Taki materiał do dekoracji wyrobów cukierniczych jak mastyk Zaczęło być szeroko stosowane przez stosunkowo długi czas, ale nadal cieszy się szaloną popularnością. I to jest zrozumiałe, ponieważ mastik jest przechowywany przez długi czas, jest bardzo wygodny w użyciu, z tworzywa sztucznego, z którego można wykonać najbardziej zawiłe detale wystroju, sprawić, że powierzchnia ciasto idealnie płaski i nadal jest jadalny. Ale nasz dzisiejszy artykuł jest dla tych, którzy dopiero zaczynają znajomość z takim materiałem jak mastyk. Tutaj pokażemy i pokażemy mechanizm tworzenia jednego z najprostszych ozdób z mastyksu.

Prosta dekoracja tortu mastic do majsterkowania dla początkujących

Do takiego prostego kwiatu potrzebujemy: białego mastyksu, różowego mastyku, różowego barwnika, szkła, folii, nożyczek, pincety, wałka do ciasta, jadalnych koralików, gotowych pręcików, szablonu w kształcie kwiatu i noża, pędzli, kawałków pianki ( często sprzęt do pakowania) i kijem modelującym lub dowolnym wydłużonym przedmiotem o zaokrąglonym brzegu, takim jak długopis.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 1

Na wierzchu szkła ubraliśmy kawałek folii i lekko zgięliśmy wnętrze.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 2

Obijamy mastyk w cienką warstwę i wycinamy pusty kwiat z różowego mastyksu. Jeśli nie masz formularza, rób to za pomocą noża lub nożyczek za pomocą szablonu. Teraz za pomocą narzędzia z zaokrągloną krawędzią przechodzimy wzdłuż krawędzi płatków, przerzedzając je, dzięki czemu staną się lekko falujące.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 3

"Siadamy" preparat na szklance, podnosimy płatki, wkładamy pod nie kawałki pianki. Możesz również użyć kawałków folii, tocząc z niej kulki.

W ten sam sposób wycinamy mniejszy kwiat z białego mastyksu.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 4

Możesz pokryć go perłowym połyskiem, a także zrobić faliste brzegi i przymocować je do pierwszego różowego blanku, po prostu szczotkując staw wodą. Pod płatkami również podstawiamy podłoże.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 5Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 6

Teraz wytniemy bardzo mały różowy kwiat i wykonamy wszystkie te same manipulacje, co poprzednie.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 7
Z białego mastyksu zwijamy małą kulkę i lekko spłaszczamy, aby uzyskać detal podobny do tabletu. Przykryj ją wodą i posyp z koralików, przymocuj ją na środku naszego kwiatu, również przy pomocy wody.
Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 8Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 9

Teraz za pomocą pincety wstawiamy w środek kwiatu pręcika. Możesz je kupić w gotowej lub wydostać się z żyłki, kleju PVA i farby.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 10
Posmaruj trochę różowym barwnikiem i posyp je środkiem. Daj kwiatowi do wyschnięcia w tej pozycji co najmniej jeden dzień, a następnie przenieś go do ciasta.

Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 11Majsterkowiczowa dekoracja dla początkujących 12