Znana hollywoodzka aktorka Jada Pinkett-Smith odważnie stwierdziła na swojej stronie w FB, że podczas ceremonii wręczenia Oscarów ludzie z kolorową skórą bawią publiczność i rozdają nagrody, ogłaszają uczestników, ale ich talenty i umiejętności aktorskie są całkowicie ignorowane.

Czarna aktorka była oburzona tym, że w pięciu głównych nominacjach do Oskara-2016 ogłoszono tylko białych. W sieci społecznej słynna żona Will Smith, nie mniej znany mąż, wezwała wszystkich czarnych aktorów i widzów, aby zignorowali ceremonię wręczenia nagród.

Jej atrakcyjność emocjonalna szybko została zauważona przez czytelników, aw ciągu dnia post kampanii na Facebooku zdobył ponad 120 000 polubień. Fala oburzenia dotarła do Twittera, dzięki hashtagowi #OscarsSoWhite, niezadowolonym użytkownikom i obrażanym czarnym ludziom może stanąć w obronie praw do koloru.

Czy historia się powtarza?

W ubiegłym roku statuetki otrzymały Lupita Nyong'o, Oprah Winfrey, Zoe Saldana, Chiwetel Ejiofor i Eddie Murphy, ale ani jeden czarny aktor nie otrzymał najwyższej nagrody filmowej.

Czytaj także
  • Historia się kończy: Jada Pinkett-Smith jest gotowy do złożenia wniosku o rozwód z Willem Smithem
  • Sieć uderza w podobieństwo Jady Pinkett-Smitha z jego synem Jadenem
  • Rodzina wspierała Jaydena Smitha w EMA Environmental Award

Amerykańska Akademia Filmowa jest często oskarżana o czysto subiektywne podejście do przyznawania nagród, a tak gwałtowna reakcja ze strony czarnej ludności jest dość przewidywalna. W końcu historia się powtarza!

Naprawdę szkoda by nie widzieć utalentowanych, a nawet błyskotliwych aktorów na czerwonym dywanie. Warto zauważyć, że na 88. ceremonii wręczenia nagród poprowadzi czarny aktor Chris Rock.

Вот она- борец за справедливость Главная статуэтка - символ признания