Śliwka wiśniowa bardzo przydatne w jakikolwiek sposób. Lekarze zalecają jeść śliwki dla kobiet w ciąży cierpiących na choroby wątroby i dróg żółciowych. Zawiera wapń, magnez, sód, żelazo, potas i fosfor. Poniżej znajduje się kilka przepisów na robienie dżemu z pysznych owoców wiśni.

Przepis na dżem śliwkowy

Składniki:

 • cukier - 1,5 kg;
 • śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • woda - 3 filiżanki.

Gotowanie

Wybieramy świeże, nie nadmiernie dojrzałe owoce, płuczemy zimną wodą, pozwalamy spłynąć, a następnie wlewamy wodą o temperaturze 80 stopni - podczas obróbki na gorąco z powierzchni owocu wydobywa się wosk, co utrudnia przeniknięcie syropu do środka. Wlej wodę do miski lub patelni, zalej cukrem i gotuj, aż się całkowicie rozpuści. Usuwamy wrzący syrop z upału, wrzucamy do niego owoce i mieszamy, aby owoc całkowicie zanurzył się w syropie i podpalił. Daj syropowi na gotowanie i gotuj przez pięć minut, usuń piankę łyżką. Zdejmij miednicę z ognia, pozwól jej ostygnąć przez kilka godzin. Po tym, nasz ochłodzony dżem znowu podpalony, poczekaj aż się zagotuje i gotuj kolejne 15 minut. Powtarzamy więc od 4 do 5 razy. Przenosimy gotowy dżem do suchych szklanych słoików, przykrywamy papierem pergaminowym i mocno związujemy.

Dżem wiśniowy w powolnej kuchence

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 2 kg;
 • cukier - 1,6 kg.

Gotowanie

Gotować dżem w garnku bardzo proste i znacznie szybsze niż na piecu.

Na początek posortujmy śliwkę wiśniową i opłuczmy ją, a następnie umieśćmy patelnię z wodą na ogniu. Jak tylko ciecz się zagotuje, wrzucamy do niej śliwkę wiśniową i pozostawiamy ją na pięć minut we wrzącej wodzie. Kiedy skóra na owocu zaczyna pękać, wylewamy wodę i wlewamy owoce do zimnej wody. Po kilku minutach spuszczamy wodę i usuwamy nasiona z owoców.

Rozprowadzamy śliwkę wiśniową na patelnię multicookera i wypełniamy ją cukrem, wszystko miksujemy. Wybierz tryb "Pieczenie" i ustaw czas na 45 minut. Gdy zacięcie jest gotowe, wolna kuchenka zasygnalizuje to dźwiękiem. Wlać dżem w sterylizowane słoiki i zwinąć pokrywki. Banki odwracają się do góry nogami i przykrywają ciepłym kocem i pozostawiają w tym formularzu na jeden dzień, a następnie przechodzą do chłodnego miejsca.

Dżem wiśniowy czerwony

Składniki:

 • czerwona śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • cukier - 0,7 kg;
 • sok z cytryny - 2 łyżeczki;
 • goździk - 2 szt .;
 • Cynamon - ¼ h. Łyżki.

Gotowanie

Dobrze umyj jagody i pozwól im wyschnąć. Pokrój czereśniową śliwkę na pół i usuń kość. Napełnij owoc cukrem, dodaj sok z cytryny i pozwól mu parzyć przez dwie godziny. Następnie wymieszaj jagody i włóż do pieca lub do piekarnika. Jeśli przygotowujesz dżem na kuchence, często go mieszaj, aby jagody się nie paliły. W piekarniku przez cały czas gotowania wymieszać tylko 2 do 3 razy. Po ugotowaniu się dżemu i pojawieniu się syropu, dodaj gwiazdki z goździków i cynamonu. Mieszaj i gotuj, aż zmiękniesz. Na kuchence dżem będzie gotowy w około godzinę po gotowaniu, aw piecu w 1,5 godziny.

Pyatinut cherry plum jam

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 3 kg;
 • cukier - 2 kg;
 • szklane słoiki z pokrywkami.

Gotowanie jak zrobić śliwkę wiśniową

Moja śliwka czereśniowa i wyciąg z niej kość. Rozsypywamy owoce w naczyniach, w których będziemy gotować, zasypiamy cukrem i dajemy śliwkę wiśniową na 5-6 godzin. Kiedy owoce są dozwolone, aby wziąć dużo soku, otrzymujemy łyżeczkę i umieszczamy je w osobnym naczyniu. Mieszaj naczynia z syropem na ogniu, podgrzewaj i mieszaj stale. Kiedy syrop zaczyna się gotować, ogień staje się cichszy i gotujemy przez 25 minut. Ta technika pozwala na zwiększenie gęstości syropu. Wymieszaj śliwkę w gotującym syropie, zagotuj i usuń z ognia. Pozostaw dżem na 15 minut. Następnie ponownie włożyć ogień i doprowadzić do wrzenia. Teraz wylewamy puszki i zwijamy metalowe pokrywy. Przechowywać w ciemnym miejscu.