Śliwka wiśniowa doskonale nadaje się do przyrządzania wielu oryginalnych potraw, a zwłaszcza tworzy przepyszne pachnące przetwory. Nie wierzysz? Zobacz sam osobiście! Słodko-kwaśny smak tych owoców sprawia, że ​​przysmak jest umiarkowanie mdły, niewiarygodnie delikatny i pachnący. Dowiedzmy się, jak ugotować pyszne śliwki wiśniowe z pestkami.

Przepis na powidła wiśniowe z kośćmi

Składniki:

  • dojrzała śliwka wiśniowa czerwona - 1 kg;
  • woda filtrowana - 600 ml;
  • cukier - 1,2 kg.

Gotowanie

Tak więc, ostrożnie zamiatamy śliwkę wiśniową, wyrzucamy wszystkie zgniłe, pogniecione owoce, śmieci i oderwamy łodygę. Następnie owoce są myte i przebijane każdego w kilku miejscach wykałaczką. Następnie połóż owoce w rondlu, zalej wodą i gotuj na dużym ogniu. Po 5 minutach delikatnie wlej płyn do innego naczynia i zalej śliwkę lodowatą wodą. Teraz przygotujmy się syrop . Aby to zrobić, weź bulion, dodaj cukier i włóż patelnię do pieca. Wylej śliwkę czereśniową w głębokiej misce, zalej gorącym syropem i zostaw w temperaturze pokojowej na około 5 godzin. Następnie umieść pojemnik na ogniu i doprowadzaj do wrzenia. Gdy tylko małe bąbelki zaczną pojawiać się na powierzchni, wyjmij naczynia z pieca i pozostaw jamę do zaparzenia przez kolejne 5 minut. Po tym czasie powtórz tę procedurę jeszcze kilka razy i zalej gorącą mieszankę według sterylizowane banki. Zamykamy je pokrywkami, odwracamy je, zawijamy kocem i zostawiamy. Czerwoną śliwę wiśniową przechowujemy z kamieniami przez całą zimę i służymy jako picie dla rodzinnego picia herbaty.

Żółty dżem wiśniowy

Składniki:

  • żółta dojrzała śliwka wiśniowa - 2 kg;
  • przefiltrowana woda - 750 ml;
  • cukier - 2,5 kg;
  • świeża cytryna - 1 szt.

Gotowanie

Z przefiltrowanej zimnej wody i cukru ugotuj na wolnym ogniu słodki syrop. Nie marnując czasu, sortujemy dojrzałe jagody, usuwamy zgniłe, usuwamy wszystkie łodygi, przenosimy je do głęboko emaliowanego pojemnika i zalewamy gorącym syropem. Zostawimy śliwkę wiśniową na około 8 godzin, a następnie na średnim ogniu gotujemy i ostrożnie usuwamy piankę ze skimmera. Gotuj delikatność na małym ogniu przez nie więcej niż 15 minut, aby cienka skóra nie pękła. Następnie pozostaw dżem do ostygnięcia na 6 godzin, a następnie powtórz proces gotowania. Dodajemy sok cytrynowy przy gotowaniu i dokładnie mieszamy. W rezultacie powinieneś otrzymać piękny przezroczysty syrop. Wlewamy gotowy powidła wiśniowe z kamieniami do czystych, suchych małych słoików i pokrywamy specjalnymi pokrywkami. Usuwamy delikatność do przechowywania w piwnicy.

Czereśniowy śliwkowy dżem z kamieniami w wolnej kuchence

Składniki:

  • Alycha żółty - 2 kg;
  • woda - 2 l;
  • cukier drobny - 1,5 kg.

Gotowanie

Starannie wybieramy śliwę wiśniową, myjemy i odrywamy łodygi i liście. Napełnij garnek zimną wodą, dżem śliwkowy wiśniowy z kamieniami w wolnym naczyniu rozpalić ogień i czekać na gotowanie. Następnie wyrzuć jagody i gotuj przez 5 minut, zanim zacznie pękać skóra. Następnie delikatnie osusz wrzącą wodę i napełnij doniczkę wodą. Po kilku minutach należy spuścić płyn i przenieść śliwkę wiśniową do zbiornika multicooker. Posyp cukrem i dobrze wymieszaj. Teraz zamknij pokrywkę urządzenia, aktywuj program "Baking" i wykrywaj 40 minut. Po sygnale dźwiękowym wylewamy jeszcze gorętszą ucztę w przygotowanych słoikach i zwijamy ją specjalnym kluczem. Odstaw je do góry nogami, przykryj kocem z wełny i zostaw na około jeden dzień. Następnie przestawiamy kęs do dowolnego fajnego miejsca i przechowujemy je przez całą zimę.