Smukłe kobiece nogi są przedmiotem podziwu dla męskiej części populacji i dumą szczęśliwych posiadaczy takiej urody. Ale nie wszystkie nogi są tak atrakcyjne, jak byśmy tego chcieli. Co zrobić, jeśli nogi są bardzo cienkie? Jak naprawić tę lukę?

Co jeśli nogi są bardzo cienkie?

Najpierw musisz upewnić się, że twoje nogi są naprawdę bardzo cienkie i wymagają regulacji. Wiele dziewcząt jest stronniczych w ocenie ich wyglądu. Aby tego uniknąć, obliczyć minimalny rozmiar nogi dla swojego wzrostu. W tym celu wysokość w centymetrach należy pomnożyć przez współczynnik, dla cieląt - 0,21, dla uda - 0,32. Jeśli otrzymane objętości są mniejsze niż rzeczywisty rozmiar, przestań się psuć "Mam cienkie nogi, co robić", wszystko z twoimi nogami jest w porządku.

Ale jeśli rzeczywista objętość nóg jest mniejsza niż wynikowe liczby, wtedy sytuacja musi zostać poprawiona. Przede wszystkim zwracaj uwagę na jedzenie, przejadaj się, oczywiście, nie warto, ale możesz dodać kilka kalorii do codziennej normy. Bardzo cienkie nogi mogą mówić o awitaminozie lub anemii. Potrzebujesz też owoców (z anemią, wymagane są jabłka) lub kompleksami witamin.

Ćwiczenia na cienkie nogi

Oczywiste jest, że problemu cienkich nóg nie można ustalić wyłącznie za pomocą wzmocnionej diety. Jeśli chcesz, aby cienkie nogi były smukłe, to bez względu na to, jak fajnie, nie możesz się obejść bez wysiłku fizycznego. Wszystkie ćwiczenia na cienkie nogi powinny być wykonywane powoli, a wyczerpujące treningi, takie jak długodystansowe wyścigi, są przeciwwskazane dla ciebie.

 1. Wykonuj przysiady co najmniej 12 razy z rzędu. Plecy powinny być płaskie, jedną ręką można oprzeć się o oparcie krzesła.
 2. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Zacisnąć małą piłkę między kolanami i ścisnąć ją - 4 sekundy, aby się ścisnąć, 1 - aby się zrelaksować. Powtórzenia muszą wynosić co najmniej 20.
 3. Usiądź na krześle, twarzą do tyłu. Trzymając tył dłoni, podnieś i oprzyj się. Wykonaj 30 powtórzeń. Podczas wykonywania tego ćwiczenia stopy nie powinny zejść z podłogi, nogi powinny być w pełni wyprostowane na wzniesieniu.
 4. Stań pionowo, nogi rozstawione na szerokość barków. Podnieś palce u stóp, a następnie usiądź lekko, rozkładając kolana. Powtórz ćwiczenie 15-20 razy.
 5. Chodzenie na palcach również pomoże zwiększyć wagę nóg. Musisz chodzić z prostym grzbietem i nogami i robić nie mniej niż 70 kroków.
 6. Piękny kształt nóg jest w stanie dać zajęcia na rowerze stacjonarnym. Jeśli nie jest jeszcze dostępna, wykonaj ćwiczenie "rowerowe" na plecach przez co najmniej 10-15 minut każdego dnia.

Jak się ubrać, jeśli nogi są cienkie?

Prawie wszystkie wady figurki można ukryć przy pomocy odpowiednio dobranych ubrań. Także w przypadku cienkich nóg istnieją pewne zasady.

 1. Często właściciele cienkich nóg przylegają do głowy, wykrzykując: "Co mam nosić, bo moje nogi wyglądają okropnie w każdym ubraniu". Nie wszystko jest takie straszne, masz dużą przewagę nad pań z pełnymi nogami, możesz bezpiecznie nosić lekkie letnie spodnie o swobodnym kroju. Krótsze spodnie z jasnym nadrukiem będą również dobrze wyglądać.
 2. Możesz również nosić obcisłe blond rajstopy i rajstopy z dużym wzorem.
 3. Klasyczne spodnie i dżinsy są również twoimi ubraniami. Przy okazji możesz także wybrać zwężone modele, ale tylko wtedy, gdy nogi są proste. Aby dodać objętość, wybierz dżinsy z efektem zużycia.
 4. Długie suknie, sukienki i spódnice na cienkie nogi będą również zbawieniem. Możesz również nosić kombinezon z rozkloszowanymi spodniami.
 5. Как одеваться если худые ноги
 6. Również buty do cienkich nóg należy wybierać ostrożnie. Jesienią lepiej jest preferować buty, lepiej, żeby były wykonane z miękkich materiałów. Cienkie cielęta będą brzydkie, aby powiesić je w szerokich szatach, więc połóż je na boku. Oczywiście trudno będzie znaleźć odpowiednie buty, ale legginsy mogą pomóc. I możesz wziąć buty z futrzanymi wierzchami.
 7. Nie powinieneś wybierać butów z dużą liczbą akcesoriów, dodatkowe akcenty na nogach są kompletne. Ale możesz wybrać parę butów, trochę ściśniętych w kostce, stworzą iluzję normalnej pełności nóg.