Suszone suszone morele wyglądają dobrze, a smak jest jeszcze lepszy. Może być również zawarte w wielu daniach, a dietetycy mówią tylko o zaletach tego suszonego owocu! Tak więc nie mamy prawie żadnego wyboru, ani na rynek suszonych moreli, ani na pomysł, jak je ugotować w domu. Tak, można zrobić suszone morele, aw domu będzie piec i cierpliwość.

Jak suszyć suszone morele w domu?

Najpierw musisz wybrać mocne morele i dokładnie opłukać je w zimnej wodzie. Następnie, usuń kości i trzymaj w durszlaku przez 5-10 minut nad wrzącą wodą. Jest to konieczne, aby owoc zachował swój kolor. Po wysuszeniu moreli papierowym ręcznikiem i umieścić w piekarniku, rozprowadzić na blasze do pieczenia. Przechowywać w piekarniku w temperaturze 65 ° C przez 8-10 godzin.

Jak przechowywać suszone morele w domu?

Możesz przechowywać suszone morele, jak chcesz - nawet w lnianych torbach, nawet w plastikowych torebkach. Ale tak jest w przypadku kupionych, przyprawionych suszonych moreli. Jeśli zamierzasz długo przechowywać suszone morele w domu, to po wyschnięciu należy je układać w skrzynkach drewnianych (nie tylko z miękkiego drewna). Aby utrzymać suszone morele w takich pudełkach, potrzebujesz 3 tygodni, po czym możesz je zapakować w wygodniejsze danie dla ciebie. Technika ta pozwoli wysuszonym morelowym zachować wszystkie korzystne właściwości moreli, a suszone owoce będą przechowywane dłużej.

Przydatne właściwości suszonych moreli

Oczywiste jest, że świeża morela jest przydatna, ponieważ w jej składzie jest dużo witamin i mikroelementów niezbędnych dla organizmu. A czy suszone morele mogą się podobać? Oczywiście, jak to zrobić jest ważne. Do masowej sprzedaży suszonych moreli, po prostu ich nie przetwarzają - najróżniejsze są najróżniejsze chemikalia, które całkowicie niszczą wszystkie użyteczne właściwości. Ale musimy pamiętać, że w suszonych morelach domowej roboty wszystkie dobre rzeczy w morelach nie mogą zostać uratowane. Niemniej jednak, wiele witamin w suszonych morelach jest zachowanych, a minerały w tych suszonych owocach są nawet większe niż w świeżych morelach. Jakie witaminy są w suszonych morelach? Są to witaminy A, C, PP i witaminy z grupy B. Z minerałów w suszonych morelach jest duża ilość żelaza, potasu, magnezu, wapnia i fosforu. Również suszone morele mogą wydalać z ciała metale ciężkie i radionuklidy, a wszystko to dzięki wysokiej zawartości kwasów organicznych i pektyn.

Ogólnie rzecz biorąc, suszone morele są bardzo przydatne do trawienia w profilaktyce i chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego. Suszone morele powinny być używane z niedokrwistością. Ciągłe stosowanie suszonych moreli w żywności zmniejsza ryzyko zablokowania naczyń krwionośnych i działa odmładzająco i leczniczo na organizm jako całość. Zauważono więc, że ludzie, w diecie, z której są suszone morele, często mają bardziej zwartą i elastyczną skórę i zdrowe, mocne włosy. Ale nadal warto pamiętać, że przy całej przydatności suszonych moreli, po prostu jeść, nie jest tego warta. Zagraża to zaburzeniom żołądka, ponieważ suszone morele są skoncentrowanym produktem i zbyt dużą ilością nawet użytecznych substancji na ciele Чем отличается урюк от кураги może nie mieć korzystnego efektu. Dzienne spożycie suszonych moreli 80-100 gramów dziennie. Możesz jeść suszone morele oddzielnie lub jako część dowolnych potraw.

Jaka jest różnica między suszonymi morelami i suszonymi morelami?

Każdy wie, że suszone morele mają kilka nazw, na przykład morele i suszone morele. Jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami suszonych owoców? Uryuk, to morela, suszona kośćmi i suszone morele - bez niej. Czy to jedyna różnica? A tu nie! W suszonej moreli magazynowane jest znacznie więcej witamin i minerałów (generalnie jest w nich więcej potasu niż w jakimkolwiek innym suszu), a to ze względu na sposób, w jaki jest wytwarzany. Faktem jest, że tradycyjna morela jest uzyskiwana poprzez suszenie bezpośrednio na gałęziach drzewa. Oczywiste jest, że nie wszyscy na podwórku rosną drzewa morelowe, a zatem często mamy tylko produkcję suszonych moreli. Ale jeśli istnieje możliwość ukąszenia prawdziwej (nie przetworzonej przez chemikalia) moreli, zrób to, ponieważ wśród mieszkańców Azji Środkowej jest uważany za dar Allaha i "owoc piękna".