Zacznijmy od programu edukacyjnego i dowiedz się, co to jest BCAA. Lek, który zostanie omówiony - to suplement sportowy, który jest kompleksem niezbędnych aminokwasów. Jest dostępny w postaci płynnej, a także tabletek, kapsułek i proszku. Rozważymy wariant, w którym BCAA jest proszkiem, ale najpierw dowiemy się, jaki jest skład tego leku.

Skład chemiczny BCAA

Preparat zawiera następujące aminokwasy:

  1. Leucyna . Ten aminokwas jest dobrze znany osobom zajmującym się fitness, a także kulturystyką. Aktywnie uczestniczy w zachowaniu tkanki mięśniowej w stanie pracy i przyczynia się do budowy nowej. Z jego pomocą nakłada się barierę, która zapobiega zniszczeniu białek w ciele, co poprawia jakość tworzonych mięśni. W organizmie nie ma mechanizmów do produkcji leucyny, dlatego w życiu codziennym można go uzyskać jedynie poprzez spożycie produktów będących źródłami tego aminokwasu. Wśród nich: ryby, mięso z cielęciny i wołowiny, filety z kurczaka i indyka, a także produkty mleczne i orzeszki ziemne.
  2. Valine pomaga przywrócić ciało po treningu, któremu towarzyszy ciężki wysiłek fizyczny. Za jego pomocą można poprawić koordynację ruchów, zwiększa szybkość reakcji. Bierze aktywny udział w metabolizmie, w szczególności w białkach, reguluje wchłanianie azotu do organizmu. Valine można znaleźć w jajach kurze, wołowinie, filetach z kurczaka i łososia oraz orzechach włoskich.
  3. Izoleucyna pomaga wypełnić ciało energią i energią, a także pomaga zwiększyć masę mięśniową. Wzmacnia ruch krwi dzięki dodatkowemu dopływowi tlenu, który poprawia jakość hemoglobiny, reguluje ilość cukru we krwi. W obecności izoleucyny organizm po ciężkim wysiłku fizycznym zostaje przywrócony w najkrótszym możliwym czasie. Źródła tego aminokwasy to ryby, sery, jajka, filet z kurczaka i indyk.
Co jest wygodne BCAA w proszku?

Każda forma BCAA ma swoje zalety:

  • lek w tabletkach lub kapsułkach ma przedłużony początek: jego działanie na organizm rozpoczyna się 15-20 minut po spożyciu;
  • preparaty w płynie i w proszku rozpoczynają działanie niemal natychmiast po spożyciu.
Procedura przyjęcia

Aby kompleks zaczął działać efektywnie, musisz wiedzieć, jak prawidłowo zająć BCAA w proszku. Od kolejności leku zależy szybkość jego przenikania do organizmu i skuteczność ekspozycji. Ogólnie, jak pokazuje praktyka, przyjmują ją w różnym czasie: rano lub w ciągu dnia, a także przed samym treningiem, podczas niego lub po zakończeniu zajęć.

  1. Wiele osób uważa, że ​​najlepszy czas na zażywanie leku jest rano, ponieważ przyjmowanie BCAA w proszku po podniesieniu oznacza obniżenie poziomu kortyzolu i zapewnienie bezpieczeństwa i żywotności mięśni.
  2. Możesz użyć BCAA w ciągu dnia, ale są bardzo sprzeczne opinie na ten temat: niektórzy uważają, że ten porządek jest całkiem do przyjęcia, według innych, istnieją zasady, jak używać proszku BCAA. I mówią, że użycie proszku w ciągu dnia nie będzie wystarczająco skuteczne, ponieważ inne pokarmy, które utrzymują poziom aminokwasów, są przyjmowane do organizmu. Dlatego przyjmowanie leku w ciągu dnia, jak wielu uważa - nie ma sensu.
  3. Co do tego, jak pić BCAA w proszku przed rozpoczęciem treningu, musisz zdecydować z trenerem. Ponadto będzie zależeć od tego, czy przed treningiem był posiłek: jeśli nie, wskazane jest, aby zażywać lek.
  4. Jak pić proszek BCAA podczas treningu? Aby to zrobić, rozcieńczyć porcję w 200 ml wody: pozwala to organizmowi na naładowanie energii w okresie okupacji.