Odwiedzając kraj, wielu turystów pyta o poziom bezpieczeństwa. Indonezja to egzotyczny stan w południowo-wschodniej Azji, więc istnieje potrzeba obawiania się nie tylko przestępców, ale także dzikich zwierząt.

Rabunki

Lepiej nie przeszkadzać, niż żałować. Indonezja jest uważana za kraj dość bezpieczny, ponieważ ciężkie przestępstwa (morderstwo, gwałt) są bardzo rzadko popełniane. To prawda, w miejscach turystycznych zdarzają się przypadki kradzieży. Policja pracuje raczej słabo i prawdopodobnie nie otrzymasz od niej żadnej pomocy.

Najczęściej dochodzi do grabieży:

 • na plaży;
 • publicznie transport ;
 • na pierwszych piętrach hotele ;
 • z bagażnika motocykli;
 • w miejscach o dużej koncentracji ludzi.
Местные жители

Aby nie paść ofiarą napadu lub rabunku, podróżni powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa:

 1. Przechowuj wszystkie cenne rzeczy (dokumenty, gadżety, pieniądze) w sejfie. Jeśli ta możliwość jest nieobecna, schowaj ją pod materacami lub w szafie, ponieważ złodziej dzierży szybko i bierze tylko to, co widzi. Zawsze zamykaj drzwi, okna i balkon nawet w ciągu dnia.
 2. Jeśli wypożyczyłeś rower, nie jedź późnym wieczorem przez opustoszałe ulice i nie wieszaj torby na ramieniu. Bardzo często może po prostu oderwać się i spadnie z transportu. Załóż plecak z 2 pasami lub włóż do bagażnika, ale zabierz wszystko ze sobą na parking.
 3. Indonezja ma swoje kultura i tradycje , a zbyt szczerze ubrana dziewczyna może tu wzbudzić zwiększoną uwagę, a nawet agresję.
 4. Nie można rzucać drogimi rzeczami plaże i miejsca do surfowania bez nadzoru. Mogą nawet kraść z wafli (kawiarni), więc zostaw wszystko, co cenne w sejfie.
 5. Dziewczyny lepiej nie chodzą późno w nocy na ulicach Seminyak lub Kutas sam. Musisz nosić torebkę w ręce, która jest dalej od drogi, aby złodzieje w motocyklu nie wyrwali jej.
Улицы города

Bezpieczeństwo na drogach w Indonezji

Wypadki drogowe są uważane za najczęstszą przyczynę śmierci w kraju. Nikt nie przestrzega tutaj przepisów ruchu drogowego, więc zarówno kierowcy, jak i piesi powinni być uważni. Jeśli wypożyczyłeś rower i dostałeś się do wypadku, musisz zadzwonić do najemcy i spróbować rozwiązać problem spokojnie.

Parking musi znajdować się w specjalnych miejscach. Możesz dostać za kierownicą tylko w trzeźwej formie i pożądane jest, aby mieć doświadczenie w prowadzeniu pojazdu. Weź ze sobą minimalny zestaw pierwszej pomocy, prawa międzynarodowe i ubezpieczenie podczas jazdy i nosić kask. Pamiętaj, że ceny w lokalnych szpitalach są dość wysokie, a rany spowodowane wysoką wilgotnością goją się słabo.

Аренда байка

Dzikość

Są dżungle z trudnymi miejscami w kraju. W niektórych z nich mieszka wiele zwierząt, które mogą być niebezpieczne dla podróżnych:

