Koktajle to różnorodne koktajle, które występują w wielu odmianach: owocach, jagodach, mleku. To świetny sposób na zaopatrzenie się w witaminy i pierwiastki śladowe, zwiększenie odporności w najprostszy, najtańszy i co najważniejsze w naturalny sposób.

Coraz bardziej popularny staje się zwłaszcza dla tych, którzy tracą na wadze lub prowadzą aktywny tryb życia koktajle warzywne - niesłodzone napoje, w których skoncentrowana jest maksymalna korzyść.

Nie ma ogólnych zasad przyrządzania koktajli - czasami do napojów używa się mleka i produktów mlecznych, czasem są one przygotowywane na bazie soku lub herbaty, wody mineralnej. Owoce i warzywa są czasem oczyszczone, a czasem zmieszane z niezmielonymi. Przygotuj koktajle ze świeżych owoców, warzyw i jagód, a także ze zbiorów do wykorzystania w przyszłości - zamrożone lub suszone. Jako dodatkowe składniki można użyć orzechów, miodu, przypraw i przypraw, najważniejsze jest kompatybilność składników. Istnieje ponad tuzin przepisów, jak zrobić smoothie w domu, kierując się gustem i wyobraźnią, możesz wymyślić nowe opcje. Nie bój się eksperymentować.

Co jest interesujące w tym napoju i co odróżnia go od innych koktajli owocowo-warzywnych to jego struktura. Ponieważ główne składniki smoothie są zmiksowane, a nie wyciśnięty sok, struktura napoju okazuje się być dość gęsta, gęsta, a ponieważ nie wszystkie owoce i warzywa można zmiażdżyć równo, napój nie jest jednolity. Jednak to jest właśnie piękno smoothie.

Powiedz, jak zrobić smoothie w domu. Aby to zrobić, potrzebujesz miksera, siekacza lub innego urządzenia, które pomoże zmienić składniki w puree. Jeśli owoce i owoce są miękkie, możesz użyć zmiażdżenia lub przetrzeć składniki przez sito. Na początek oferujemy kilka najpopularniejszych opcji.

Letnie koktajle z jagodami

Składniki:

 • cherry - 2 garści;
 • truskawki (można użyć truskawek) - ½ filiżanki;
 • malinowy - garstka;
 • miód może - 1 łyżka. łyżka;
 • pasteryzowane mleko pełne - 1 szklanka.

Gotowanie

Porządkujemy jagody, płuczemy je dobrze w zimnej wodzie, oddzielając czereśnie od ogonków, truskawek i malin - jeśli to konieczne - od liści. Pozwól jagodom dobrze się wylać, połóż je na czystej serwetce. Następnie wylej czereśnie w mikserze i puree, a następnie zmiel truskawki i maliny przez sito, tak aby żadne nasiona słonecznika nie dostały się do koktajlu. Wymieszać uzyskaną masę jagodową, dodać miód, wlać mleko i ubić. Możesz pić od razu, ale możesz ochłodzić.

Aby zwiększyć kaloryczność napoju, np. Na obfite śniadanie, ale nie zaszkodzić postaci, dodaj płatki owsiane. Dostaniemy dwa w jednym: zarówno zboża, jak i owoce. Przy okazji, zamiast płatków owsianych można użyć kiełkującej pszenicy, innych ziaren.

Koktajle owsiane

Składniki:

 • płatki "Hercules" - 4 łyżki. łyżki;
 • niesłodzone jogurt do picia, możesz domowej roboty - 1 szklanka;
 • jagody (w zależności od sezonu) - 1 szklanka;
 • miód kwiatowy - 1 łyżka. łyżka.

Gotowanie

Płatki z młynkiem do kawy zamieniamy w mąkę, wyrywamy jagody za pomocą sita lub zamieniamy w puree. Wymieszaj wszystkie składniki, natychmiast uderz i wypij. To dobrze zbilansowane witaminowe śniadanie zapewni Ci mnóstwo energii i dobrego samopoczucia przez cały dzień.

Koktajle owocowe mogą być również wykonane z jednego składnika. Na przykład pożywny i pyszny bananowy koktajl.

Koktajl bananowy

Składniki:

 • jogurt niesłodzony na żywo - 200 ml;
 • dojrzały banan - 1 szt.

Gotowanie

Wystarczy obrać obranego banana jogurtem i cieszyć się. Zamiast jogurtu można użyć mleka, kefiru. Kiwi Smoothie Szokowa dawka witaminy C dostarczy organizmowi koktajli z kiwi, co jest szczególnie ważne w okresie beri-beri i przeziębień.

Kiwi Smoothie

Składniki:

 • kiwi miękki, dojrzały - 2 szt .;
 • mleko - 1 filiżanka;
 • miód - 1 łyżeczka.

Gotowanie

Czyścimy kiwi, zamieniamy je w puree, wlewamy mleko, dodajemy miód, bijemy. Dekorujemy krąg kiwi.