Film "Form of Water" amerykańskiego reżysera Guillermo Del Toro kroczy zwycięsko po kinach całego świata. Film ten został wysoko oceniony nie tylko przez krytyków filmowych, ale także przez fanów filmu. Nie na darmo, zdjęcie otrzymało już 13 nominacji do Oscara. Wydaje się jednak, że Guillermo Del Toro może mieć dość poważne problemy. Jako reżyser i scenarzysta został oskarżony o plagiat! Okazuje się, że już w 1969 r. Laureat nagrody Pulitzera Paul Zindel opublikował sztukę zatytułowaną "Let Me Hear Your Whisper". Fabuła tej pracy zaskakująco odzwierciedla historię opowiedzianą przez Del Torro.

История любви уборщицы и амфибии

Informacja ta stała się publiczna dzięki otwartemu listowi od syna dramatopisarza Davida Zindela, opublikowanego w The Guardian.

W szczególności w tekście tego listu występuje takie zdanie:

"Jesteśmy zaszokowani faktem, że tak duża i znacząca firma filmowa podjęła się produkcji filmu bez zauważenia tak oczywistego podobieństwa z fabułą gry mojego ojca. Studio filmowe tego nie zauważyło i nie spodobało się naszej rodzinie, aby uzyskać prawo do korzystania z tej działki. "
Кадр из фильма Форма воды Zdolność do rozwiązania konfliktu

Widzowie, którzy już obejrzeli film i przeczytali wspomnianą wcześniej grę, twierdzą, że istnieją podobieństwa między tymi dwoma utworami.

Sędzia dla siebie: w grze pana Zindeli mówimy o tajnym laboratorium, w którym pewna kobieta pracuje jako sprzątaczka. Zakochuje się w eksperymentalnym delfinie. Fabuła "Formy wody" jest również zbudowana wokół historii miłosnej sprzątaczki, prawdy głupiej i niesamowitej istoty żyjącej w głębi tajnego laboratorium.

Создателей «Формы воды» обвинили в плагиате

Jak widać, fabuła ma naprawdę wiele wspólnego, prawda?

Do tej pory firma, która wydała fantastyczny film "Form of Water", odrzuca wszystkie oskarżenia właściciela praw autorskich "Pozwól mi usłyszeć twój szept". Biuro prasowe Fox Searchlight twierdzi, że pomysł na film jest oryginalny i należy wyłącznie do Del Toro. Reżyser meksykańskiego pochodzenia nigdy nie czytał sztuki Zindela i nie widział na niej żadnych produkcji.

Форма воды может быть плагиатом Czytaj także
  • Guillermo Del Toro rozwiódł się z żoną po 30 latach małżeństwa
  • James Cameron wyznał swoją niechęć do Harveya Weinsteina i jego pragnienie złamania czaszki
  • Andrei Pezic będzie musiał podzielić się swoją sławą z Shivonem Atwellem!

Fox Searchlight opublikował już oświadczenie w sieci, zgodnie z którym prawnicy studia są gotowi omówić wszystkie niuanse tej sytuacji z spadkobiercami dramaturga.