Sezon żniwny śliwki wiśniowej trwa pełną parą, dlatego też nie ma lepszego czasu na śliwki wiśniowej na zimę. Jako podstawę można użyć jasnych pomarańczowych i czerwonawych owoców kompoty , prawoślazu, marmolady i dżem , ale najbardziej uniwersalnym przysmakiem był i nadal jest śliwkowy dżem wiśniowy, którego proste przepisy chcemy dalej analizować.

Czerwony czereśniowy dżem z kamieniami

Chociaż kości powodują pewne niedogodności podczas degustacji dżemu, niezaprzeczalnie nadają mu nieco bardziej wyraźny aromat i lekką cierpkość.

Składniki:

  • śliwka wiśniowa - 950 g;
  • cukier granulowany - 1,1 kg.

Gotowanie

Po przesianiu i umyciu śliwki wiśniowej, wysusz owoce i wlej je do dowolnego głęboko emaliowanego pojemnika. Wypełnij śliwkę wiśniową 600 ml wrzącej wody i pozostaw na 15 minut do zaparzenia, a następnie przelej śliwkę wiśniową do osobnego pojemnika, wymieszaj z granulowanym cukrem i przygotuj prosty syrop, który należy dokładnie ugotować, aż do rozpuszczenia kryształków cukru. Następnie kolejny gorący syrop musi być wylany na wiśniową śliwkę, wymieszać i wszystko ugotować na ogniu przez kolejną godzinę. Kipiący dżem wlewa się następnie do czystych słoików i zwija się z oparzonymi pokrywkami.

Szybki dżem śliwkowy wiśniowy

Składniki:

  • śliwka wiśniowa (pestka) - 950 g;
  • cukier granulowany - 950 g;
  • kapsuła waniliowa;
  • cytryna - 1/2 szt.

Gotowanie

Przekrój śliwkę wiśniową na plastry i włóż do emaliowanego pojemnika. Posyp śliwkę sokiem z cytrusów, dodaj cukier, wrzuć pokrojoną wanilię i wymieszaj. Pozostaw owoc w cukrze na 5-6 godzin, w tym czasie będą mieli czas na wstawienie soku, który zamieni się w syrop podczas gotowania. Zagotuj jamę śliwkową w tym prostym i szybkim przepisie nie powinno być więcej niż 15 minut, po czym można go wlać do sterylnych pojemników i zwinąć.

Jak zrobić śliwkę wiśniową w wolnym naczyniu

Jak zrobić powidła wiśniowe w powolnym kuchenka?

Po przygotowaniu śliwki, włóż ją do wody wrzącej w misce multicooker i pozostaw do wrzenia, aż skórka na owocu zacznie pękać. Odcedź wrzący płyn, szybko wylej go lodowatą wodą i wróć do miski. Wlać zawartość miski z cukrem w stosunku 1: 1, włączyć tryb pieczenia i opuścić powolną kuchenkę przez 40 minut. Jeszcze więcej gorących dżemów w sterylnych słoikach i natychmiast zwijaj zapieczone pokrywy. Zwinięte brzegi odwracają się i pozostawiają na ciepło przez jeden dzień, przed umieszczeniem w magazynie.