Aby nie pracować zimą w aptece, nadszedł czas, aby stworzyć naturalne rezerwy pysznych lekarstw z owoców sezonowych, które zostały obdarzone hojną naturą. Oferujemy gotowanie wspaniałego syropu z rokitnika, a dowiesz się, jak zrobić to z naszych przepisów.

Soku z rokitnika - przepis na zimę

Składniki:

Gotowanie

Jagody dobrze dojrzałego rokitnika są starannie przemywane i przekazywane przez sokowirówkę. Zebrany sok z rokitnika wlewa się do rondla ze stali nierdzewnej ze stali nierdzewnej. Dodajemy do tego drobny cukier biały i przy stałym mieszaniu wagi kończymy go do stanu wrzenia. Następnie gotuj syrop przez 10 minut, a następnie wylej go na dobrze smażone w szklanych słoikach. Korekujemy również wszystkie pojemniki z przetworzonymi pokrywkami z cyny i wysyłamy syrop na półkę z zachowaniem na zimę. Taki kęs jest utrzymywany w chłodzie przez dość długi czas.

Syrop z rokitnika na zimę bez sterylizacji

Składniki:

  • rokitnik zwyczajny - 2 kg;
  • drobny cukier biały - 900 g;
  • woda pitna - 200 ml.

Gotowanie

Rokitnik starannie sortujemy, odrzucając różne gruz i zepsute jagody. Następnie przeładowujemy go na głęboką durszlak i spłukujemy. Następnie pozostaw kruszynę morską w tej samej durszlecie przez co najmniej pół godziny, aby usunąć z niej pozostałą wodę.

Wlewamy trochę jagód do dużej miski blendera i pokrójmy seabuckthorn w jednorodną papkę. Po wlaniu go do sita metalowego i wycieranie go tak, aby tylko placek pozostał w sieci. Wykonaj tę samą procedurę z resztą liczby jagód.

W powstałym bardzo grubym soku z rokitnika dodaj odrobinę wody pitnej (gotowanej), a także wypełnij drobnym cukrem i dużą łyżką wymieszaj. Przesuwamy patelnię do palnika z tlącym się ogniem iw tym trybie podgrzewamy nasz syrop, aż pojawią się w nim pierwsze bąbelki, sygnalizując jego gotowanie. W tej chwili odstawiamy pojemnik z syropem z ognia, wlewamy go odpowiednio przygotowanego do dalszej konserwacji. banki i zakorkować je. Ale tylko do przechowywania, wysyłamy syrop nie do magazynu, a nie do piwnicy, ale do półki lodówki, gdzie potrwa to znacznie dłużej, nie tracąc cennych właściwości.