Niezwykłe wakacje bez słodyczy. Ktoś lubi proste przysmaki, takie jak czekolada, marmolada, owoce. Podawaj kolejne, skomplikowane desery: ciasta, ciastka, ale nie proste, ale pięknie udekorowane, aby można je było jeść. Oczywiście najłatwiej kupić deser w sklepie lub w cukierni specjalnej, ale wielu woli domowe ciasta. Są smaczniejsze od sklepu, nie ma niezdrowych suplementów, a fakt, że delikatność przygotowywana jest z miłością, a szczególnie dla kogoś - to także dużo. Niestety, często zdarza się, że niesamowicie pyszne domowe ciasto przegrywa z projektem w sklepie. Wydajność jest prosta: możesz przygotować mastyk na ciasto, łatwo i w domu.

Kilka słów o mastyksu

Zanim opowiem ci, jak zrobić mastyk ciasta własnymi rękami, pozwól nam wyjaśnić: jest to specjalna masa cukiernicza, która może pokryć powierzchnię deseru, ukryć wady i idealnie udekorować słodycze. Konsystencja mastyksu jest podobna do bardzo plastycznej gliny: można ręcznie wyrzeźbić figurki lub wyciąć ją specjalną formą, można ją ułożyć w warstwę i pociąć półwyroby na powierzchni ciasta lub ciasta. Ogólnie jest to świetny sposób, aby pokazać wyobraźnię, dobrze się bawić w kuchni i poprawić smak deseru.

Gotowanie prostego mastyksu

Na początek opowiedz, jak przygotować mastyks do ciasta. Z prostego mastyksu najczęściej wymyślane są małe postacie: kwiaty, liście, postaci z kreskówek lub zwierzęta. Masę maluje się po przygotowaniu, tak że oddzielając małe grudki i barwiąc je w pożądanych kolorach (można do tego użyć prostych kolorów żywności), będzie można stworzyć dowolne arcydzieło.

Składniki:

  • suchy krem ​​- 1 szklanka;
  • cukier, zmielony w proszku - 1 szklanka + 150-170 g;
  • Skondensowane mleko (według GOST) - około 170 ml;
  • naturalne barwniki spożywcze - na życzenie;
  • cytryna - 1 szt.

Gotowanie

Mastykamy mastyk w szklanym lub emaliowanym pojemniku. Wlewamy śmietanę (można je kupić w supermarkecie), dodajemy proszek. Na początek bierzemy równe proporcje, a następnie w razie potrzeby wlewamy proszek. Wlewamy 2 godziny łyżki soku z cytryny i skondensowanego mleka. Konsystencja masy uszczelniającej zależy od jej grubości i ilości proszku użytego do wyrabiania. Mesim, aż masa stanie się plastyczna i przestanie przylepiać się do powierzchni. Wrzucamy go do kuli, zawijamy w folię i wkładamy do lodówki na kilka godzin. Teraz powstaje pytanie, jak zrobić kolorowy mastyk na ciasto. Barwy żywności lub syropy o jaskrawych kolorach (pomarańczowy, malinowy, wiśniowy, jagodowy) dodają do brył naszej masy i dobrze się mieszają. Następnie śmiało tworzymy.

Piankowy piankowy

O wiele bardziej plastyczną masę przygotowuje się w inny sposób niż żucia z żucia w żelu. Powiedzmy, jak zrobić mastykę z pianek na ciasto. Nie zawiera również szkodliwych składników i okazuje się to łatwiejsze niż pierwsza opcja.

Składniki:

  • żucia prawoślazu ( ptasie mleczko ) - 3 opakowania po 100 g każda;
  • cukier puder - około 0,5 kg;
  • świeży sok z cytryny - 1 łyżeczka;
  • olej "Chłop" - 1 łyżka. łyżka;
  • Barwy żywności - na życzenie.

Gotowanie

W przypadku kuchenki mikrofalowej umieszczamy piankę (powinna ona być tego samego koloru), dodajemy sok z cytryny i masło. Przygotuj się do rozgrzania i trzymaj nasze pianki, aż znacznie zwiększą objętość. jak zrobić pastę z kolorowego ciasta (od 45 sekund do półtorej minuty). Wyciągamy i zaczynamy ingerować w mastik: stopniowo wylewając proszek, przesiewając go przez sito. Barwniki w tym przypadku należy dodać natychmiast, w przeciwnym razie kolor mastyksu będzie niejednolity. Mieszaj masę na powierzchni roboczej, aż stanie się całkowicie plastyczna i gładka. Następnie kilka razy rozwałkuj i przekształć w kulkę, aby uzyskać jednorodną strukturę. Utrzymujemy gotowy lej w lodówce, owijając go szczelnie plastikową folią, aż będzie potrzebna. Jak widać, w domu łatwo jest zrobić mastik na ciasto, może to zrobić zarówno profesjonalny, jak i początkujący kucharz.