Masło orzechowe dopiero zaczyna zdobywać popularność w ogromie naszego kraju, ale już zapewniło sobie miejsce wśród ulubionych uwielbianych przez wielu. Można go kupić w prawie każdym supermarkecie, ale tutaj cena tego przydatnego produktu jest zawsze przeszacowana, a korzyści są wątpliwe z powodu obecności masy konserwantów i stabilizatorów. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy dowiedzieć się, jak zrobić masło orzechowe w domu.

Jak zrobić masło orzechowe samemu?

Przepis na gotowanie masła orzechowego jest prosty, wszystko, co musisz zrobić, to podnieść jakość żywności, przede wszystkim ta zasada dotyczy orzeszków ziemnych. Orzechy do przepisu będą wymagały wysuszenia, w tej formie można je kupić już w supermarkecie, a można wysuszyć się w kuchence mikrofalowej, piekarniku lub tylko na patelni. Najważniejsze - upewnij się, że nie ma spalonej próbki w oleju, w przeciwnym razie smak zostanie nieodwracalnie uszkodzony.

Kolejnym podstawowym składnikiem jest masło, które określi smak masła orzechowego. Chcesz klasyczny smak orzeszków ziemnych, wybierz masło orzechowe i zdecyduj się na dodanie do potrawy zapachu - dodaj oliwę, sezam lub zwykły olej słonecznikowy.

Po wybraniu dwóch podstawowych składników, pozostaje tylko uzupełnienie ich miodem i solą, a następnie przystąpić do gotowania.

Składniki:

 • orzeszki ziemne - 450 g;
 • sól - 1 łyżeczka;
 • miód - 1 ½ łyżeczki;
 • masło orzechowe - 1 ½ łyżki. łyżki.

Przygotowanie

Orzeszki ziemne suszone w piecu i oczyszczone z łuski. Orzechy układa się w kombajnie z miodem i solą i miele przez minutę. Następnie zeskrobać zawartość z boków miski kombajnu, wlać masło orzechowe i dalej szlifować do pożądanej konsystencji. Aby uzyskać pasty masło orzechowe dla całego procesu zajmie około 5-7 minut, a na olej z ziaren wystarczy 3-4. Jeśli chcesz, aby duże kawałki orzechów weszły do ​​pasty, posyp trochę całego orzecha ziemnego i dodaj ją do głównej masy, gdy ta ostatnia jest już prawie gotowa.

Otrzymane masło orzechowe zazwyczaj podaje się na grzankach lub krakersach razem z dżemem, jedząc z owocami lub dodając do pieczenia. Ponadto pasta z orzeszków ziemnych może być mieszana z syropem cukrowym i nalewać na nie naleśniki lub moczyć babeczki.

Czekoladowy masło orzechowe w domu - przepis

Czekoladowe masło orzechowe jest kolejnym rodzajem przekąski, która jest bardzo popularna na zachodzie, ale jeszcze nie osiągnęła naszych granic. Przygotowanie takiej pasty z orzeszków ziemnych jest dość proste, jak powiemy w tym przepisie.

Składniki:

 • czekoladowe "krople" - ½ st .;
 • masło orzechowe - 1 ½ łyżki;
 • masło - ¼ t;
 • cukier - ½ st .;
 • ekstrakt waniliowy - 1 łyżeczka;
 • kawa rozpuszczalna - 1 łyżeczka;
 • gorąca woda - 1 łyżeczka.

Przygotowanie

Kropelki czekoladowe lub kawałki czekolady o równoważnej objętości zanurza się w kuchence mikrofalowej lub w łaźni wodnej do uzyskania jednolitej masy. Uzyskaną masę lekko chłodzi się i przenosi do dużej miski. masło orzechowe w domu Dodaj masło orzechowe i masło, cukier i ekstrakt waniliowy. Wymieszać do jednorodnej konsystencji.

Kawa rozpuszcza się w łyżeczce gorącej wody, powstały kleik jest również wysyłany do czekoladowej pasty z orzeszków ziemnych, dokładnie wymieszaj. W rezultacie dostajemy około 2 filiżanek gotowego czekoladowego masła orzechowego, które należy umieścić w szklanym słoju i użyć w razie potrzeby.

Możesz przechowywać taki przysmak poza lodówką, zwłaszcza jeśli masz pewność, że poradzisz sobie z nim w ciągu najbliższego tygodnia. Cóż, jeśli myślisz, że lepiej jest jeść nie tylko masło orzechowe, ale inne słodycze, to zwróć uwagę na nasze przepisy dżem pomarańczowy I dobrze się też przyjrzyj, jak zrobić dom w domu !! Smak Bon!