"Kraj lodowy" jest interesującym krajem z punktu widzenia turystyki. Prawie całe terytorium wyspy pokryte jest szczytami o wysokości do 2000 metrów, z których niektóre gwałtownie przenikają do oceanu, tworząc setki niesamowitych fiordów. Na terenie kraju znajdują się aktywne wulkany, pola lawy, czarne plaże, gorące źródła i gejzery. W połączeniu z fantastycznymi krajobrazami Islandia staje się jednym z najlepszych krajów turystycznych.

Zachodnia Islandia - brama turystyczna

Zapoznanie się z Islandią pochodzi ze stolicy. W Reykjavik żyje ponad 200 000 osób. W centrum miasta znajduje się muzeum sztuki ludowej pod gołym niebem, zwane "Arbaejarsafn". Tutaj dowiesz się o historii kraju, zdumiewających faktach i legendach o elfach.

РейкьявикМузей ArbaejarsafnМузей Arbaejarsafn - дома

Raz na Zachodniej Islandii będziesz otoczony wulkanami. Niesamowicie popularna wśród turystów jest wycieczka do aktywnych gigantów Islandii. Jest kilka takich w kraju: Ascia , Lucky, Hekla , Katpa, Grimsvotn i Eyyafyadlayukyudl. Najpopularniejsze wśród turystów są Lucky i Hekla. Drugi jest aktywny w ciągu ostatnich 6,5 tysiąca lat, ostatnia erupcja miała miejsce w 2000 roku. Hekla jest bardzo nieprzewidywalna, dlatego wybuchy są zawsze nagłe i mogą trwać od dziesięciu do kilku dni. Ma dwadzieścia pięć kilometrów pęknięcia i 115 kraterów. Turyści często odwiedzają park, by spojrzeć na giganta.

Najbardziej malowniczym wulkanem na Islandii jest Ascia, która ma wysokość 1510 metrów. Obok znajduje się islandzkie jezioro Esqujuvatn, uważane za perłę lokalnej przyrody. Zwiedzanie wulkanu staje się prawdziwą podróżą, ale raz na miejscu, czas na zatrzymanie się, jak tutaj jest bajecznie piękna. Spacer po jeziorze wzdłuż wąskiego szlaku jest fascynujący i ekscytujący, nie wspominając już o wspaniałych zdjęciach, które można tu zrobić.

Południe od Islandii - historia

Pierwsze osady Islandii znajdowały się na południowym wybrzeżu, dlatego w tej części kraju znajduje się wiele muzeów, które opowiadają o nawigacji, etnografii i legendach. Jest też muzeum poświęcone islandzkiemu duchowi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii i mistycyzmie, zdecydowanie powinieneś spędzić wakacje na południu Islandii.

Południowa część Islandii przyciąga również turystów do uzdrowiska. W , w obszarze geograficznym Szartsensky znajduje się uzdrowisko . Oprócz tego, że możesz tutaj poprawić swoje zdrowie lub po prostu wypełnić swoją energię, goście mogą odwiedzić centrum historii geologicznej.

Na wschód od Islandii - lodowce

Wschodnia część Islandii słynie z lodowców, z których najbardziej znanym jest . Nosi tytuł największego w Europie, a u jego stóp znajduje się . Dlatego po odwiedzeniu tych miejsc turyści natychmiast zabijają dwa ptaki jednym kamieniem, zapoznają się z najciekawszymi Islandia.

Wschodnia część Islandii oferuje turystom możliwość zobaczenia fiordy, które powstały w epoce lodowcowej. To niesamowity widok, szczególnie jeśli wiesz, że kryją 3 km minerałów, wapnia i sodu, które mają kilka milionów lat.

Na północ od Islandii - ośrodek narciarski

Na północy Islandii znajduje się Eia Fjord, miejsce znane miłośnikom narciarstwa. To miejsce ma jedną niesamowitą cechę - słońce, przez cały dzień pozostaje widoczne na poziomie horyzontu. Zjawisko to nazwano "północnym słońcem".

Na północy również znajduje się , który wielokrotnie wybuchał niż pozostawiony w reliefie pięknych rysunków zamarzniętej lawy. Dla turystyki pieszej, Park Narodowy jest idealny, który obejmuje kanion i .

Północ jest nadal znana z Zunavatnsissala, która jest związana z sagami. Dlatego ta część Islandii przyciąga więcej fanów zagadek i legend.

Centrum Islandii - kolorowe góry

Centralna część Islandii ma górzysty krajobraz. Wzgórza mają wyrazisty wygląd, są pomalowane na kolory czerwony, zielony, żółty i obsydianowy. Natura sprawiła, że ​​te góry stały się kolorowym miejscem na mapie Islandii.

Turyści lubili . Na kempingu jest wiele szlaków i miejsc. Trzeba tylko zauważyć, że w tych miejscach pieszo turystyka może być zajęta tylko latem, zimą jest tutaj gruba warstwa śniegu.

"Dolina
"