Aby uzyskać maksymalny efekt z suplementu, musisz wiedzieć, jak prawidłowo przyjmować białko . Zalecenia wskazane na opakowaniu kompleksu nie zawsze odpowiadają rzeczywistości.

Kiedy najlepiej przyjmować białko?

Jeśli po prostu zacząłeś brać białko, najlepiej przestrzegaj następującego schematu: weź białko rano, przed i po treningu, a także wieczorem. Weź 30 g białka w ciągu godziny po treningu, aby przywrócić uszkodzone włókna mięśniowe. Rano konieczne jest przywrócenie tak zwanego "okna białkowego", a przed treningiem suplement diety zapewni niezbędną energię i siłę. Jeśli nie masz dzisiaj treningu, użyj koktajlu proteinowego przed i po kolacji.

Jakie dawki wziąć białko?

Ogólnym zaleceniem jest dodanie około 25% niezbędnego białka z dodatkiem. Ale jeśli ćwiczysz ciężko, wtedy ilość suplementu, którego potrzebujesz, może wzrosnąć. Tylko nie przesadzaj, w przeciwnym razie zamiast dobra przyniesiesz szkodę ciału.

Jak wziąć białko?

Białko można mieszać z sokiem (nie tylko z cytrusami), z mlekiem, a także z wodą. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć, tylko shake proteinowy lub kompleks białkowo-węglowodanowy.

Z czego składa się shake proteinowy?

Zasadniczo, skład takiego koktajlu obejmuje białko i węglowodany, pozostałe dodatki zależą od producenta. Aby uczynić koktajl wszechstronnym, należy dodawać witaminy i minerały, ale dla zestawu masy mięśniowej nie są one bardzo ważne.

Jedyną prawidłową kombinacją jest białko i aminokwasy , ponieważ pomaga białku szybko trawić i zwiększa jego wartość biologiczną. Dlatego nie ma sensu przyjmowanie złożonego białka z minerałami i witaminami w celu uzyskania przyrostu masy mięśniowej, są one dodawane tylko w celu zwiększenia ceny dodatku do żywności. Dotyczy to również kreatyny, przyniesie ona korzyść ciału tylko wtedy, gdy w jednej dawce jest około 15 g, aw rzeczywistości w takim kompleksie jest około 1 g, co jest nieznaczne.

Smak

Producenci starają się urozmaicić produkt o różnych smakach. Dodatki z owoców jagodowych nie są szczególnie popularne, ponieważ mają chemiczny posmak, więc wielu sportowców preferuje smak czekolady i wanilii, ponieważ prawdziwi producenci stosują naturalny produkt. Wielu sportowców na ogół wybiera białko bez żadnych smaków, ponieważ wierzą, że jest to nadmiar chemii.

Jak wziąć białko na odchudzanie?

Korzyści z białka dla utraty wagi są następujące:

  1. Weź białko po uprawianiu sportu, ponieważ zapobiegnie to zniszczeniu tkanki mięśniowej i walce jak wziąć białko do utraty wagi tworzenie tłuszczu.
  2. Białko zmniejszy apetyt i potrzebę jedzenia. W ten sposób twoje porcje będą mniejsze, co oznacza, że ​​nie dostaniesz tyle kalorii.
  3. Jeśli weźmiesz białko po wysiłku i przed snem, twój metabolizm poprawi się, a twoje ciało będzie nadal wydatkowało kalorie podczas snu.

Co lepiej nie robić?

Nie zaleca się stosowania białka w większym stopniu niż norma, ponieważ nie będzie z tego korzyści. Wszystkie dodatkowe białka, które jesz, zostaną po prostu uwolnione z ciała. Dlatego należy przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących użytkowania i nie przekraczać normy. Ponadto, przyjmowanie białka podczas lub po posiłku nie przyniesie żadnych rezultatów i może wcale nie zostać wchłonięte przez organizm. Ogólnie rzecz biorąc, białko jest wchłaniane w ciągu 8 godzin, więc używanie go częściej nie ma sensu. Ilość potrzebnego białka zależy od masy ciała.