 1. Gady. W Indonezji zamieszkują grzywacze krokodyli. Zwłaszcza wielu z nich w gajach mangrowych. Tu także znajdują się śmiercionośne jadowite węże (morze i ląd): kobry, kraity, kufii itp. Mogą wczołgać się do domu, ale atakują osobę tylko w przypadku zagrożenia. Jeśli cierpisz na ukąszenie, natychmiast skontaktuj się ze szpitalem, gdzie otrzymasz antidotum.
 2. Змеи Индонезии
 3. Naczelne. Mogą atakować turystów, a także kraść przedmioty osobiste: telefony, portfele, szklanki i spinki do włosów. Zwierzęta pociągają za akcesoria, włosy, zadrapania, a nawet ukąszenia. Odwiedzając ich miejsca z góry, ukryj wszystkie te rzeczy. Jeśli małpy wspięły się na ramiona lub plecy, musisz przykucnąć. Pokażesz, że rozpoznajesz je jako główne i pozostawiają cię w spokoju.
 4. Drapieżniki i duże ssaki. Na wyspach Sumatra i Kalimantan są dzikie buhaje i tygrysy, które mogą atakować ludzi. To prawda, że ​​rzadko opuszczają dżunglę, ale lepiej nie tracić czujności.
 5. Owady. Żyją tu w dużych ilościach i są nosicielami niebezpiecznych chorób. Przyciąga ich zapach potu i cukru, więc nie nosić ubrań ociekających sokiem owocowym, brać prysznic przynajmniej 2 razy dziennie i używać repelentów.
 6. Wulkany . Wiele z nich działa od kilku dziesięcioleci. Mogą wyrzucać w powietrze dym, kurz i kamienie, które często ranią nieostrożnych turystów.
Вулкан

Produkty i bezpieczeństwo w Indonezji

Wszystko naczynia które są serwowane w kawiarniach i restauracjach są całkowicie bezpieczne. Są zawsze dokładnie przetwarzane i weryfikowane. Kiedy podajesz lód w napojach bezalkoholowych, upewnij się, że ma on właściwy kształt w kształcie kwadratu. Będzie to oznaczać, że został przygotowany z oczyszczonej wody.

Niedopuszczalne jest kupowanie napojów na ulicy, a przeciąg może być nosicielem infekcji. Kup wodę pitną w supermarketach. Będzie też musiała umyć zęby i umyć owoce.

W kraju często organizowane są godziny szczytu, kiedy darmowy alkohol jest rozdawany odwiedzającym. Napoje alkoholowe w Indonezji zawierają szkodliwy i niebezpieczny metanol, który powoduje śmiertelne zatrucia. Bądź uważny i nie przyjmuj takich "prezentów".

Спиртное

Bezpieczeństwo oceanu

Tylko na Bali co roku opada do 50 osób. Tragedia ma miejsce niedaleko wybrzeża w miejscach turystycznych ze względu na to, że urlopowicze nie przestrzegają zasad zachowania na wodzie, paniki i nie znają praw oceanu.

Kiedy fala pęka na brzegu i gromadzi się w pewnej strefie, dociera do oceanu, powstaje prąd wsteczny z prędkością 2-3 m na sekundę. Okazuje się, że podobieństwo rzeki w oceanie jest bardzo niebezpieczne. Człowiek jakby wessany w głębiny, nawet jeśli stał po kolana w wodzie.

Aby uniknąć śmierci, musisz wiosłować nie do brzegu, ale z boku, gdzie prąd nie jest tak silny. Powinieneś zawsze pływać w zatłoczonych plażach, gdzie pracują ratownicy. Dla tych, którzy tylko uczą się surfować, istnieją również pewne zasady:

 • nie możesz jeździć w czasie odpływu;
 • odwiedzić szkołę surfingu lub skonsultować się z instruktorem w hotelu;
 • Nie jeździć na falach powyżej 1,5 m.
Течение в океане

Medycyna indonezji

Przed wizytą w kraju powinieneś zdecydowanie zrobić sobie ubezpieczenie. Medycyna jest tu dość droga, na przykład za leczenie ran od turystów może potrwać nawet 300 $, a za hospitalizację - kilka tysięcy.

Jeśli zamierzasz odpocząć tylko na Bali, specjalne szczepienia nie są potrzebne. Na obszarach turystycznych prawie niemożliwe jest zawierzenie się groźnym chorobom. Podczas odwiedzania obszarów słabo zaludnionych lub dżungli podróżni są szczepieni przeciwko malarii, żółtej febrze, żółtaczce typu A i B.

Медицина

Ogólne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w Indonezji

Istnieją poważne kary za dystrybucję i używanie narkotyków w kraju. Reprezentuje on karę śmierci, a cudzoziemcy mogą złagodzić karę - wysłany do kolonii surowego reżimu przez 20 lat. Będąc w Indonezji, przestrzegaj następujących zasad bezpieczeństwa:

 • zmieniać pieniądze tylko w wyspecjalizowanych miejscach według stawki międzynarodowej;
 • używaj ochrony przeciwsłonecznej i gogli;
 • nosić kapelusz;
 • pływać w gumowych butach w miejscach, w których jest dużo koralowców.