Dżem jabłkowy to nie tylko pyszna uczta dla herbaty, ale także imponujący arsenał witamin i przydatne przedmioty , które są bogate w jabłka. Niektóre są tracone w procesie obróbki cieplnej, ale znaczna ich część nadal pozostaje w obrabianym przedmiocie.

Oferujemy proste przepisy na dżem jabłkowy, które nie zabierają dużo czasu, ale jednocześnie zapewniają doskonały efekt.

Dżem jabłkowy - prosty przepis przez maszynę do mięsa

Składniki:

 • jabłka - 995 g;
 • piasek cukrowy - 595 g;
 • woda przefiltrowana - 95 ml.

Gotowanie

Do przygotowania jabłek można użyć wszelkiego rodzaju dojrzałych jabłek. Muszą być myte, bardzo cienkie, aby je obierać, następnie pokroić owoce na pół i usunąć rdzeń z nasionami. Teraz dzielimy połówki na plastry lub dowolne kawałki, umieszczamy je w emaliowanym naczyniu, wlewamy przefiltrowaną wodę i umieszczamy naczynie na płycie grzewczej. Po ugotowaniu gotować masę jabłkową przez około dwadzieścia do trzydziestu minut, a następnie pozostawić do ostygnięcia i przejść przez maszynę do mięsa.

Zwracamy skręconą substancję jabłkową na patelnię, dodajemy granulowany cukier i dokładnie mieszamy. Dajemy do zagotowania jam z ciągłym mieszaniem, następnie zmniejszamy ciepło i gotujemy kęs z lekkim gotowaniem, często mieszając, przez czterdzieści pięć minut.

Gotowy dżem ułożony przez sterylizowane z góry wysuszyć szklane pojemniki, szczelnie zamknąć i pozwolić na powolne ochłodzenie pod ciepłym kocem lub płaszczem.

Jak gotować dżem jabłkowy w multicookerze - prosty przepis

Składniki:

 • jabłka - 990 g;
 • filtrowana woda - 280 ml;
 • piasek cukrowy - 420 g;
 • cytryna - ¼ szt

Gotowanie

Jabłka do robienia dżemu należy umyć i pozbyć się serc nasionami. Oryginalna klasyczna receptura obejmuje również obieranie owoców, które następnie gotuje się oddzielnie, a następnie dodaje do dżemu. Zrobimy jeszcze łatwiej. Połówki jabłka bez rdzenia, ale ze skórką, pokroić na kilka kawałków i włamać się do blendera na tłuczone ziemniaki. Następnie umieszczamy powstałą masę jabłkową w multiemisji, zalewamy wodą, wlewamy cukier i wyciskamy sok z cytryny. Ten ostatni może być trochę bardziej podyktowany twoim gustem.

Teraz tasujemy zawartość multicastry i dostosowujemy urządzenie do trybu pieczenia na sześćdziesiąt pięć minut. Możesz potrzebować trochę więcej lub mniej czasu. Sprawdzaj okresowo gotowość i grubość obrabianego przedmiotu.

Gorący dżem przenosimy do sterylnych słoików, korkujemy i przygotowujemy do naturalnej samo-sterylizacji pod ciepłym kocem przed schłodzeniem.

Jabłko-śliwkowe kawałki w piecu - najłatwiejszy przepis

Składniki:

 • jabłka - 1,2 kg;
 • śliwki - 1,2 kg;
 • filtrowana woda - 240 ml;
 • cukier piaskowy - 1,5 kg.

Gotowanie

Bardzo wygodny w użyciu do gotowania w piekarniku z dżemem. Wystarczy mieć naczynie odpowiednie do tego celu. Opłuczemy śliwki i jabłka pod bieżącą wodą, pozbywamy się kamieni, pokroimy w plasterki i zalewamy cukrem. Teraz trzeba poświęcić czas na oddzielenie soków, a następnie wlać trochę wody i podgrzać zawartość pieca, aż kryształy cukru rozpuści się. Po kilku godzinach przenosimy masę jabłkowo-śliwkową do pojemnika na dżem w piecu, po spłukaniu wodą.

Posiadamy naczynie z kęsem, przykryte pokrywką, na środkowej półce piekarnika nagrzanego do 180 stopni i przysmakujemy do pożądanej grubości. Średnio może to potrwać od dwóch do trzech godzin.