Hulahup należy do starożytnego sprzętu sportowego, ponieważ pierwsze analogi znaleziono podczas wykopalisk w Egipcie. Z biegiem czasu wygląd przeszedł kilka etapów transformacji, a dzisiejsze obręcze mają różne dodatkowe funkcje. Trening z hulahupem musi być przeprowadzany regularnie i nie mniej niż pół godziny, w przeciwnym razie wynik nie będzie.

Który hula-hoop jest bardziej skuteczny?

Dzisiaj na szkolenia możesz skorzystać z następujących opcji sprzętu sportowego:

 1. Prosty obręcz . Kilka dekad temu opcja ta była najczęstsza. Ma gładką powierzchnię i niewielkie rozmiary, wykonany jest z tworzywa sztucznego lub metalu. Dzisiaj możesz kupić opcje składania.
 2. Obręcz ważona . Maksymalna dopuszczalna waga wynosi 2,5 kg. Wyniki szkolenia i korzyści z tego hulahupa znacznie więcej w porównaniu z pierwszą opcją, ponieważ aby ją utrzymać, trzeba sporo wysiłku.
 3. Obręcz do masażu . Przy tej opcji, w środku znajdują się specjalne elementy masujące, a najczęściej są one wykonane w postaci kulek. Należy pamiętać, że po treningu często często występują siniaki, dlatego nie zaleca się przekręcania go na nagie ciało. Niektóre modele masażu hulahupov mają wkładki magnetyczne, które według producentów pomagają poprawić krążenie krwi, metabolizm i układ nerwowy.
 4. Wrap simulator . Niedawno na ekranach telewizorów iw Internecie można zobaczyć reklamę o obręczy, która nadaje się do treningu całego ciała.

Producenci starają się znacznie uprościć klasy, więc dostarczają obręcze z różnymi użytecznymi dodatkami, np. Licznik obrotów, spalone kalorie lub uzyskana prędkość. Wybierając hulahup, należy wziąć pod uwagę jego średnicę.

Jaki jest pożytek z hulahup?

Jedną z głównych zalet tego domowego symulatora jest jego dostępność, więc dzięki niskiej cenie prawie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele osób zastanawia się, czy hulahup pomaga schudnąć i jak często trzeba trenować. Jest to jeden z głównych celów, dla których używają tego sprzętu sportowego. Aby osiągnąć dobre wyniki, ważne jest, aby trenować przynajmniej co drugi dzień, ale jeśli masz na to ochotę i siłę, możesz to robić codziennie. Kolejny gorący temat, który jest interesujący dla wielu - ile trzeba obrócić hula hop, aby usunąć żołądek? Minimalny czas szkolenia to 30 minut, ale możesz wydłużyć czas. Istnieją również inne zalety treningu z obręczą:

 1. Pomaga poprawić koordynację i elastyczność.
 2. Pozytywny wpływ na aktywność układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.
 3. Znacznie poprawia funkcje jelitowe i metabolizm.
 4. Jest wzmocnienie mięśnie brzucha , pośladki, biodra i plecy.
 5. Biorąc pod uwagę efekt masażu, napięcie mięśniowe znacznie się poprawia, zwiększa się przepływ krwi i zmniejsza się ilość nagromadzonego tłuszczu, czy hulahup pomaga ci schudnąć to powoduje użycie hula-hoop do utraty wagi.
 6. Podczas treningu impuls przyspiesza, co z kolei zwiększa zużycie tlenu.
 7. Warto zwrócić uwagę na pozytywny wpływ treningu na obręcz na kręgosłup, ponieważ dochodzi do wzmocnienia mięśni umiejscowionych wokół kręgosłupa.

Ważne jest, aby pamiętać, że ćwiczenia z hulahupem mogą nie tylko przynosić korzyści, ale także szkodzić ciału. Jak już wspomniano, po treningu pojawiają się często siniaki, które mogą powodować bliznowacenie tkanki podskórnej. Zabrania się trenować kobiety w pozycji iw okresie poporodowym, a nawet w obecności chorób jamy brzusznej i miednicy mniejszej.