Dekorowanie ciast za pomocą mastyksu może być zniechęcającym zadaniem. W końcu musisz nie tylko starannie tworzyć dekoracje, ale także wybrać odpowiedni rodzaj mastiki i jest to dość trudne w całej różnorodności proponowanych opcji. Oczywiście łatwiej jest pracować ze specjalnymi gotowymi mastikami ze sklepów, ale jest to znacznie tańsze i, co ważniejsze, bardziej naturalne jest stosowanie mastyksu własnej produkcji. Również specjalni asystenci będą dobrym pomocnikiem. narzędzia , ale w dzisiejszej klasie mistrzowskiej zrobimy to bez nich, a początkującym kucharzom powiemy, jak ozdobić ciasto masą uszczelniającą.

Jak pięknie udekorować ciasto mastykiem zrób to sam?

Będziemy potrzebowali dwóch rodzajów lakieru, na przykład białego i czarnego. Ale może kilka kolorów, wszystko zależy od twojego nastroju. Lepiej jest używać mleka lanego i czekolady, wtedy nie trzeba używać barwników, a na torcie nie zamieniają się one w twardą skórkę, ale pozostają takie same smaczne i miękkie.

Rozprowadzamy biały mastyk na pergaminie i toczymy go zwykłą wałeczkiem w dość cienką warstwę, nieco grubszą niż zwykle, aby pokryć ciastka. Musi być zawsze użyty pergamin, aby klej nie przylgnął do deski lub stołu, ponieważ będziemy musieli przenieść go na ciasto. Ciemny mastyk rozwałkować odrobinę.

jak ozdobić ciasto za pomocą mastyksu w domu 1jak ozdobić ciasto za pomocą mastyksu w domu 2jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 3

Teraz pokroimy warstwę czekolady na wąskie paski tak, aby wskazała co najmniej jedna krawędź. Lepiej jest używać cienkiego małego noża, na przykład do czyszczenia warzyw. Układamy gotowe paski na białym mastyku równolegle do siebie, imitując kolor zebry. Zacznij lepiej od środka, kładąc tam najdłuższe paski.

jak ozdobić ciasto za pomocą mastyksu w domu 4jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 5jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 6

Teraz pokrywamy kompozycję kolejną kartką pergaminu i zwijamy ją wałkiem do ciasta tak, aby paski ciemnego mastyksu zostały odciśnięte w podstawie białego mastyksu. Teraz obróć gotową powłokę między warstwami pergaminu i obróć tak, aby górna strona z paskami znalazła się na stole. Pergamin, na którym rozkładana jest biała podstawa, jest ostrożnie usuwany, a warstwa masy uszczelniającej jest przenoszona na ciasto.

jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 7jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 8jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 9

Usuń i drugą warstwę pergaminu i delikatnie ułóż na naszym cieście. Odetnij nadmiar krawędzi tym samym cienkim nożem.

jak ozdobić ciasto za pomocą mastyksu w domu 10jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 11jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 12

Za pomocą tej techniki można uzyskać inną dekorację. Jeśli toczysz wałkiem tylko trochę, bez znacznego wpychania na paski, otrzymujesz bardziej obszerną ozdobę. Od góry, w dowolnym momencie możliwe jest dodanie dowolnego wystroju.

jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 13jak udekorować ciasto za pomocą mastyksu w domu 14jak ozdobić ciasto z mastyksem w domu 15