Wiele osób skłania się do myślenia, że ​​ten szybki efekt zniknięcia kilku dodatkowych kilogramów, które dają lewatywy, jest doskonałą metodą odchudzania, którą można przyjąć na pokład. W rzeczywistości ten system ma wiele pułapek, które powinieneś zrozumieć przed rozpoczęciem takich procedur. Metoda ta, dość dziwnie, jest dość popularna, a lewatywy odchudzające często mają zupełnie inny skład.

Odchudzanie z lewatywa: czy to prawda?

Niektórzy lekarze obejmują oczyszczające lewatywy w celu zmniejszenia masy ciała manifestacji bulimia . Prawdopodobnie słyszałeś o tej chorobie. W trakcie tego osoba jest skłonna do objadania się, po czym czuje się winna i próbuje uwolnić żołądek - albo powoduje wymioty, albo bierze środek przeczyszczający. W przybliżeniu to samo "oczyszczanie" daje i lewatywa.

Po kilku sesjach, a nawet po pierwszym, osoba zwykle traci 1-2 kg. Jednakże, osiągniesz ten sam efekt, jeśli w naturalny sposób oczyścisz jelita. A do usuwania toksyn i żużli lepiej stosować wszystkie takie same miękkie środki: otręby, nasiona lnu lub błonnik w dowolnej innej postaci. Usuwa szkodliwe substancje z całego przewodu żołądkowo-jelitowego, a nie tylko z jelit. Ponadto o wiele łatwiej i przyjemniej jest spożywać szklankę kefiru z otrębami niż przeprowadzać taką procedurę.

Co to znaczy schudnąć? Oznacza to pozbycie się tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa powstaje, gdy ilość kalorii, czyli energii pochodzącej z pożywienia, przekracza ilość, jaką organizm wydaje na działanie życiowe. Jeśli ciało jest w stanie wydać energię, zamienia ją w tłuszcz i kładzie się na lepsze czasy. Nie dostając tego, co jest potrzebne z pożywieniem, ciało łatwo uwalnia energię od tłuszczu.

Lewatywa w żaden sposób nie wpływa na ten mechanizm, dlatego w istocie, tracąc wagę, nie można jej wywołać. Po prostu usuwasz zawartość jelit i łatwiej się z nich wydostajesz, ale jeśli w tym samym czasie jesz normalnie, to wkrótce wszystko wróci do normy. W oparciu o to, nie ma lewatywy soli do utraty wagi, ani żadnej innej przyczyni się do utraty wagi.

Oczyszczające lewatywy do utraty wagi

Często lewatywa do utraty wagi z solą lub innym składnikiem jest promowana jako metoda oczyszczania ciała przed utratą wagi. Ma to sens zarówno dla osoby o bardzo niezdrowej diecie (stałe spożywanie alkoholu, tłuszczów trans, żywności z barwnikami, aromatów, zagęszczaczy, wzmacniaczy smaku i innych substancji chemicznych), jak i dla osób w wieku powyżej 35-40 lat, gdy organizm jest już wystarczająco poparzony.

Jeśli mówimy o jak zrobić lewatywę dla utraty wagi nie ma specjalnej mądrości. Ona odchudzające lewatywy oczyszczające Rób tak samo dobrze, jak każdą inną, przy pomocy gotowanej ciepłej wody i kubka Esmarcha. 1 litr wody dodaje się do litra wody. łyżeczkę soli i łyżeczkę octu, aby utrzymać kwaśne, naturalne środowisko jelitowe. Twierdził, że taka kompozycja przyczynia się do utraty wagi. W rzeczywistości absolutnie każda kompozycja pomoże temu "utracie wagi".

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić lewatywę na odchudzanie, ponieważ wierzą, że jest to specjalny proces. W rzeczywistości wszystko jest takie samo jak w przypadku procedur niezwiązanych z utratą wagi.

Jest mało prawdopodobne, że ktoś chce chwilowo być szczupły lub zdrowy. Nie musisz pozwalać na takie eksperymenty - po prostu zacznij jeść prawidłowo, a zauważysz, że takie wyrafinowane metody nie są po prostu potrzebne. Prawidłowe odżywianie - nie tylko warzywa parowe, może być smaczne i zróżnicowane. A co najważniejsze, z tego nie tylko stracisz wagę, ale także będziesz w stanie łatwo utrzymać wagę.