Na początku może się wydawać, że następujące przepisy na leniwe gospodynie domowe, które nie chcą zawracać sobie głowy czyszczeniem jagód. W rzeczywistości dżem wiśniowy z nasionami jest o rząd wielkości smaczniejszy i bardziej aromatyczny niż obrane owoce, a dla wielu jest pożądanym przysmakiem, którego zjedzenie staje się zabawnym procesem.

Jak zrobić dżem ze śliwki wiśniowej?

Proste przepisy i zrozumiałe zalecenia pomogą ugotować śliwkę wiśniową, której wykonanie będzie gwarancją uzyskania idealnego kęsa pod każdym względem.

 1. Do gotowania dżemu można używać różnego rodzaju śliwek wiśni i wysokiej jakości owoców o najróżniejszej dojrzałości bez uszkodzeń i wgnieceń.
 2. Wybrane próbki są myte, suszone i, jeśli to pożądane, aby zachować integralność, przebijają igłą w kilka miejsc lub widelcem.
 3. Przygotowane owoce jagodowe nalewa się syropem cukrowym i zgodnie z recepturą gotuje się natychmiast lub po namoczeniu i ochłodzeniu.
 4. Kulinarny dżem ze śliwki wiśniowej można podzielić na kilka etapów, obejmujących gotowanie i schładzanie preformy, tym samym zachowując integralność owoców i przezroczystość syropu.
 5. Gdy jest gotowy, gorący przysmak jest szczelnie zamknięty w sterylnych pojemnikach i zawinięty do góry nogami, aż do całkowitego ochłodzenia.

Żółty Cherry Plum Jam z kamieniem

żółta powłoka śliwkowa z kośćmi

Słoneczno-wyglądające, apetyczne i zaskakująco smaczne manty wykonane są z żółtej śliwki wiśniowej z pestkami. Wykrój może być grubszy i bogatszy, zwiększając liczbę cykli gotowania i zaparzania lub wydłużając czas obróbki cieplnej przy ostatnim wrzeniu cukierka aż do uzyskania pożądanej tekstury.

Składniki:

 • żółta śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • woda - 0,5 l;
 • cukier granulowany - 1,2 kg.

Gotowanie

 1. Przygotowaną śliwkę wiśni wlewa się wodą i ogrzewa do temperatury 75 stopni.
 2. Przesunąć owoc krótko w pojemniku z zimną wodą, wlać do durszlaka.
 3. Z wody, w której zblanszowane są jagody i gotuje się cukry, syrop nalewano i wlewa się do wiśniowych śliwek w dżemie, pozostawiając do ostygnięcia.
 4. Podgrzać masę do wrzenia, ochłodzić ponownie.
 5. Powtórz cykl grzania i chłodzenia jeszcze 2 razy, podczas ostatniego wrzenia podgrzej białą śliwkę z pestkami przez 15 minut, zapakuj je w sterylne słoiki, owiń je.

Czerwony czereśniowy dżem z kamieniami

czerwony dżem wiśniowy z kamieniami

Dżem z czerwonej czereśni jest nie mniej smaczny i nasycony. Charakterystyczna kwasowość właściwa owocowi eliminuje nadmierną słodycz obrabianego przedmiotu. Jeśli istnieje potrzeba uzyskania bardziej płynnego składnika niż nadzienie z jagód, można zwiększyć ilość wody podczas gotowania syropu cukrowego.

Składniki:

 • czerwona śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • woda - 100 ml;
 • cukier granulowany - 1 kg.

Gotowanie

 1. Podgrzewany w garnku do wrzenia z dżemem, stopniowo wlewać cukier, mieszając, gotować przez minutę.
 2. Przygotowane jagody wkłada się do otrzymanego syropu, pozostawia ponownie do wrzenia, gotuje się przez 5 minut, pozostawia do ostygnięcia.
 3. Powtórz wrzenia i chłodzenia jeszcze 2 razy.
 4. Ostatni czas gotowania zostaje przedłużony do 15 minut, a gorący dżem ze śliwki czerwonej z kamieniami w sterylnych pojemnikach zostaje zapieczętowany i owinięty.

