Beza to niezwykle smaczny przysmak, który w większości przypadków można zorganizować spontanicznie, gdy nieodebrane białko pojawia się w kuchni. Pomimo prostej kompozycji tego deseru jest dość kapryśna i aby uzyskać pozytywny wynik, musisz znać pewne subtelności gotowania beza w domu, które opisujemy poniżej w naszych przepisach.

Beza - przepis w piekarniku w domu

Składniki:

 • białka jajeczne, duże - 3 szt .;
 • cukier granulowany - 290 g;
 • woda filtrowana - 85 ml;
 • sok z cytryny - 20 ml;
 • sól - 1 mała szczypta;

Dla międzywarstwy:

 • masło - 125 g;
 • cukier puder - do smaku.

Gotowanie

Gotowanie beza w domu według tego przepisu rozpoczyna się od przygotowania białek. Muszą być bardzo ostrożnie oddzielone od żółtek i dalej schłodzone. Po tym, pokonać masę białkową z dodatkiem szczypty soli w gęstej gęstej piance, jak mówią do ostrych szczytów. W tym samym czasie ułóż gotowany syrop cukrowy. Wlewamy gałką z grubym dnem lub w cukierku, wlewamy oczyszczoną wodę i sok z cytryny. Ogrzewamy zawartość naczyń na średnim ogniu, aż słodkie kryształy stopią się, od czasu do czasu przechylając je nieco, tak że nieroztopiony cukier zwilża się otrzymanym syropem, ale nie na drodze. Zaczynamy mieszając już ciekły syrop, aby go nie palić, i gotujemy przez kilka minut, aż grubość miękkiej kropli zanurzy się w zimnej wodzie.

Teraz, kontynuując bicie białek, wchodzimy do nich cienkim strumieniem ugotowanego syropu i pokonujemy białko już słodką masą przez kolejne pięć do siedmiu minut, dodając w procesie sok z cytryny.

Pozostaje tylko formować składniki ciasta beza i doprowadzić je do gotowości w piekarniku. Aby to zrobić, za pomocą torebki cukierkowej, upuszczamy małe krople puszystej masy białkowej na matę silikonową lub naoliwiony blachę do pieczenia i przygotowujemy do pieczenia i suszenia w piekarniku, podgrzewając ją do temperatury 110-120 stopni. Wymagany czas to od jednego do jednego i pół godziny, w zależności od wielkości półfabrykatów i pożądanego wyniku. Jeśli zmiękniesz bezę do minimum, wtedy w środku pojawi się twardy karmel. Przy maksymalnej ekspozycji produktów w piekarniku, całkowicie wysychają, tworząc bezę do połowy.

Wyjmij ochłodzone półfabrykaty z piekarnika, pokryj podstawę każdego bitą sproszkowanym cukrem z miękkim masłem i zamknij je parami.

Jak szybko zrobić bezy w domu?

Składniki:

 • średniej wielkości białka jaj - 3 szt .;
 • cukier puder lub granulowany cukier - 185 g;
 • sól - 1 mała szczypta;
 • kwas cytrynowy - 1 mała szczypta.

Gotowanie

Ten przepis na bezy sugeruje szybsze gotowanie, ponieważ nie ma etapu gotowania syropu cukrowego. Delikatnie oddzielone od żółtek, schłodzone białka są ubijane szczyptą soli do uzyskania gęstych pików, po czym zaczynamy wlewać granulowany cukier na jedną łyżkę stołową, kontynuując procedurę ubijania. Kiedy słodkie kryształy zostaną prawie rozpuszczone, dodaj szczyptę kwasu cytrynowego i trochę więcej. Możesz uzupełnić smak bezy o waniliowy posmak, dodając szczyptę wanilii.

Przesunąć ubitą masę słodkiego białka do torebki i ścisnąć blachę do pieczenia, domowe ciasto bezowe rozmazany kroplami oleju roślinnego lub mączki silikonowej o średnicy około pięciu centymetrów.

Mamy kęsy w piekarniku, które rozgrzewamy do 110-120 stopni wcześniej. Pieczymy i suszymy beza w danych warunkach przez półtorej godziny, a następnie pozostawiamy w piecu po wyłączeniu, aż do całkowitego ochłodzenia.

Możesz, jak w poprzednim przepisie, układać bezy jako ciastka, po zamknięciu w parach. Jako środek wiążący można go ubić cukrem pudrem, gęstym gotowanym skondensowanym mlekiem lub innym lepkim i gęstym nienasyconym kremem.