Spośród wielu różnych receptur na dżem morelowy, popularne są te, które wymagają wstępnego przygotowania syropu cukrowego, który następnie są wylane z owoców moreli. Dzięki tej metodzie gotowania dżemu, kształt plastry lub całych owoców jest maksymalnie zachowany, co ma pozytywny wpływ przede wszystkim na wygląd kęsa. Ponadto, niektóre przepisy pozwalają uniknąć gotowania samych moreli, dzięki zastosowaniu gorącego syropu cukrowego, który również pozwala zachować świeży smak i niesamowity aromat delikatności.

Poniżej przedstawiamy opcje przygotowania syropu na dżem morelowy i opowiemy o zawiłościach jego stosowania w praktyce, aby uzyskać doskonały smak kęsów.

Jak gotować syrop na dżem morelowy?

Składniki:

Obliczenie na 1 kg moreli:

  • woda oczyszczona - 250 ml;
  • cukier granulowany - 1,2 kg.

Gotowanie

Aby przygotować syrop w tym przypadku, wymieszaj syrop cukrowy i oczyszczoną wodę w rondlu, a następnie ustaw garnek na umiarkowane ciepło i podgrzewaj z ciągłym mieszaniem, aż wszystkie kryształy cukru i wrzenie zostaną rozpuszczone. Napełnij uzyskany syrop wstępnie przemytymi morelami pestki i rozlany. Pozostawić owoc w syropie na dziesięć godzin, po czym pachnący płyn wlewa się z powrotem na patelnię, gotuje i gotuje przez siedem minut. Ponownie przelej słodką ciecz do moreli i znowu zostaw na dziesięć godzin. Powtórzymy procedurę kilkakrotnie, po czym wylamy morele następnym razem z syropem, gotujemy bez przeszkadzania, przez siedem minut wraz z owocami i układamy w sterylnych słoikach do przechowywania.

Jak gotować syrop cukrowy na dżem morelowy "Pięć minut"?

Składniki:

Obliczanie 1 kg moreli:

  • woda oczyszczona - 650 ml;
  • cukier granulowany - 650 g

Gotowanie

Aby przygotować dżem z moreli "Pyatiminutka" bardzo często używa się mniej stężonego syropu cukrowego. Takie przygotowanie okazuje się pachnące, zachowuje maksimum witamin i ma raczej płynną konsystencję. "Pięć minut" dżem jest szczególnie w harmonii z desery curd, dodaje się go wraz z kromkami owoców w przygotowaniu galaretki, a także uzupełnia je ciastami, stosując płynną bazę kęsów ciastka impregnacyjne i kawałki moreli wypełniające krem ​​na warstwę.

Syrop cukrowy jest tradycyjnie warzony przez zmieszanie wody z granulowanym cukrem i ogrzewanie masy w celu rozpuszczenia wszystkich kryształów i zagotowania. Morele w tym przypadku muszą być przyjmowane z gęstą papką lub nawet lekko niedojrzałe, umyć je i pozbyć się nasion. W razie potrzeby zraziki owocu można pozostawić w całości lub pokroić na kilka kawałków lub zmiażdżyć w kostkę.

Napełnij przygotowane owoce wrzącym syropem i pozostaw do całkowitego ostygnięcia, ale nie krócej niż przez pięć godzin. Następnie syrop zostaje odsączony i gotowany przez minutę. Powtarzamy tę procedurę pięć razy, po czym po raz ostatni gotujemy syrop razem z morelami, gotujemy kęs przez pięć minut i wlewamy do sterylnych słoików.

Jak zrobić syrop na dżem morelowy z sokiem z cytryny i imbirem?

Składniki:

Obliczanie 1 kg moreli:

  • cytryny - 280 g;
  • korzeń imbiru - 30 g lub do smaku;
  • woda oczyszczona - 210 ml;
  • cukier granulowany - 950 g

Gotowanie

Ten przepis na syrop cukrowy pozwala uzyskać niesamowicie aromatyczny i pikantny kęs, którego oryginalność osiąga się przez dodanie soku z cytryny i korzenia imbiru.

Wlej wodę do odpowiedniego pojemnika i dodaj cukier. jak gotować syrop na dżem morelowy Pozwalając na gotowanie zawartości, rozpuść cukier z ciągłym mieszaniem, a następnie wyciśnij sok z cytryny do syropu, połóż korzeń imbiru, obrać i pokroić w kółka lub kostki i gotować masę przez dziesięć minut. Jeszcze bardziej intensywny smak można dodać, dodając kilka jąder, ekstrahowanych z pestek moreli. Wlać przygotowany pikantny syrop przygotowany płaty moreli i pozostawić do całkowitego ochłodzenia. Powtarzamy procedurę trzykrotnie, po raz ostatni nakładamy ogień morelami, gotujemy do pożądanej gęstości i wlewamy do przygotowanych sterylnych pojemników.