Dżem z cukinii z śliwką wiśniową - przepis

dżem cukrowy ze śliwkowym przepiórczym przepisem

Poniższy przepis pozwoli Ci uniknąć dodawania do kompozycji słodzika. W tym przypadku cukinia służy jako dodatkowe źródło wilgoci, dzięki której dżem wiśniowy będzie przygotowany na zimę. Miąższ warzywny, neutralny w smaku, przejawia się w najlepszy możliwy sposób w takich preparatach, a impregnowany sokami i syropem, jest idealnym dodatkiem do jagód.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • cukinia - 1 kg;
 • cukier granulowany - 2 kg.

Gotowanie

 1. Przygotowano śliwkową i pokrojoną w kostkę pulpę bez skórki i miazgi wewnętrznej z nasionami zmieszanymi z cukrem i pozostawiono na noc, aby oddzielić sok.
 2. Gotuj przysmak 3 razy przez 10 minut, pozwalając każdorazowo na schłodzenie masy.
 3. Podczas ostatniego podgrzewania gotować przysmak do pożądanej grubości.
 4. Przygotuj gorący dżem z cukinii i śliwek wiśniowych na sterylnych słoikach, zapieczętowany, owinięty.

Dżem wiśniowy z pomarańczą - przepis

Dżem wiśniowy z pomarańczowym przepisem

Pachnący i wyrafinowany dżem wiśniowy z pomarańczy będzie kuszący kubkami smakowymi nad herbatą i przypominający chłodne lato w zimne lato. Możesz dekorować słodycze wyłącznie sokiem cytrusowym lub używając całego owocu razem ze skórką i skórką. W tym drugim przypadku pomarańcze dokładnie się myje, blanszuje we wrzącej wodzie przez 2-3 minuty i usuwa z kości.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 1,5 kg;
 • pomarańcze - 0,5 kg;
 • cukier granulowany - 1,5 kg.

Gotowanie

 1. Wyciśnij sok z pomarańczy, wymieszaj z cukrem, podgrzej do wrzenia i załaduj przygotowane śliwki wiśniowe do powstałego pomarańczowego syropu.
 2. Po schłodzeniu i infuzji umieścić pojemnik na kuchence, gotować zawartość przez 5 minut, ostudzić.
 3. Powtórzyć cykl gotowania i chłodzenia jeszcze 2 razy.
 4. Gorąco ułożone pyszne powidła wiśniowe w sterylnych pojemnikach, zamknięte, zapakowane.

Dżem śliwkowy "Pyatiminutka"

pięciominutowy dżem ze śliwki wiśniowej

Dżem śliwkowy "Pyatiminutka" z kamieniami, nie tylko zachowuje świeży smak jagód i większość arsenału witamin. Przejrzysty smakowity syrop w tym przypadku będzie uzupełnieniem całego owocu, który zarówno dorośli, jak i dzieci nie będą mieli nic przeciwko jedzeniu. Do wykonania przepisu równie odpowiednia biała lub czerwona śliwka wiśniowa.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • woda - 1 szklanka;
 • cukier granulowany - 1 kg.

Gotowanie

 1. Syrop jest gotowany z wody i cukru, jagody przygotowane i przebite w kilku miejscach są wlewane do nich, pozostawione do ostygnięcia.
 2. Umieść obrabiany przedmiot na piecu, podgrzany do wrzenia, zredukuj ciepło do minimum.
 3. Zagotuj powidła wiśniowe z kośćmi przez 5 minut, wlej do puszek, korka, owiń.

Jak ugotować gęsty śliwkowy powidła?

jak gotować gęsty śliwkowy powidła

Poniższy przepis dla fanów grubych blanków. Wykonując proste i dostępne zalecenia, będzie można gotować Dżem śliwkowy wiśniowy z żelatyną , która zapewni pożądaną teksturę słodyczy. Bogaty syrop jagodowy stanie się apetyczną galaretką, w której kuszące jest zaproszenie soczystych jagód do degustacji.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • żelatyna - 30 g;
 • cukier granulowany - 400 g

Gotowanie

 1. Przygotowaną śliwkę czereśniową często nakłuwa się widelcem, układa warstwami w rondelku, posypując cukrem zmieszanym z żelatyną.
 2. Pozostaw element na jeden dzień przed oddzieleniem soku, a następnie umieść na kuchence i podgrzej w spokojnym ogniu, aby zagotować.
 3. Natychmiast ułożone dżem galaretowy śliwek wiśniowych z pestkami w sterylnych słoikach, zapieczętowane, owinięte.

