Wszystkie dzieci i większość dorosłych bardzo lubią pastę czekoladową. Sugerujemy gotować Nutellę w domu. Uczyń to bardzo prostym i łatwym. Ale Nutella, której receptura może być odtworzona w domu, jest o wiele bardziej przydatna niż pasta czekoladowa kupowana w sklepie, ponieważ nie ma żadnych dodatków ani konserwantów. Dlatego dzieciom takim można leczyć bez obaw, nie myśląc o żadnych konsekwencjach. Jak zrobić Nutellę bez wychodzenia z domu? Pasty zakupowej nie da się porównać z domową, bo ta jest bardzo aromatyczna, smaczna i apetyczna. Spróbuj i przekonaj się sam! Po prostu nie daj się ponieść emocjom, ponieważ ten produkt jest bardzo bogaty w kalorie i może łatwo zaszkodzić twojej sylwetce.

Jak gotować Nutellę w domu?

Aby uzyskać pastę czekoladową, wystarczy użyć orzechów laskowych, nie można zastąpić go innymi orzechami, ponieważ uzyskuje się zupełnie inny smak i aromat. Orzechy laskowe wymagają smażenia, ale można je kupić na surowo i usmażyć na patelni. Więc przejdźmy do gotowania.

Składniki:

  • mleko - 4 tony;
  • orzechy laskowe (orzechy laskowe) - 3 łyżki. łyżki;
  • cukier - 4 sztuki;
  • cukier puder - do smaku;
  • mąka pszenna - 4 łyżki stołowe. łyżki;
  • kakao w proszku - 6 łyżek. łyżki;
  • masło - 200 g;
  • sól - 0,5 łyżeczki.

Gotowanie

Jak więc zrobić wyśmienitą Nutellę w domu? Bierzemy głęboką miskę, wlewamy cukier, mąkę i kakao. Wszystko dobrze wymieszaj. Teraz wlewamy mleko do miarki i podgrzewa do ciepłego stanu na małym ogniu. Następnie delikatnie, w małych porcjach, wlej do miski kakao i ostrożnie zamieszaj, aby zapobiec tworzeniu się grudek. Teraz zróbmy orzechy, zjedzmy orzechy laskowe, obieramy i siekamy blenderem. Dodaj sproszkowany cukier do posiekanych orzechów laskowych i wymieszaj. Umieść masło i oliwę z oliwek na orzechy. jak zrobić nutellę Wymieszać mieszankę orzechów z mlekiem i dokładnie wymieszać. Nisko rozpalamy ogień przez 5 minut, aby pasta nieco zgęstniała.

Ostudzić Nutellę, włożyć do słoików, przekręcić pokrywki i włożyć do lodówki. Trzymanie go tam oczywiście nie jest tego warte, ponieważ źle się stwardnieje i źle będzie rozłożyć na bochenku. Najlepiej przechowywać Nutellę w temperaturze pokojowej.

Spawane w ten sposób Nutella jest elastyczna, jednorodna i pachnąca, jednym słowem - to prawdziwa rozkosz dla wszystkich słodyczy!