Najlepsza dekoracja na ciasto w lecie - świeże owoce! Desery truskawkowe są wyjątkowo jasne, kolorowe, pachnące i smaczne. Mimo wszystko, dzięki kolorystyce, sama w sobie jest świetną ozdobą. Nie musisz być doświadczonym cukiernikiem, aby stworzyć arcydzieło ze swojego skromnego ciasta. Można to zrobić za pomocą świeżych jagód, które staną się jasnym akcentem nawet na prostym deserze. A teraz powiemy wam, jak zrobić oryginalną dekorację ciast z truskawek.

Jak zrobić ciasto z truskawek?

Możesz zacząć od najprostszych, pokroić jagody na talerze i uformować je w aplikację w postaci kwiatów, zanurzając kawałki truskawek w śmietankowym lub czekoladowym ganache.

jak zrobić dekorację truskawkową na torcie 1

Możesz również obrócić każdą jagodę w kwiatek, po prostu wycinając małe kawałki ze wszystkich stron i lekko zginając je z powrotem, otrzymujemy piękny pączek.

jak zrobić dekorację z truskawki na torcie 2

I będzie bardzo interesujące spojrzenie, zwłaszcza na ciasto dla dzieci, małe bałwanki wykonane z truskawek i śmietany.

jak zrobić dekorację z truskawki na torcie 3

Oto kilka pomysłów na dekorowanie truskawek.

Aby ozdobić górną część ciasta dużym kwiatem objętościowym, pokrój jagody na połówki i ułóż je w kółko w sekcje. Najlepiej zrobić to we wnęce w górnej korzhe lub na grubej warstwie kremu. Tak więc "płatki" zajmą pożądaną pozycję, a kwiat dostanie więcej objętości.

pomysły dekorowania truskawek 4

Ciasto będzie bardzo interesujące, jeśli udekorujesz je pod koszem z truskawkami za pomocą mastyksu lub marcepanu. Następnie układamy jagody razem z łodygami na samej górze ciasta, jak w koszyku.

pomysły dekorowania truskawek 5

Truskawki można ozdobić bokami ciasta, a aby wystrój wyglądał bardziej interesująco i bardziej oryginalnie, można łączyć jagody z ciastkami, goframi itp.

pomysły dekorowania truskawek 6

Bardzo często galaretka truskawkowa służy do ozdabiania ciasta. Mogą to być zarówno plasterki talerzy, jak i całe jagody, pokryte ślizgaczem. Za pomocą tej techniki możesz udekorować górę i boki ciasta.

truskawka w galarecie do dekorowania ciastek 7
truskawka w galarecie na ciasto dekorowanie 8
truskawka w galarecie do dekoracji ciasta 9

Dekorowanie ciasta truskawkowego i czekoladowego

Niezależnie od tego, jak banalne jest "truskawka w czekoladzie", taka dekoracja nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ nie tylko wygląda pięknie, ale też jest bardzo smaczna.

Ponadto, taki produkt jak czekolada może być całkowicie inny pod względem wykorzystania do dekoracji.

Na przykład można go stopić i zrobić spektakularne kroplówki z krawędzi ciasta, aw środku ułożyć pyszne truskawki.

dekoracja tortu truskawkowego i czekoladowego 10

Lub utwórz ażurową koronę czekoladową na ciasto. Aby to zrobić, weź kawałek pergaminu, umieść pod nim przygotowany szablon, aby ułatwić sobie pracę i narysuj wzór ze stopioną czekoladą. Kiedy oblodzenie jest lekko schłodzone i traci płynięcie soi, ale nie traci plastyczności, owijamy nim ciasto i czekamy na ostateczne zestalenie. Następnie delikatnie usuń papierową podstawę.

dekoracja tortu truskawkowego i czekoladowego 11

Używając tej samej techniki, możesz zrobić kilka kawałków czekolady o różnych kształtach i rozmiarach, a następnie udekorować je własną grafiką kulinarną. Nadal bardzo łatwo jest pracować z kawałkami czekolady, gdy istnieje potrzeba szybkiego dekorowania boków.

dekoracja tortu truskawkowego i czekoladowego 12

Dekorowanie ciasta ze świeżych truskawek i kiwi

Truskawki bardzo dobrze smakują z kiwi, zarówno pod względem koloru, jak i smaku. Grzechem jest więc nie czerpać korzyści z tej okazji, zwłaszcza że kiwi są sprzedawane przez cały rok.

Najprostszym sposobem jest przecięcie owocu na cienkie plasterki i ułożenie całej powierzchni ciasta, na przemian warstw.

dekoracja tortu truskawkowego i kiwi 13

I możesz zbudować mini trawnik z pięknymi truskawkowymi kwiatami na zielonym tle kiwi.

dekoracja truskawek i kiwi 14

I aby dodać kontrast do tego wystroju, można użyć jagód z dżemu, są one znacznie ciemniejsze niż świeże, a zatem świeże jagody będą dobrze wyglądać na ich tle.

dekoracja tortu truskawkowego i kiwi 15

Dekorowanie ciasta truskawkowego i mięty

Dzięki tej dekoracji każdy tort, nawet wykonany z prostych naleśników, będzie wyglądał spektakularnie i świeżo, wystarczy beztrosko rozłożyć kawałki jagody i gałązki mięty na krem.

dekoracja tortu truskawkowego i miętowego 16

Cóż, jeśli jest trochę więcej czasu, aby delikatnie umieścić jagody wśród symetrycznych fal kremu i dodać małe liście, akcenty - dostać dzieło sztuki.

dekoracja tortu truskawkowego i miętowego 17

Jeśli chodzi o niestandardowe ciasto, sugerujemy, aby nie ozdabiać jego boków, ale pozostawić je "gołe", tak aby cała uwaga była nitowana na wspaniałym kolorowym wzgórzu z jagodami i miętą na wierzchu.

dekoracja tortu truskawkowego i miętowego 18