Noć, Hotel Xanadu jest idealny dla wszystkich gości. Każdy z tych hoteli oferuje swoim gościom odkryty basen, dostęp do krytej plaży, różne rodzaje zajęć na świeżym powietrzu.

Apartmani BogdanovicGarni Hotel Bokeška NoćHotel Xanadu

Jeśli chodzi o restauracje i kawiarnie, większość zakładów tego typu znajduje się w Herceg Novi. W Kumbore możesz zaspokoić swój głód lekką przekąską w letnich kawiarniach, ale nic więcej. Najbliższymi restauracjami, na które warto zwrócić uwagę, są: restauracja Tri Lipe, ciasteczka Peter's Pie & Coffee, Gradska Kafana, Flora's Chocolate and Wine.

Gradska KafanaPeter's Pie & Coffee

Jak dostać się do wioski Kumbor?

Możesz dostać się do wioski Kumbor za pomocą zwykłych autobusów, które w Czarnogórze mają godną pozazdroszczenia częstotliwość i regularność. W wynajętym samochodzie od Lotnisko Tivat Konieczna jest jazda po drogach Jadranska magistrala i E65, droga potrwa około pół godziny.