W każdym domu na pewno jest trochę najzwyklejszego ryżu, ale czy wiesz, że jest też coś niezwykłego - dmuchany ryż. Ten przysmak niewątpliwie zadowoli twoje dzieci i zamieni zwykły dzień w małe wakacje. Rzućmy okiem na to, jak ugotować popped rice i czego potrzebujesz!

Dmuchany ryż w domu

Gotowany ryż gotowany w ten sposób będzie miał neutralny smak, dzięki czemu można go wykorzystać do przygotowania dań głównych, deserów lub na śniadanie w postaci płatków wypełnionych mlekiem.

Składniki:

  • ryż okrągły - 2 łyżki stołowe;
  • olej roślinny (bezwonny) - 3 łyżki. łyżki.

Gotowanie

Jak zrobić ryż z powietrza? Wlać ryż do rondla, zalać zimną wodą i gotować przez około 25 minut. Ryż powinien być trochę strawiony, ale jednocześnie ryż nie powinien się trzymać razem. Następnie delikatnie spuść wodę, używając durszlaka i ułóż ryż na papierowym ręczniku, pozwalając mu dokładnie wyschnąć i osuszyć. Wziąć blachę do pieczenia, przykryć papierem pergaminowym i zalać nią ryżem w jednej warstwie. Przesyłamy przez 2 godziny w nagrzanym piekarniku do temperatury 100 ° C. W tym czasie ryż powinien stać się całkowicie suchy. Teraz wlej olej roślinny do garnka, podgrzej go i ostrożnie wyrzuć ryż w małych porcjach. Zobaczysz, że zaczyna natychmiast pęcznieć i natychmiast usuwamy go z hałasem na papierowym ręczniku, aby usunąć nadmiar tłuszczu.

Mikrofalowy ryż

Składniki:

  • masło - 50 g;
  • Cukierki marshmallow - 200 g;
  • płatki śniadaniowe z popped rice - 3 łyżki.

Gotowanie

Bierzemy miskę do pieczenia i smarujemy olejem roślinnym. W osobnej misce, zaprojektowanej specjalnie do mikrofali, dobrze wymieszaj cukierki i masło o smaku marshmallow. dmuchany ryż w kuchence mikrofalowej Wkładamy do kuchenki mikrofalowej i gotujemy z największą mocą przez około 2 minuty, kilkakrotnie mieszając, aż utworzy się jednorodna słodka masa. Bierzemy miskę z kuchenki mikrofalowej i dodajemy odrobinę ryżu powietrznego, kupionego w sklepie lub przygotowanego zgodnie z wyżej opisaną recepturą, wszystko to miesza się i przesuwa do postaci natłuszczonej. Ściskamy masę łyżeczką. Ostudź i stwardnij przez około 2 godziny, a następnie pocięte na kwadraty lub prostokąty. Oszałamiający i pyszny dmuchany ryż gotowany w domu jest gotowy. Możesz zadzwonić do dzieci i zafundować im pyszny poczęstunek.