Wielu słyszało lub widziało w amerykańskich filmach taki produkt jak masło orzechowe, które jest tak rozkosznie rozłożone na chlebie i różnych naleśnikach-naleśnikach. Co jeszcze można zrobić z masła orzechowego? Ponadto można go rozmazać dowolnymi produktami piekarniczymi, pastę wkładać do nadzienia do pieczenia, stosować w różnych deserach i słodyczach, a także dodawać do sosów i mięs. Powiemy Ci, jak zrobić masło orzechowe w domu, to całkiem proste, ale nie możesz zrobić bez blendera, opiszemy tę technologię bardziej szczegółowo na przykładzie przepisów.

Jak zrobić masło orzechowe samemu?

W przypadku domowych makaronów lepiej jest wziąć orzeszki ziemne i samemu je ugotować. Jako substancja słodząca lepiej jest używać miodu, dobrze, lub w skrajnych przypadkach, sproszkowanego cukru, ponieważ cukier jest słabo rozpuszczalny, w wyniku czego olej wyjdzie z ziarnami, ale nie będzie gładki i jednorodny.

Składniki:

  • orzeszki ziemne - 340 g;
  • kochanie - 30 ml;
  • rafinowany olej - 15 ml;
  • sól - 5 g

Gotowanie

Orzeszki ziemne są dobrze myte i blanszowane we wrzącej wodzie przez kilka minut, a następnie przemyte wodą z lodem. Takie traktowanie różnicami temperatury znacznie ułatwi proces obierania i mielenia. Po umyciu rozłożyć na blasze do pieczenia pergaminem i wstawić do piekarnika na 10 minut, czasem mieszając. Po ostudzeniu orzechów wlej miskę i przykryj inną odpowiednią średnicą, energicznie wstrząsając, a łuskę oddziela się dobrze od pestek. Wtedy wystarczy przesiać duże sito. Wrzucamy orzeszki do blendera i zaczynamy mielenie, najpierw dostajemy okruchy, potem mąkę, wtedy masa zacznie się zbijać i dopiero po 15-20 minutach orzechy zaczną rozdawać masło i wykaże się jednorodna pasta. Ten proces nie jest szybki, więc blender powinien od czasu do czasu ostygnąć, a następnie wymieszać masę i zeskrobać ze ścian.

Dodajemy olej, najlepiej nie aromatyczny lub orzeszki ziemne, o miodowym smaku i delikatnej soli. Wymieszać jeszcze raz i złożyć do słoika do przechowywania.

Jak zrobić czekoladowe masło orzechowe w domu?

Ten przepis jest przeznaczony do gotowania makaronu z nierafinowanych, ale prażonych orzeszków ziemnych. W tym przypadku skórki nadają produktowi końcowemu nie tylko piękny brązowy kolor, ale także nasycają się włóknem, które pomaga lepiej wchłanialnego pokarmu.

Składniki:

  • masło orzechowe - 30 ml;
  • miód - 40 ml;
  • orzeszki ziemne - 300 g;
  • sól - 5 g;
  • kakao - 10 g.
Jak zrobić pastę orzechową w domu

Gotowanie

Moje orzeszki są smażone na patelni lub w piekarniku na złoty kolor, ale warto pamiętać, że ma dużą pojemność cieplną, więc musisz przestać je gotować, kiedy dopiero zacznie się złoto, a następnie osiągnie poziom. Wlać orzechy do blendera i mielenie przez 15-20 minut, w zależności od pojemności blendera, nie zapominając o wymieszaniu i dając urządzeniu odpoczynek. Aby ułatwić proces mielenia, najpierw można dodać olej i sól, a misę blendera należy przechylać w różnych kierunkach. Na koniec dodaj kakao i miód, a jeśli pasta jest zbyt gęsta, możesz ją nieco rozcieńczyć masłem.