Każdy z nas chce wyglądać imponująco, być piękny i szczupły. Coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na zdrowy styl życia. Patrząc przez okno rano, na pewno zobaczysz jednego lub kilku biegnących ludzi. I to nie jest tylko moda. Piękno i zdrowie są nierozłączne. Szczególnie istotne są biegi z nowoczesnym, siedzącym trybem życia i, oczywiście, wraz z nadejściem sezonu plażowego, kwestia nadania kształtu jest szczególnie paląca. I najprostszy i najbardziej przystępny sposób działa. Jak biegać rano?

Gdzie zacząć?

Warto zacząć stopniowo. Po raz pierwszy wystarczy 10 minut. Jeśli masz nadwagę, możesz szybko zmienić bieg. Właściwe bieganie rano nie powinno być codzienne. Nie przeciążajcie ciała, na początek wystarczy trzy razy w tygodniu. Od drugiego tygodnia możesz wydłużyć czas o 5 minut, stopniowo doprowadzając do pół godziny godziny.

Właściwy bieg rano powinien zdecydowanie rozpocząć się od ćwiczeń do rozgrzewki. Zrobić kilka przysiadów, skakać, obracać nogami.

Co powinieneś wiedzieć?

Istnieją zasady dotyczące porannego joggingu:

  1. Nie zaczynaj biegania, gdy tylko się obudzisz, niech całe ciało się obudzi. Rozpocznij zajęcia w 30-40 minut. po przebudzeniu.
  2. Zasady biegania rano nie pozwalają na trening na czczo. To nie znaczy, że musisz jeść śniadanie. Napij się herbaty.
  3. Właściwy wybór ubrań. Odzież, która wchodzi w kontakt z ciałem, powinna być wykonana z naturalnych tkanin o dobrej higroskopijności. Zwróć szczególną uwagę na wybór obuwia. Pożądane jest, aby był to but zaprojektowany specjalnie do biegania. Dopasuj trampki do fitnessu . Wielu producentów oferuje tenisówki, dostosowane do cech tego sportu. Specjalna, sprężysta podeszwa, wkładka - uwolnić napięcie od stopy, przyczynić się do prawidłowego położenia podczas biegania, zapobiegając uszkodzeniom i obrażeniom.
  4. Zasady biegania rano obejmują, oprócz rozciągania, stosowanie odpowiednich technik oddechowych. Koniecznie kontroluj oddychanie. Wdychaj przez nos, wydychaj - usta. Rytm musi być taki, aby nie było duszności. Lepiej biegać powoli, ale z równym oddechem. To gwarancja, że ​​skorzystasz z treningów.
  5. Monitoruj tętno. Najlepsze będą wartości 120-150 uderzeń na minutę. Jeśli po 5 minutach. po impulsowaniu impuls nie powraca do normy, co oznacza, że ​​obciążenie jest zbyt duże i powinno zostać zmniejszone.
  6. Zasady biegania rano obejmują określoną pozycję ciała podczas biegania. Obserwuj swoją postawę. Ramiona są zgięte w łokciu pod kątem prostym.
  7. Nie przestawaj. Jeśli jesteś zmęczony, idź na spacer, ale w żadnym wypadku nie zatrzymuj się.
  8. Jeśli Twoim celem jest schudnąć, zmień intensywność biegu. Na przykład 10 min. w średnim tempie, 5 min. w poście. Poranny jogging jest skuteczniejszy pod względem utraty wagi niż wieczór. Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu. Jak biegać rano 1

Właściwy jogging rano nadaje ton ciału i daje ładunek przez cały dzień. Stopniowo zwiększ odległość i czas działania.

Jeśli po pierwszej lekcji odczujesz ból w nogach, oznacza to, że obciążenie jest zbyt duże. Kontynuuj trening, nieznacznie zmniejszając obciążenie. Osiągnięcie wyniku jest ważne systematycznie. Nie przerywaj lekcji Niech bieg będzie mniejszy i intensywny, z czasem nauczysz się rozkładać siły, monitorować oddech i czerpać prawdziwą przyjemność z lekcji.

Jeśli masz problemy z sercem lub żylaki, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń, teraz wiesz, jak biegać rano. Wszystko w twoich rękach, a raczej nogach.