Dżem wiśniowy z syropem

Dżem wiśniowy z syropem

Szczególnie smaczny jest śliwka wiśniowa z pestkami w syropie, gotowana z dodatkiem wanilii, która zapewni niezapomniany aromat i niezwykły smak słodyczy. Aby przygotować preformę, lepiej jest wybrać dojrzałe, mięsiste owoce i nie leniwy, a każde posiekać widelcem po obu stronach.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • woda - 600 ml;
 • kapsuła waniliowa - 1 szt .;
 • cukier granulowany - 1,4 kg.

Gotowanie

 1. Przygotowaną śliwkę wiśniową blanszuje się w wodzie podgrzanej do 80 stopni, a następnie zanurza w pojemniku z wodą lodową.
 2. Syrop cukrowy gotuje się z wymaganej ilości wody pobranej po blanszowaniu jagód i cukru, dodając wanilię i gotując masę przez 5 minut.
 3. Wlać syrop na śliwkę czereśniową przez 4 godziny, a następnie gotować w najmniejszym ogniu przez 15 minut.
 4. Rozłóż gorące dżemy w naczyniach, zapieczętowane.

Dżem śliwkowy bez cukru

Dżem wiśniowy bez cukru

Możesz zagotować powidła wiśniowe z kamieniami na zimę bez dodawania cukru. W tym celu idealnie dojrzałe owoce są idealne, które należy dokładnie spłukać, często przebijać na obwodzie widelcem i pozostawić na 3-4 godziny w pojemniku na wrzący dżem. Możesz obrabiać przedmiot w rondlu z grubym dnem, utrzymując minimum ognia lub dręcząc masę w naczyniu w łaźni wodnej.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 2 kg;
 • miód - do smaku.

Gotowanie

 1. Przygotowaną śliwkę wiśniową umieszcza się w pojemniku na gotujący się dżem, trzymanym przez 3-5 godzin w warunkach pokojowych, a następnie zagotowywanym w najmniejszym ogniu lub kąpieli wodnej przez 30 minut.
 2. 5 minut przed zakończeniem procesu gotowania można posmakować delikatności do smaku z miodem.
 3. Rozłożyć gorącą masę na brzegach, uszczelnić i owinąć przed ochłodzeniem.
 4. Trzymaj podobny kęs na mrozie.

Dżem wiśniowy w powolnej kuchence

powidła wiśniowe w powolnym piekarniku

Zwłaszcza prosty i szybki, bez dodatkowego wysiłku, dżem przygotowywany jest z śliwki wiśniowej z dołkami w powolnym piecu. Urządzenie zapewni ostrożne podgrzanie zawartości miski, w której cukier rozpuści się w czasie, a jagody zachowają swoją integralność, jednocześnie jakościowo nasączone syropem powstałym podczas gotowania.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 1 kg;
 • woda 50 ml;
 • cukier granulowany - 800 g

Gotowanie

 1. Woda wlewa się do miski urządzenia, dodaje się śliwę wiśniową i cukier.
 2. Przygotuj ucztę w dwóch etapach: gotuj cukierki na "hartowaniu" przez 20 minut, pozostaw masę do ostygnięcia, a następnie powtórz gotowanie.
 3. Położył dżem na brzegach, zapieczętowany, owinięty.

Wiśniowy powidła w ekspres do chleba

powidła wiśniowe w automacie do pieczenia chleba

Bursztynowy dżem Wygodne jest gotowanie śliwek wiśniowych w chlebie wyposażonym w specjalny tryb. Ten preparat zachowuje integralność owocu i przezroczystość syropu, który można dowolnie zagęszczać, dodając pół worka żelującego cukru do określonej ilości podstawowych składników na końcu urządzenia.

Składniki:

 • śliwka wiśniowa - 600 g;
 • cukier granulowany - 400 g

Gotowanie

 1. W wiadrze urządzenia położyć wcześniej przygotowane jagody, pokryte cukrem.
 2. Dołącz program "Jam" i poczekaj na koniec wybranego trybu.
 3. Gorąca posmarowana delikatność na sterylnych słoikach, zamknięta, zapakowana.