Turystyka w Islandii Rozwija się, ale świat znany jest już z niezwykłych czarnych plaż, które przyciągają nie tylko turystów, ale także filmowców. W Islandii jest kilka plaż, które łączą niezwykły kolor piasku i wyróżniają się wyjątkowymi cechami - stromymi klifami, dziwnymi głazami, Błękitna laguna lub dzikie zwierzęta, od dawna przyzwyczajone do ludzi.

Vic Beach

Najbardziej znanym kurortem na plaży jest ten mały. wioska Vic położony prawie 180 kilometrów od Reykjavik . Wieś stała się znana dzięki czarnej plaży, znajdującej się obok niej. To miejsce jest tak fascynujące, że amerykański magazyn "Islands Magazine" nazwał go najpiękniejszą plażą na świecie. Ale takie malownicze miejsce dodaje się do bazaltowych kolumn w oceanie. Mają niezwykły kształt, a legenda czyni je tajemniczymi, co mówi, że te skały były kiedyś trollami i zamienione w kamień z promieni słonecznych.

Spacerując po czarnym piasku, który jest obmyty falami oceanu, niesamowita uczucia formuje się pod godziną, jakbyś był na zupełnie innej planecie. W tych miejscach często robisz sesje zdjęciowe lub kręcisz fantastyczne filmy.

Inną atrakcją na plaży Vic jest Mount Reinisfjadl, położony w pobliżu. Ta góra wyróżnia się tym, że latem żyje tu wiele ptaków. Dlatego góra jest znana wśród obserwatorów ptaków na całym świecie.

Nie ma luksusowych hoteli w pobliżu plaży, a także innej infrastruktury. Dlatego możesz przyjść na plażę samochodem lub wynająć pokój od mieszkańców miejscowości Vic.

Пляж ВикПляжный курорт Вик - валуны
Uzdrowisko z czarnymi skałami

Tuż obok stolicy Islandii znajduje się ogromny kompleks SPA ze skalistymi plażami. Błękitna laguna Słynie z uzdrawiających wód i błota, dlatego zawsze jest wielu ludzi, którzy chcą poprawić lub utrzymać swoje zdrowie. Warto jednak zauważyć, że laguna nie została stworzona przez naturę, ale dzięki pracy małej rośliny. Ale pomimo tego nieprzyjemnego faktu, wielu naukowców potwierdziło użyteczność tych miejsc.

Спа-курорт ИсландииЧерный пляж в Исландии